Ankara Gayrımenkul, Emlak İşleri İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Ankara cancel
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı.
😔
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı. 😔
Bu aramana uygun bir ilan yayınlanırsa sana haber vermemizi ister misin?

Doğru sonuçlara ulaşmak için şunlara dikkat etmelisin:

  • Yazım yanlışı yapmadığından emin olmalısın.
  • Daha genel kullanıma sahip kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "HR" yerine "İK" ya da "İnsan Kaynakları")
  • Daha farklı kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "Yazılımcı" yerine "Backend Yazılım Uzmanı")
  • Kısaltma kullanmak yerine, kelimeleri açık şekilde yazabilirsin. (Örn: "Müh" yerine "Mühendis")"
  • Arama sonuçlarında engellenen şirketin profili ve ilanları görünmez. Arama yaptığın kelimenin engellediğin bir şirketle ilgili olup olmadığından emin olmalısın.

Ankara Gayrimenkul Emlak İşleri Sektörü İş İlanları

Ankara, Anadolu coğrafyasının en eski kentlerinden bir tanesidir. Tarih boyunca çok önemli medeniyetlerin de yaşadığı bir kenttir. Cumhuriyetin ilan edilmesi ile beraber başkent olan Ankara, hızlı bir biçimde ilerleme kaydeder. Bugün gelinen nokta itibarı ile aynı zamanda Türkiye’nin en büyük ikinci kentidir. Büyük kamu kurumlarının ve bakanlıklarının bu kentte olması her geçen gün gayrimenkul sektörüne talebi artırır durumdadır. Şehirde emlak ya da bir diğer ifade ediş biçimi ile gayrimenkul sektöründe iş arayanlar için güncel Ankara gayrimenkul emlak işleri sektörü iş ilanları büyük bir avantaj sağlar. Ankara, mevcut yapısal özellikleri itibariyle bu alanda en çok iş imkanı olan kentlerin başında gelir. Sen de işverenler tarafından sunulan bu imkandan yararlanarak iş hayatına atılabilirsin.

Ankara Gayrimenkul Emlak İşleri Sektörü İş İlanlarına Başvururken Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Ankara gayrimenkul emlak işleri sektörü iş ilanları yeni başvuru yaparak aktif olarak çalışmayı düşünenler için çok sayıda fırsat sunar. Ancak çalışan adaylarının dikkat etmesi ve bilmesi gereken belli başlı hususlar vardır.

  • Ankara gayrimenkul emlak işleri sektörü iş ilanları arayışında olanlar öncelikli olarak bu alanda kendilerinin gerekli kriterlere sahip olup olmadığına dikkat etmelidir. 
  • Gayrimenkul sektöründe  güven verme ve ikna edebilme gibi yeteneklerin bulunması son derece önemlidir. İşverenler, bu tür detayları iş ilanlarında özellikle belirtir. Sen de başvurunu yapmadan önce bu kriterlere dikkat etmelisin.
  • Firmanın çalışma koşulları net bir biçimde öğrenilmelidir. Çalışma şeklinin tam zamanlı mı yoksa dönemsel mi olduğu çok önemlidir. Bu nedenle ilanı dikkatle incelemelisin. 
  • Ayrıca ilan açıklamalarında belirtliyorsa izin günü, mesai saatleri, maaş gibi koşullara da dikkat etmen gerekir.
  • İşverenlerin eğitim kriterlerini de dikkate almalısın. Lise, ön lisans, lisans gibi eğitim düzeylerini talep edebilirler. Sen de bu koşulları karşılıyorsan iş ilanına başvuru yapabilirsin. 

Ankara’da Gayrimenkul Emlak İşleri Sektöründe Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Ankara gayrimenkul emlak işleri sektörü iş ilanları bay ve kadın kategorisinde çalışma ortamı açısından kurumdan kuruma değişiklik gösteren koşullarla karşılaşabilirsin. Bazı gayrimenkul firmalarında mesai saatleri içinde ofis ortamında çalışma durumu vardır. Burada standart bir maaş ve ayrıca prim ödemesi yapılabilir. Bazı gayrimenkul firmalarında ise sadece kiralama ve satış üzerinden belli bir ödeme yapılır. Bu tür firmalarda doğrudan ofis ortamında olman zorunlu değildir. Çalışmada müşteriye gösterilecek gayrimenkuller için firma tarafından gayrimenkul danışmanına araç verilir. Gerektiği durumlarda mesai saatlerin içerisinde araçla seyahate çıkabilirsin.

Ankara’da gayrimenkul emlak işleri sektöründe gayrimenkul danışmanı olmak için gereken kriterler nelerdir?

Türkiye’nin diğer yerlerinde olduğu Ankara’da bu işi yapacakların en az lise mezunu olması gerekir. Türkiye’de bu alanda son yıllarda halk eğitimler ve özel eğitim kurumlarınca verilen eğitimlerin de bu işi yapabilmek için çok önemli faydaları vardır. MEB onaylı kurslarda eğitim alarak “Gayrimenkul Danışmanı” sertifikası alabilirsin. Bu da iş arama sürecinde sana avantaj kazandırır. Müşteri odaklı yaklaşım, analitik düşünce ve ehliyet sahibi olman gayrimenkul danışmanı olmanın diğer kriterleridir.

Ankara’da gayrimenkul emlak işleri sektöründe maaş nasıl belirlenir?

Ankara’da gayrimenkul fiyatları bölgeden bölgeye değişir. O yüzden elde edilecek olan kazanç değişkendir. Ayrıca kiralama fiyatları ile satış rakamları değişir. Elde edilen kazanç ağırlıklı olarak gayrimenkul firması ile daha önceden anlaşılan rakamlar üzerinden pay edilir. Ankara gayrimenkul emlak işleri sektörü iş ilanları bayan ve erkek kategorileri için elde edilecek maaş miktarı, farklı kriterlere göre belirlenir.

Ankara’da gayrimenkul emlak işleri sektörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Çalışan adaylarının gayrimenkul konularından müşterinin tüm sorularına yanıt verecek yeterlilikte olması gerekir. Müşteriye eksik bilgi verilmemelidir. Beden dili doğru kullanılmalıdır. Her şart altında pozitif bir yaklaşım sergilenmeli, dış görünüşe dikkat edilmeli ve temiz bakımlı olunmalıdır. Sen de bu tür özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan bu sektöre özel olarak yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Ankara’da gayrimenkul emlak işleri sektöründe ne iş yapılır?

Ev satışı, ev kiralama, dükkan kiralama ya da satışı, arsa satışları, fabrika satışları, kiraya verme ve değişik türden mülklerin kiraya verilmesi gayrimenkul sektöründe çalışan kişilerin görevleri arasında bulunur. Sektörde çalışırken hangi mesleği icra ettiğinde bu görevlerin değişmesini sağlayabilir. Kariyer.net’te yer alan filtre seçeneklerini kullanarak aradığın pozisyona yönelik iş ilanlarını listeleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara'da gayrımenkul, emlak işlerinde çalışılabilecek part-time işler nelerdir?

Gayrımenkul oldukça geniş bir sektördür. Bu sektör içerisinde birçok farklı sektörüde bulunduran bir alan olduğu için, çalışma yelpazesi oldukça geniştir. Eğer Ankara bölgesinde bu alanda bir kariyer yapmak istiyorsan, çok sayıda iş imkanıyla karşılaşabilirsin. Eğer yarı zamanlı çalışabileceğin bir pozisyon arıyorsan, Ankara bölgesinde hizmet veren part time satış danışmanı gibi iş ilanlarıyla karşılaşabilirsin.

Ankara'da gayrımenkul, emlak işlerinde kimler çalışabilir?

Gayrımenkul genellikle kişisel becerilerin ön planda olduğu çalışma alanlarından biridir. Dolayısıyla Ankara'da yayınlanan iş ilanlarında, çalışanlarda aranan nitelikler bakımından kişisel özellikle ön plandadır. Eğer gayrımenkul alanında çalışmak istiyorsan, iletişim becerilerinin kuvvetli olması senin için avantaj sağlayabilir. Bununla beraber satış konusunda deneyimli olman da, gayrımenkul alanında kariyer yapmanda etkili olabilir.

Ankara'da gayrımenkul, emlak işlerinde lise mezunları için ne tür işler var?

Gayrımenkul çoğunlukla temel becerilerin önemsendiği bir alan olduğu için, bu alanda çalışmak konusunda akademik gerekliliklerin her şartta aranmadığını bilmen gerekebilir. Eğer lise mezunuysan, bu durum temel eğitim becerilerine sahip olduğunu gösterir. Dolayısıyla satış konusunda kabiliyetli olman ve iletişim becerilerinin kuvvetli olması; Ankara'da gayrımenkul alanında iş ilanlarına başvurman için yeterli olabilir.

Ankara'da gayrımenkul, emlak işlerinde öğrencilerin çalışabileceği işler nelerdir?

Öğrencilerin gayrımenkul alanında çalışabileceği birçok alan olabilir. Ankara'da hizmet veren gayrımenkul işlerinde, yetiştirilmek üzere sektörde çalışabilecek çok sayıda iş ilanı bulabilirsin. Bu iş ilanları içerisinde de, öğrenim hayatınla birlikte yürütebileceğin çalışma koşulları sunan çok sayıda gayrımenkul iş ilanıyla karşılaşabilirsin.

notifications İş Alarmı kur