keyboard_arrow_down

Dönemsel Eleman İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Dönemsel / Yarı Zamanlı Eleman cancel
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı.
😔
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı. 😔
Bu aramana uygun bir ilan yayınlanırsa sana haber vermemizi ister misin?

Doğru sonuçlara ulaşmak için şunlara dikkat etmelisin:

  • Yazım yanlışı yapmadığından emin olmalısın.
  • Daha genel kullanıma sahip kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "HR" yerine "İK" ya da "İnsan Kaynakları")
  • Daha farklı kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "Yazılımcı" yerine "Backend Yazılım Uzmanı")
  • Kısaltma kullanmak yerine, kelimeleri açık şekilde yazabilirsin. (Örn: "Müh" yerine "Mühendis")"

Dönemsel Eleman İş İlanları

İş arama ve meslek edinme süreçlerinde pek çok farklı seçenek bulunur. Tam zamanlı ya da yarı zamanlı iş olanaklarının yanı sıra öne çıkan bir diğer opsiyon da dönemsel iş imkanlarıdır. İlan verenler; dönemsel, süreli ve proje bazlı işler için eleman arar. Dönemsel eleman iş ilanları belirli bir zaman dilimini kapsar. Dönemsellik içeren süreli işler, geçici ya da proje bazlı işler olarak da adlandırılır. İşveren, bir projenin başlangıç önceden belirlenen başlangıç ve bitiş süreleri arasında kendileri ile çalışacak uygun adayları arar. Projenin çeşitli oluşum aşamalarında belirli bir süre dahilinde yer almak isteyenler, bu dönemsel iş ilanlarını değerlendirir.

Dönemsel İş İlanlarına Nasıl Ulaşılır?

Dönemsel iş ilanı diğer ilanlara göre farklılık gösterir. Proje bazlı, bölgesel, süreli ya da dönemsel iş ilanı ararken kariyer.net’te yer alan iş arama seçenekleri arasından çalışma şekli bölümü kullanılır. Çalışma şekli bölümünde dönemsel seçeneği işaretlenerek sadece bu yöndeki aramalar listelenir. Böylece dönemsel bazda tüm ilanlar karşına çıkar. Bu ilanlar arasından koşullarına en uygun olanını seçerek iş bulma sürecine ilk adımı atarsın. Bazen de işverenler ilanların başlık bölümlerinde parantez içerisinde dönemsel uyarısı koyarak iş arayanlara yardımcı olur. Tam zamanlı ya da yarı zamanlı iş arayan kişiler, bu ilanları araştırarak kendilerine uygun olup olmadığını değerlendirir.

Dönemsel İş İlanları Hangi Sektörler İçin Yayınlanır?

Dönemsel iş ilanları pek çok farklı sektörde olabileceği gibi belirli zaman ve dönemlerde daha fazla ön plana çıkabilir. Güncel dönemsel iş ilanları arasında özellikle turizm bölgeleri daha fazladır. Turist çeken bölgelerde yaz sezonu açıldığı andan itibaren dönemsel olarak eleman arayışı da artmaya başlar. Bu bölgelerde dönemsel olarak otellerde ya da tatil bölgelerinde yer alan işletmelerde çalışacak eleman bulmak için işverenler farklı statülerde ilanlar yayınlar. Dönemsel iş ilanları arasında turizm sektörünün yanı sıra tarım sektörü de ön plana çıkar. Dönemsel eleman iş ilanları bay seçenekleri arasında pek çok farklı meslek yer alır. Dönemsel eleman iş ilanları bayan eleman alımlarında da farklı seçenekler mevcuttur. Kendi şartlarına ve çalışma şekillerine en uygun ilanlara kariyer.net’ten ulaşabilirsin.

Dönemsel iş ilanlarına kimler başvurur?

Dönemsel iş ilanlarına şartları uyan herkes başvurabilir. Dönemsel eleman iş ilanları yeni kariyer hedefleri doğrultusunda tecrübe ve yetkinliğini göz önünde bulundurarak başvuru yapmak isteyen herkese açıktır. Kariyer.net’te yer alan dönemsel iş ilanları kategorisine ulaşmak için filtre seçeneklerini kullanabilir, ilan açıklamalarından belirtilen koşullar ile beklentilerinin örtüştüğü kurumlara hemen başvuruda bulunabilirsin.

Dönemsel iş ilanlarına başvururken hangi kriterlere dikkat etmek gerekir?

Her iş ilanında olduğu gibi dönemsel, proje bazlı ve süreli iş ilanlarında da farklı çalışma koşulları yer alır. Bu ilanlar işin içeriğine göre; mevsimlik, sezonluk, kontratlı ya da proje bazlı gibi kriterlere sahip olur. Kendi mesleğine yönelik kariyer.net’ten dönemsel bazlı iş araması yaptığında ilanın içerisinde yer alan kriterlere göre iş bulma sürecini yönlendirirsin. Çalışma yeri, mesai saatleri, maaş aralığı gibi kriterler arasından en uygun seçimi yapıp başvuruyu tamamlarsın. 

Dönemsel iş ilanlarında hangi iş kolları öne çıkar?

Pek çok farklı alanda işverenler dönemsel olarak eleman arar. Dönemsel özellikte işler arasında şehir içi ve şehir dışı gibi seçenekler de ön plana çıkar. Örneğin; gemicilik sektörü kısa ve uzun dönemsellikler içeren bir meslektir. Turizm sektörü, belirli aylar içerisinde yoğun iş hacminin olduğu bir sektör olarak dikkat çeker. Yine tarım sektörü de mevsimsellik içeren bir iş koludur. Özellikle hasat zamanlarında geçici olarak işe alma süreçleri hızlanır.

Dönemsel iş imkanları fazla mıdır?

Pek çok sektörde dönemsel çalışacak kişilere ihtiyaç duyulur. Turizmden gıda sektörüne kadar geniş bir çalışma alanı bulunur. Bu nedenle dönemsel çalışmak isteyenler için fazlasıyla iş imkanı bulunur. Belirli bir zaman aralığını kapsayan dönemsel iş ilanları arasından kriterlerine, yetkinliklerine ve çalışma koşullarına göre uygun meslek edinme fırsatını kariyer.net üzerinden yayınlanan ilanlar ile bulabilirsin. Pek çok farklı iş kolunda yayınlanan ilanlar arasından kendine en uygun olanını seçip başvuru yaparak meslek sahibi olursun.

Sıkça Sorulan Sorular

Dönemsel eleman olarak hangi sektörlerde çalışılabilir?

Dönemsel eleman adı altında çalışma prensibi sürdüren kesin kişiler genellikle işverenin işçiler için uygun bulduğu belirli süreler dahilinde çalışır. Geçici serbes iş olarak adlandırılan dönemsel işler birçok farklı dönemsel elemanlara ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaç tamamen firmanın aradığı kriterlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda kendinizi rahatlıkla göstere bilmenize de imkan tanıyan bir iş sektörü olan dönemsel elemanlık için kariyer.net sitesi üzerinden araştırma yapabilir ve sizde kendinize çalışma alanı ve iş imkanı yaratabilirsiniz.

Dönemsel eleman ne demek?

Belirli dönem ve zaman çerçevesi içerisinde işverenin uygun gördüğü standartlarda ve zamanlama da ihtiyaç duyulan elemanlara verilen genel addır. Genellikle belirli aylarda yoğunluk gösteren ve istihdam istenen dönemsel elemanlar her türlü alanda rahatlıkla çalışabilme imkanı elde edebilir. Örnek verilecek olursa genellikle turizm sektörünün yoğun olduğu alanlarda dönemsel elemanlara yoğun derecede ihtiyaç duyulur. Sizde bu kriterlere uygunluk gösteriyor ve dönemsel eleman olarak çalışmak istiyor iseniz kariyer.net sitesi üzerinden detaylı araştırma yapabilir ve kendinize uygun iş ilanına rastlayabilirsiniz.

Dönemsel eleman arayan iş sahipleri adaylarda hangi kriterler ararlar?

Dönemsel eleman arayan iş sahipleri adaylarda aradığı kriterlere iş alanlarına göre belirler. Değişken alanlara yayılan iş imkanları birçok farklı iş alanında da tecrübe kazanmanızı sağlayabilir. Bu sebeple dönemsel eleman arayan firmalar farklı özellikleri ve kriterleri isteyebilir. Bunların içerisinde tecrübeli eleman arayışında olabilirken vasıfsız ya da tecrübesiz eleman arayışı da mevcut bulunabilir. Bu bilgilerden yola çıkarak her dönemsel elemana ihtiyaç duyan firmanın kriterleri farklılıklar gösteriyor denilebilir. Sen de dönemsel eleman arayan iş sahiplerinin kriterlerine göz atmak istersen kariyer.net sitesi üzerinden bilgi alabilirsin.

Dönemsel eleman pozisyonunda hangi şehirlerde iş bulabilirim?

Dönemsel eleman pozisyonunda Türkiye'nin her şehrinde iş bulabilme imkanı elde edebilirsin. Özellikle yaz aylarında yoğunluk gösteren dönemsel eleman pozisyonları genellikle Akdeniz ve Ege bölgelerinde aktiflik gösterebilir. Fakat bu durum tüm Türkiye genelinde de yayılabilir. Hangi bölgede ve hangi şehirde çalışmak istediğin ve ikamet ettiğin önemlidir. Bu bilgiler göz önünde bulundurarak Türkiye'nin hemen hemen her şehrinde dönemsel eleman pozisyonunda iş arayabilir ve kendi kriterlerine ve vasıflarını uygun iş imkanı elde edebilirsin.

notifications İş Alarmı kur