Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
1

Dönemsel Eleman İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Dönemsel / Yarı Zamanlı Eleman cancel
Adecco

Dönemsel / Günlük İkram Görevlisi

Adecco
İstanbul (Tümü) +3 il daha
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Dönemsel Eleman İş İlanları

İş arama ve meslek edinme süreçlerinde pek çok farklı seçenek bulunur. Tam zamanlı ya da yarı zamanlı iş olanaklarının yanı sıra öne çıkan bir diğer opsiyon da dönemsel iş imkanlarıdır. İlan verenler; dönemsel, süreli ve proje bazlı işler için eleman arar. Dönemsel eleman iş ilanları belirli bir zaman dilimini kapsar. Dönemsellik içeren süreli işler, geçici ya da proje bazlı işler olarak da adlandırılır. İşveren, bir projenin başlangıç önceden belirlenen başlangıç ve bitiş süreleri arasında kendileri ile çalışacak uygun adayları arar. Projenin çeşitli oluşum aşamalarında belirli bir süre dahilinde yer almak isteyenler, bu dönemsel iş ilanlarını değerlendirir.

Dönemsel İş İlanlarına Nasıl Ulaşılır?

Dönemsel iş ilanı diğer ilanlara göre farklılık gösterir. Proje bazlı, bölgesel, süreli ya da dönemsel iş ilanı ararken kariyer.net’te yer alan iş arama seçenekleri arasından çalışma şekli bölümü kullanılır. Çalışma şekli bölümünde dönemsel seçeneği işaretlenerek sadece bu yöndeki aramalar listelenir. Böylece dönemsel bazda tüm ilanlar karşına çıkar. Bu ilanlar arasından koşullarına en uygun olanını seçerek iş bulma sürecine ilk adımı atarsın. Bazen de işverenler ilanların başlık bölümlerinde parantez içerisinde dönemsel uyarısı koyarak iş arayanlara yardımcı olur. Tam zamanlı ya da yarı zamanlı iş arayan kişiler, bu ilanları araştırarak kendilerine uygun olup olmadığını değerlendirir.

Dönemsel İş İlanları Hangi Sektörler İçin Yayınlanır?

Dönemsel iş ilanları pek çok farklı sektörde olabileceği gibi belirli zaman ve dönemlerde daha fazla ön plana çıkabilir. Güncel dönemsel iş ilanları arasında özellikle turizm bölgeleri daha fazladır. Turist çeken bölgelerde yaz sezonu açıldığı andan itibaren dönemsel olarak eleman arayışı da artmaya başlar. Bu bölgelerde dönemsel olarak otellerde ya da tatil bölgelerinde yer alan işletmelerde çalışacak eleman bulmak için işverenler farklı statülerde ilanlar yayınlar. Dönemsel iş ilanları arasında turizm sektörünün yanı sıra tarım sektörü de ön plana çıkar. Dönemsel eleman iş ilanları bay seçenekleri arasında pek çok farklı meslek yer alır. Dönemsel eleman iş ilanları bayan eleman alımlarında da farklı seçenekler mevcuttur. Kendi şartlarına ve çalışma şekillerine en uygun ilanlara kariyer.net’ten ulaşabilirsin.

Dönemsel iş ilanlarına kimler başvurur?

Dönemsel iş ilanlarına şartları uyan herkes başvurabilir. Dönemsel eleman iş ilanları yeni kariyer hedefleri doğrultusunda tecrübe ve yetkinliğini göz önünde bulundurarak başvuru yapmak isteyen herkese açıktır. Kariyer.net’te yer alan dönemsel iş ilanları kategorisine ulaşmak için filtre seçeneklerini kullanabilir, ilan açıklamalarından belirtilen koşullar ile beklentilerinin örtüştüğü kurumlara hemen başvuruda bulunabilirsin.

Dönemsel iş ilanlarına başvururken hangi kriterlere dikkat etmek gerekir?

Her iş ilanında olduğu gibi dönemsel, proje bazlı ve süreli iş ilanlarında da farklı çalışma koşulları yer alır. Bu ilanlar işin içeriğine göre; mevsimlik, sezonluk, kontratlı ya da proje bazlı gibi kriterlere sahip olur. Kendi mesleğine yönelik kariyer.net’ten dönemsel bazlı iş araması yaptığında ilanın içerisinde yer alan kriterlere göre iş bulma sürecini yönlendirirsin. Çalışma yeri, mesai saatleri, maaş aralığı gibi kriterler arasından en uygun seçimi yapıp başvuruyu tamamlarsın. 

Dönemsel iş ilanlarında hangi iş kolları öne çıkar?

Pek çok farklı alanda işverenler dönemsel olarak eleman arar. Dönemsel özellikte işler arasında şehir içi ve şehir dışı gibi seçenekler de ön plana çıkar. Örneğin; gemicilik sektörü kısa ve uzun dönemsellikler içeren bir meslektir. Turizm sektörü, belirli aylar içerisinde yoğun iş hacminin olduğu bir sektör olarak dikkat çeker. Yine tarım sektörü de mevsimsellik içeren bir iş koludur. Özellikle hasat zamanlarında geçici olarak işe alma süreçleri hızlanır.

Dönemsel iş imkanları fazla mıdır?

Pek çok sektörde dönemsel çalışacak kişilere ihtiyaç duyulur. Turizmden gıda sektörüne kadar geniş bir çalışma alanı bulunur. Bu nedenle dönemsel çalışmak isteyenler için fazlasıyla iş imkanı bulunur. Belirli bir zaman aralığını kapsayan dönemsel iş ilanları arasından kriterlerine, yetkinliklerine ve çalışma koşullarına göre uygun meslek edinme fırsatını kariyer.net üzerinden yayınlanan ilanlar ile bulabilirsin. Pek çok farklı iş kolunda yayınlanan ilanlar arasından kendine en uygun olanını seçip başvuru yaparak meslek sahibi olursun.