21

Konya Eğitim İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Eğitim cancel
Konya cancel
American Life
Part Time İngilizce Öğretmeni
American Life
Konya İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

Konya Eğitim Sektörü İş İlanları

Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük şehri olan Konya, pek çok farklı özelliği ile de öne çıkar. Aynı zamanda şehir, ekonomik bakımdan da gelişmiş bölgelerden bir tanesi olarak da ön plana çıkar. Dünya’nın en eski yerleşim birimlerinden olan Çatalhöyük ve Mevlana Köyü, Konya ili sınırları içinde yer alır. Konya; tekstilden makine sanayine, eğitim sektöründen kimya sektörüne, inşaattan gıdaya kadar pek çok iş alanında istihdam sağlar. Şehirdeki farklı sektörlerde faaliyetine devam eden firmalar ise Konya iş ilanları aracılığıyla çalışanlarını seçmeyi hedefler. Kentteki bu istihdam alanlarından bir tanesi de eğitim sektörüdür. Eğitmenlerin, öğretmenlerin ve uzmanların görev aldığı eğitim sektörü alanında Konya’da pek çok iş olanağı mevcuttur. Sen de eğitim sektöründe çalışmak istiyorsan kariyer.net’teki ilgili iş ilanlarına başvurabilirsin.

Konya’da Eğitim Sektöründe Ne İş Yapılır?

Eğitim sektörü ile alakalı iş ilanlarına göz atıldığı zaman, iş tanımlarının her pozisyon için değiştiği görülür. Eğitmenlik ilanlarında genel olarak; öğrencilerin eğitim sürecine rehberlik etmek, eğitim faaliyetlerini sürdürmek, müdür, öğretmen, veli ve öğrencilerle iletişim kurmak gibi tanımlar karşına çıkar. Talep edilen görev ve yükümlülükleri yerine getirmek, çalışan ve işveren arasındaki güvenin bir parçasıdır. İlanlar arasında, eğitim sistemi platformlarında görev alacak yabancı dil bilen satış danışmanları arayan firmalar da yer alır. Satış danışmanının görevleri arasında telefonda eğitim sisteminin satışını yapmak, öğrencilerinin problemlerini çözmek gibi sorumluluklar bulunur. Diğer Konya eğitim sektörü iş ilanları departmanları arasında;

  • Özel ders öğretmeni,
  • Eğitim sisteminde mobil uygulama geliştirici,
  • İngilizce öğretmeni,
  • Eğitim danışmanı gibi meslek grupları yer alır.

Konya’daki Eğitim Sektörü İş İlanlarına Başvuruda Bulunurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğitim sektörü iş ilanlarına başvuru aşamasında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. İlk olarak başvuru yapılacak şirketin, adaydan talep ettiği nitelikler ve iş tecrübesi ayrıntılı bir biçimde incelenmelidir. Başvuruda bulunacak aday, gerekli eğitim düzeyine, iş deneyimine, donanımına ve talep edilen belgelere sahip olmalıdır. Şirketlerin kriterlerinde talep edilen eğitim düzeyi de departmana göre değişiklik gösterir. Öte yandan, iş ilanlarına göz atarken başvuran adayın; ulaşım koşullarına, iş tanımında yer alan kriterlere uygunluğuna ve çalışacağı ortama dikkat etmesi de gerekir. Bazı şirketlerin aradıkları bir diğer ölçüt ise yabancı dil düzeyidir. Bazı eğitim kurumları, dış ülkelerle bağlantılı olduğu için yabancı dil düzeyleri önem arz eder. 

Konya’da Eğitim Sektöründe Çalışmak için Hangi Eğitim ve Donanımlara Sahip Olmak Gerekir?

Konya eğitim sektörü iş ilanları yeni yayınlananları inceleyerek sahip olman gereken nitelikleri araştırabilirsin. Eğitim sektöründeki iş ilanlarında, pozisyonlara göre istenilen eğitim düzeyleri de değişir. Dijital pazarlama uzmanı, İngilizce öğretmeni, mobil uygulama geliştirici gibi pozisyonlar için üniversite mezunu olman istenirken, eğitim sistemi satış danışmanlığı, eğitim kurumlarında servis elemanı, temizlik personeli veya ofis elemanı gibi görevler için lise mezunu olman yeterli olabilir. Genellikle formasyon eğitimi almış, güçlü yazılı ve sözlü iletişim becerilerine sahip öğretmen adayları aranır. Konya’da eğitim sektöründe faaliyet göstermek için iş disiplinine ve sorumluluk bilincine sahip olman, işin sorumluluğunu üstlenmen ve başarılı bir biçimde yerine getirmen beklenir. Aynı zamanda firmaların istedikleri bazı özellikler şu şekilde sıralanabilir;

  • Pedagojik formasyona sahip olmak,
  • Güçlü iletişim ve koordinasyon becerisi,
  • Öğrencileri ve çevresi ile güler yüzlü bir şekilde iletişim kurmak,
  • İkna kabiliyeti ve anlatım gücü yüksek olmak.

Konya eğitim sektörü eleman ilanları incelendiği zaman ilgili alanlarda eğitim verecek olan adayların; kodlama, robotik, 3 boyutlu tasarım gibi konular üzerine bilgi sahibi olması da beklenir. Bu nedenle başvurunu yapmadan önce tüm bu kriterlere sahip olup olmadığına dikkat etmen gerekir. Bu konularda kendini geliştirmen, başvuru yapan diğer adayların önüne geçmen adına avantaj sağlar.

Konya’daki eğitim sektörü iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Eğitmenlik ya da öğretmenlik alanında eğitimi tamamlamış herkes eğitim sektöründe çalışabilir. Eğitim sektöründe çalışmak için yalnızca öğretmen değil, farklı departmanlarda da çalışan adaylar aranır. Temizlik, muhasebe, pazarlama, güvenlik gibi pek çok iş kolunda çalışan kişiler, eğitim sektöründe faaliyet gösteren firmalarda görev alabilir. Bundan dolayı uygun koşulları sağlayan adaylar, ilgilendikleri ilana başvurabilir. Konya eğitim sektörü eleman arayanlar, işe alımda bazı kriterler sunar. Eğitim düzeyi, yabancı dil seviyesi, tecrübe gibi kriterlere uygun olan bütün adaylar iş ilanlarına başvurabilir.

Konya’da eğitim sektöründe nasıl iş bulunur?

Eğitmen olmak için bazı koşullara uygun olmak gerekir. Bu koşulları sağladığınızda Konya eğitim sektörü iş ilanları bugün ve her daim yayınlanan iş ilanlarına başvurabilirsin. Bu şekilde tam zamanlı ve part-time veya dönemsel çalışan arayan iş ilanlarına ulaşabilirsin. Kariyer.net’te bulunan filtreleme yöntemlerini kullanarak Konya eğitim sektörü iş ilanları bay, kadın, şehir, çalışma durumu veya departman gibi ölçütleri kişiselleştirebilirsin.

Konya’da eğitim sektöründe çalışmak neleri gerektirir?

Öğretmen, yalnızca ders anlatmamalı, öğrencilere doğru yolları göstermeli ve onlara rehber olmalıdır. Bu sebeple eğitim sektöründe çalışmak, bilginin yanı sıra güler yüzlü olmayı, problemlere çözüm üretebilmeyi, ikna edici olmayı da gerektirir. Sen de bu donanımlara sahip olduğunu düşünüyorsan güncel Konya eğitim sektörü iş ilanlarına kariyer.net’ten ulaşabilirsin.

Konya’da eğitim sektöründe nerelerde çalışılır?

Konya eğitim sektörü iş ilanları bayan ve bay adaylar için yayınlanan ilanlarda genellikle eğitim kurumları, okullar, dershaneler, kurs merkezleri, sanat atölyeleri ön plana çıkar. Aynı zamanda dijital ortamdaki eğitim sistemleri için de iş olanakları bulunur. Sen de bu meslek dalında bir eğitime sahipsen, kendine en uygun iş ilanına kariyer.net’ten zaman kaybetmenden başvurunu yapabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Konya eğitim iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Konya eğitim iş ilanlarına başvuru yapmak için Kariyer.net sayfasına üye olup etkili bir özgeçmiş hazırlaman gerekir. Hazırladığın özgeçmiş ile Konya’da yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. İş başvurularının olumlu değerlendirilmesi için firmanın kriterlerine uygun nitelikte olman önemlidir. Bu kapsamda hazırladığın özgeçmiş ve ön yazı ile firmaları etkileyebilirsin.

Konya eğitim iş ilanları en çok hangi ilçededir?

Konya eğitim iş ilanlarının ilçelere göre dağılımını web sitesi ya da mobil uygulamanın sol kısmında yer alan “ülke-şehir-ilçe” sekmesinde görebilirsin. Bu sayede adresine en yakın iş ilanlarının hangisi olduğunu anlayabilir, değerlendirmelerini bu eksende yapabilirsin.

En kazançlı Konya eğitim iş ilanları nelerdir?

Panel üzerinde yayında olan iş ilanlarının her birinin ayrıntılarında aranan pozisyon için belirlenen ücret ifade edilmiştir. Bu ücretleri değerlendirerek hangisinin beklentini karşıladığına karar verebilirsin.

Konya eğitim iş ilanlarından güncel olarak haberdar olabilir miyim?

Konya eğitim iş ilanlarından anında haberdar olabilirsin. Bunun için yapman gerekenlerden biri kriterlerine göre belirlediğin aramayı kaydetmektir. Ayrıca “yeni ilanlardan haberdar et” seçeneğini işaretleyerek de sistemde yeni ilan yayınlandığında bundan ilk haberdar olan sen olabilirsin. Doğal olarak söz konusu ilanlara ilk başvuran da sen olabilirsin. Başvurun kabul edildiğinde, özgeçmişin görüntülendiğinde ve başvurun firma tarafından olumlu değerlendirildiğinde bilgilendirme maili alacaksın. https://www.kariyer.net ile hayallerindeki iş ilanı çok yakınında.

notifications İş Alarmı kur