Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
13

Mersin İnsan Kaynakları İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

İnsan Kaynakları cancel
Mersin cancel
SERBAN İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Bordro ve Özlük İşleri Uzmanı
SERBAN İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Mersin İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Tat Bakliyat San. ve Tic. Aş.
İnsan Kaynakları Şefi
Tat Bakliyat San. ve Tic. Aş.
Mersin İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün

Mersin İnsan Kaynakları İş İlanları

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin, Türkiye’nin nüfus bakımından on birinci en büyük ilidir. Mersin’in jeopolitik konumu şehri birçok açıdan önemli bir hale getirmiştir. Oldukça önemli bir liman şehridir. Bu sebeple birçok iş merkezine ev sahipliği yapar. Mersin’in bu özelliği kentin istihdam açısından zengin olmasını sağlamıştır. Ticaret ve denizcilik başta olmak üzere Mersin’de bugün birçok sektör faaliyet gösterir. İnsan kaynakları firmaların en önemli departmanlarından biridir. Bir firmada çeşitli departmanlar bulunur ve her birinin işlevi şirket için farklıdır. Her birinde farklı pozisyonlarda çalışanlar bulunur. İnsan kaynakları departmanı tüm bu departmanların çalışanları ile ilgilenen, doğru pozisyonlara doğru elemanların yerleştirilmesi ile ilgilenen departmandır. Şehrin istihdam alanındaki konumundan dolayı insan kaynakları iş ilanları Mersin ilinde oldukça sık yayınlanır. 

Mersin İnsan Kaynakları Elemanı Ne İş Yapar?

Mersin’de insan kaynaklarının ilgilendiği birçok iş bulunur. İnsan kaynakları şirketin çalışan istihdamı için hayati öneme sahip bir departmandır. Mersin insan kaynakları iş ilanlarında yer alan görev ve sorumluluklara bakılarak insan kaynaklarının yaptığı işler şöyle özetlenebilir:

 • İnsan kaynakları firmanın uygun pozisyonlarına uygun adayların yerleştirilmesini sağlar. Eleman ihtiyacı olduğunda iş ilanı yayınlar. 
 • Pozisyon için gereken özellikleri, aranan kriterleri belirler. Adayların sahip olması gereken eğitimleri ve diğer bilgileri verir. İlanın yayınlanmasından sonra gerekli takipleri yapar. 
 • Başvuran adaylar içerisinden pozisyona en uygun olanları belirleyerek görüşme gerçekleştirir. Daha sonra içlerinden pozisyona en uygun adayı ya da adayları seçer. 
 • Güncel Mersin insan kaynakları iş ilanları açıklamalarında da belirtildiği gibi insan kaynaklarının işleri yalnızca bunlarla sınırlı değildir. Personellerin işe alındıktan sonraki tüm evrak işleri ile ilgilenirler. 
 • Çalışanların şirkete adaptasyonlarını sağlar, elemanların çalıştıkları kurumu benimsemeleri için ellerinden geleni yaparlar. 
 • Çalışanların izin günleri ile ilgilenir, performanslarını yükseltmek için çalışmalar gerçekleştirirler. 
 • Mersin insan kaynakları iş ilanları detaylarında, bu işe başvuracak kişilerin aynı zamanda personelin gelişimi ve mesleki eğitiminden sorumlu olduğu belirtilir. 
 • Ayrıca personelin işten çıkarılması, çalışanlar arasındaki uyumsuzluk veya başka problemlerin çözüme kavuşturulması, yönetim ve çalışanlar arasında koordinasyon kurulması gibi sorumlulukları vardır.

Mersin İnsan Kaynakları İş İlanlarında Hangi Kriterler Aranır?

Mersin insan kaynakları eleman arayan firmaların bu pozisyona başvuracak adaylarda aradıkları belirli kriterler vardır.

 • Öncelikle iletişim kabiliyetinin yüksek olması gerekir. Karşındaki kişiyi çok iyi şekilde okuyabilmeli, işi yapabileceğinden emin olmalısın. Adayların sorularına açık ve net cevaplar vermeli, pozisyona veya firmaya dair akıllarında soru işareti kalmamasını sağlamalısın. Bunun için empati yeteneğin gelişmiş olmalı. 
 • Diksiyonun düzgün olmalı ve dış görünüşüne dikkat etmelisin.
 • Sorumluluk sahibi olmalısın. Adayların dönüşlerini aksatmamak ve çalışan personel ile ilgilenmek insan kaynaklarının görevidir. 
 • İnsan kaynakları birçok işten sorumlu bir departmandır. Bu nedenle zaman yönetimini iyi yapabilmelisin.
 • Organizasyon yeteneğin gelişmiş olmalı.
 • Doğru kişileri doğru pozisyonlara getirebilmek için insanların becerilerini iyi değerlendirebilmelisin.
 • İnsan kaynakları alanında gerekli donanıma sahip olmanın yanında bu alanda kariyer hedefin olmalı. İnsan kaynakları kariyer yapmaya ve kendini geliştirmeye açık bir alandır. 
 • Temel bilgisayar programlarını kullanabilmelisin. 
 • Dikkatli olmalı ve detaylara dikkat etmelisin.
 • Gerektiğinde riskli kararlar alabilecek yapıda olmalı, ruhsal anlamda güçlü olmalısın.

Mersin insan kaynakları iş ilanları bay

 eleman arayan firmalar ayrıca adayın askerlik ile ilişiğinin bulunmamasını bekler.

Mersin insan kaynakları iş ilanlarına başvuru yapmak için hangi eğitim ve belgeler gerekir?

Mersin insan kaynakları iş ilanları için başvuru yapmak istiyorsan üniversitelerin dört yıl eğitim veren insan kaynakları bölümünden mezun olman gerekir. Ancak bazı firmalar psikoloji, sosyoloji gibi alanlardan mezun olan adayları da tercih edebilir. Bunun için genellikle insan kaynakları alanında eğitim almış olma şartı aranır. İnsan kaynaklarında çalışmak için temel bilgisayar programlarını iyi kullanabiliyor olman çok önemlidir. Bu alanda bir sertifikaya sahip olman seni diğer adaylar arasında öne çıkaracaktır. Ayrıca yabancı dil bilgisi insan kaynakları alanına dair gelişmeleri takip etmenin yanı sıra çalışan ilişkileri için de önemlidir. 

Mersin insan kaynakları iş ilanlarına başvuru yaparken hangi detaylara dikkat edilmeli?

Mersin insan kaynakları eleman arayan firmalar tarafından verilen iş ilanlarına başvuru yaparken öncelikle firmanın çalışma alanına dikkat etmelisin. Çalışan ilişkilerini yöneteceğin için genel çalışan profilini bilmen önemlidir. Bunun yanında insan kaynakları departmanında hangi pozisyonda işe başlayacağın da önem arz eder. Asistan veya insan kaynakları yöneticisi olarak işe başlamak arasında fark bulunur. Mersin insan kaynakları iş ilanları bayan veya bay eleman arayan firmaların iş ilanlarına kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin.

Mersin insan kaynakları çalışma şartları nasıldır?

Mersin’de insan kaynakları elemanlarının çalışma ortamları ofistir. Bilgisayar başında çalışmak ile birlikte iş esnasında yoğun bir telefon ya da e-mail trafiğini yürütmeleri gerekebilir. Bu nedenle iletişim kurmaktan sıkılmayan kişiler için bu meslek daha uygundur. Mersin insan kaynakları iş ilanları için çalışma şartları hakkında daha fazla bilgi almak için ilan açıklamalarını inceleyebilirsin. 

Mersin insan kaynakları alanında kendimi nasıl geliştirebilirim?

İnsan kaynakları alanında kendini geliştirmek için üniversitelerin insan kaynakları bölümünde yüksek lisans yapabilir veya bu alanda eğitim programlarına başvuru yapabilirsin. İnsan kaynakları yönetimi üzerine pek çok sertifika programı bulunur. Ayrıca yabancı dilini geliştirmek de meslekte ilerlemeni sağlayacaktır. Eğer yeni mezunsan insan kaynakları departmanına uzman olarak değil asistan pozisyonunda başvuru yaparak deneyim kazanma şansı yakalayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Mersin güncel iş ilanları nelerdir?

Mersin güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek görüntüleyebilirsin.

Mersin iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Mersin iş ilanlarını Kariyer.net'te listeleyebilir ve sana en uygun pozisyonları inceleyebilirsin. Deneyimlerine uygun iş ilanlarına hesabına giriş yaparak hesabına giriş yaparak veya 1 dakika içinde hızlıca hesap oluşturduktan sonra başvurabilirsin.

Aradığım pozisyondaki Mersin iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Aradığın pozisyondaki Mersin iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Pozisyon'' kategorisinde bulunan pozisyonları seçerek kolayca listeleyebilirsin.

Kariyer.net'te bana en yakın Mersin iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Mersin iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!