• Maaşlar

  • Nasıl Olunur?

  • Nedir?

  • Mülakatlar

  • İş İlanları

Beyin ve Sinir Cerrahı

Beyin ve Sinir Cerrahı

36 kişinin paylaştığı maaş verilerine göre hesaplanmıştır.

Maaş Bilgisi Gir

63.990₺

EN DÜŞÜK

(Aylık)

79.990₺

Ortalama Maaş

(Aylık)

138.420₺

EN YÜKSEK

(Aylık)

Tüm Maaş Bilgilerini Gör

Maaş bilgini girerek verilere katkı sağla!

Nasıl Olunur?

Sahip Oldukları Yetenekler

Genel Muhasebe

Hasta İletişimi

Beyin ve Sinir Cerrahı Ne İş Yapar, Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Nöroşirürji, beyin ve sinir hastalıklarının bir diğer tanımıdır. Nöron ve şirürji kelimelerinden türetilmiştir. Sözlükteki anlamı ise "Sinir sistemi yaralarını iyileştiren" şeklinde yer almaktadır. Beyin ve sinir cerrahi doktoru bu tanımda yer aldığı gibi temelde beyin ve sinir sistemi hastalıklarını iyileştirmede görevlidir. Bu iyileştirme görevini yerine getirirken kimi zaman hassas ameliyatlara girer kimi zaman ise radyolojik uygulamalar gerçekleştirir. 

Beyin cerrahı neler yapar sorusunun cevabı aslında çok geniş bir yelpazede açıklanabilir. Beyin ve sinir cerrahları hem sinir sistemi rahatsızlıkları hem de beyin hastalıkları ile ilgilenir. Beyin ve sinir cerrahlarının görev ve sorumlulukları çok geniş bir alana yayılmıştır. Beyin ve sinir cerrahları aldıkları eğitim doğrultusunda hastaların şikayetlerine teşhis koyar. Hastanın şikayetine teşhis koymak için tomografi, bilgisayarlı tomografi (BT), manyetik rezonans görüntüleme (MRI) gibi radyolojik testlerden yardım alır ve bu testlerden gelen sonuçları inceleyerek tespitte bulunur. Test sonuçlarının değerlendirilmesinin ardından koyulan tanı neticesinde bir tedavi planı oluşturur ve hastalığın tedavisi için tıbbi görüşünü iletir. Bu tıbbi görüş neticesinde uygulamak istediği tedavi yöntemini detaylıca hastalara anlatır ve bu tedavinin uygulanması için hastanın onayını alır. 

Bazı hastalıkların tedavisinde cerrahi işlemlerin değerlendirilmeye alınması gerekir. Örneğin; ilaç tedavisine yanıt vermeyen, olumlu yönde herhangi bir ilerleme göstermeyen epilepsi, Parkinson gibi hastalıklarda cerrahi işlemler çözüm sunar. Bu gibi hastalıkların tedavisi için gereken cerrahi işlemleri beyin ve sinir cerrahı uygular. Gerçekleştiren ameliyatın başarı ile sonuçlanıp sonuçlanmadığını değerlendirir ve gerekli ise ek tedavi yöntemlerini belirler. Hastanın ameliyat sonrası kontrolünün bir kısmını beyin ve sinir cerrahı gerçekleştirir. Cerrah haricinde hastanın bakımından sorumlu hemşirelere veya hasta bakıcılara ameliyat sonrası bakım ile ilgili direktiflerde ve bilgilendirmede bulunur.

Beyin ve sinir cerrahisi ne yapar sorusunun cevabı sadece hastanede gerçekleştirilen görevlerle sınırlı değildir. Beyin ve sinir cerrahları aldıkları eğitimler neticesinde doktor adaylarına eğitim verebilecek donanıma sahip olur. Konferanslara, seminerlere ve eğitimlere katılarak gerekli durumlarda diğer cerrahlarla fikir alışverişinde bulunurlar. Beyin ve sinir hastalıkları alanındaki akademik gelişmelerin takibini gerçekleştirirler. Beyin ve sinir cerrahları hastanelerde veya özel polikliniklerinde hastaların ihtiyaçlarını karşılayacak tüm donanımlara sahiptir.

Tüm Bilgileri Gör

Beyin ve Sinir Cerrahı mesleği için 10 mülakat bilgisi girilmiştir

Tüm Mülakatları Gör Mülakat Bilgisi Gir

BEYİN VE SİNİR CERRAHI İş İlanları

Aktif iş ilanı bulunmuyor

Benzer pozisyonlardaki ilanları incelemek için Pozisyonlar sayfasındaki ilgili pozisyonlara tıklayabilirsin.