Koku Uzmanı

MAAŞLAR

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz bir maaş bilgisi yok. Başka bir pozisyon inceleyebilir veya maaş bilgilerinizi paylaşarak verilerin oluşmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Maaş bilgisi gir

NASIL OLUNUR?

Henüz böyle bir bilgi yok!

Üzgünüz, bu pozisyon için henüz detaylı bir bilgi yok. En kısa zamanda bilgileri tamamlıyor olacağız. Bu esnada benzer meslekleri inceleyebilirsiniz.

NEDİR?

Koku Uzmanı Ne Demek?

Koku uzmanı, ürünlerin ya da hazır yemeklerin kokularının kimyasal etkileşim altında nasıl değiştiğini test eden kişidir. Koku uzmanı, laboratuvarda test faaliyetlerinde bulunarak bir ürünün ya da hazır yemeğin bileşenlerinin neler olduğunu koklayarak ayırt etmeye çalışır. Koku uzmanı; parfümlerin ya da farklı ürünlerin kokusunu iyileştirmek, geliştirmek ya da yeni bileşenler ekleterek daha iyi hale getirmek için çalışan kişidir. Donmuş hazır yemek firmasında çalışan bir koku uzmanı, farklı kokuları tanımlar ve ürün pişirildiğinde nasıl koktuğunu test eder. Bir parfüm ya da oda spreyinin nasıl daha iyi hale geleceğini belirler. Koku uzmanı kimyasal laboratuvarlarda da çalışılabilir. Aroma terapistlik de yapabilir.

Tümünü Gör

MÜLAKATLAR

Mülakat bilgisi gir

Koku Uzmanı mesleği için 1 adet mülakat bilgisi girilmiştir.

Koku Uzmanı
29 September 2021
MÜLAKAT SÜRECİ Pozitif

Tüm Mülakatları Gör

Koku Uzmanı İş İlanları

Şu anda aktif iş ilanı yok

Bu pozisyon için şu anda aktif bir iş ilanı yok. Benzer pozisyonlarda şansınızı deneyebilirsiniz.