Aygaz 

Şirket Bilgileri

www.aygaz.com.tr 

1961 yılında kurulan Aygaz, Koç Topluluğu’nun enerji sektöründe faaliyet gösteren ilk şirketidir. Bugün Aygaz, LPG’nin üretimi, temini, stoklanması, dolumu ve LPG’li cihaz ve ürünlerin üretimi ile satışını kapsayan tüm süreçleri gerçekleştiren tek LPG şirketidir. Koç Topluluğu’ndan aldığı güçle “Tüketiciye En Yakın Şirket” olma hedefini kendine ilke edinen Aygaz, Türkiye’nin 81 ilinde ve 3.300'e yakın tüpgaz bayi ve otogaz istasyonu ile ülkenin her köşesine kesintisiz hizmet götürmektedir. Geniş dağıtım ağı sayesinde her gün 100 binin üzerinde eve girerken 1 milyona yakın araç da Aygaz'ın otogaz ürünü Aygaz Euro LPG+ ile yolculuk yapmaktadır. Aygaz, tüm hizmetlerinde müşteri memnuniyeti ilkesinden hareketle sektörde 50 yıldır liderliğini sürdürmektedir.    

Aygaz Koç Enerji Grubu bünyesindeki akaryakıt ve rafineri dışında kalan enerji şirketlerini de şemsiyesi altında toplamıştır. Türkiye'nin özel sektörde en büyük 8. sanayi şirketi olan Aygaz, LPG sektöründe faaliyet gösteren halka açık ilk ve tek şirkettir.

 

Kurumsal Bilgiler ve İnsan Kaynakları Yapısı

 

Kuruluş Tarihi:

15 Aralık 1961

Sektör:

Enerji

Faaliyet Alanı:

Sıvılaştırılmış petrol gazının (LPG) temini, stoklanması, dolumu, tüplügaz, dökmegaz ve otogaz olarak dağıtımı; tüp, tank ve LPG cihazları üretimi ve satışı (soba, valf, detantör, hortum, kamp ocakları-lambaları, tüp regülatörü) ve deniz taşımacılığı.

Başlıca Ürünleri:

Tüplügaz, dökmegaz, otogaz, valf, regülatör, ev tüpü, kamp tüpü, katalitik soba, palmiye dış mekan ısıtıcı, sera ısıtıcısı, LPG tankı, sanayi tüpü.

Toplam Çalışan Sayısı:

1016

Kadro Yapısı:

Beyaz yakalı çalışan: 473
Mavi yakalı çalışan: 543

Çalışanların Eğitim Durumu:

İlköğretim : 16%
Lise : 44%
Önlisans : 5%
Lisans : 30%
Yüksek Lisans : 5%

Çalışanların Yaş Ortalaması:

38

Çalışanların Kıdem Ortalaması:

10 yıl

Kadın / Erkek Oranı:

10% Kadın, 90% Erkek

Çalışma Saatleri:

Genel Müdürlük 08:00 – 12:30 / 13:00 – 17:30 Pazartesi - Cuma

Ücret Politikası:

12 maaş + 4 maaş ikramiye

Maaş Artış Dönemleri:

Ocak

İzin Politikası:

İş Kanunu uygulanmaktadır. Toplu İş Sözleşmeleri kapsamında farklı uygulamalar bulunmaktadır.

 

Seçme ve Yerleştirme:

Doğru İşe Doğru İnsan Almak ve Atamak

İşe alım sürecinde, gelişmiş ölçme ve değerlendirme sistemleri kullanılmaktadır. Koç Topluluğu ile entegre bir şekilde yürütülen tanıtım faaliyetlerinin ardından, seçkin adayların Aygaz'a kazandırılması amacıyla, her yönetim kademesinden sağlanan katılım ile grup mülakatları, değerlendirme merkezi uygulamaları, İngilizce ve yetenek testleri gerçekleştirilmektedir.

İşe alım süreci olumlu sonuçlanan ve şirketimize katılan çalışanlar hem Koç Topluluğu hem de Enerji Grubu tanıtımını içeren oryantasyon programlarına tabi tutulmaktadır.

Üniversite öğrencilerine, mesleki bilgi ve becerilerini arttırmak amaçlı yarı zamanlı çalışma ve yaz stajı imkanları sağlanmaktadır. Meslek lisesi öğrencilerine ise eğitim dönemi boyunca kış stajı olanağı sağlanmaktadır.

 Aygaz İş İlanları


Açık pozisyon sayısı: 5
Pozisyon Şehir/Ülke Firma Adı
Yazılım Geliştirme Sorumlusu İstanbul(Avr.) AYGAZ
Yazılım Geliştirme SorumlusuAYGAZ
Mühendislik fakültelerinin tercihen Endüstri, Bilgisayar, Bilişim, Matematik Mühendisliği bölümlerinden mezunKurumsal projelerde, proje yönetim standartları ile çalışmışYazılım geliştirme süreçlerinde en az 2 yıl tecrübeliTercihen iş analizi, veritabanı tasarımı, UML modelleme alanlarında uygulama araçları ile çalışmışİletişim yetenekleri güçlü Çözüm ve sonuç odaklı, proaktif, takım çalışmasına yatkınErkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Otogaz Satış Yöneticisi Ankara AYGAZ
Otogaz Satış YöneticisiAYGAZ
Üniversitelerin İktisat, İşletme, Makine, Endüstri Mühendisliği ve ilgili bölümlerinden mezunSaha Yöneticiliği, Satış Yöneticiliği pozisyonlarında 1-2 yıl deneyimliAnkara'da ikamet eden /edebilecek olanAskerlik hizmetini tamamlamışAktif araç kullanabilenMS Office programlarına hakimSeyahat engeli bulunmayan ve iş tanımı gereği şehirler arası seyahat edebilecek olan.
Sürekli / Tam zamanlı         En az 1 yıl tecrübe İlan Detayı
İş Analizi Sorumlusu İstanbul(Avr.) AYGAZ
İş Analizi SorumlusuAYGAZ
Mühendislik fakültelerinin tercihen Endüstri, Bilgisayar, Bilişim, Matematik Mühendisliği bölümlerinden mezunKurumsal projelerde, proje yönetim standartları ile çalışmış İş analizi, veritabanı tasarımı, UML modelleme alanlarında uygulama araçları ile çalışmışİletişim yetenekleri güçlü Çözüm ve sonuç odaklı, proaktif, takım çalışmasına yatkın Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmayan
Sürekli / Tam zamanlı         En az 3 yıl tecrübe İlan Detayı
R&D Software Development Specialist Kocaeli AYGAZ
R&D Software Development SpecialistAYGAZ
Aygaz is the leader player in Turkish energy industry. We are looking for a  Software Development Specialist to join R&D Department;Bachelor’s degree in Electrical and Electronics Engineering or Computer Engineering departmentsPreferably having post graduate degree Preferably experienced in project management and coordination Preferably at least 2 years of experience in the field Fluency in English Willingness to participate in R&D Projects Being research oriented with strong analytical skills Being proactive, dynamic, open-minded, team-work oriented and result orientedNo restriction for travelling
Sürekli / Tam zamanlı         En az 2 yıl tecrübe İlan Detayı
Otomotiv Teknisyeni Kocaeli AYGAZ
Otomotiv TeknisyeniAYGAZ
Meslek Yüksekokullarının Otomotiv veya Motor bölümlerinden mezun Alanında 5 yıl ve üzeri tecrübeye sahip Özellikle mekanik ve oto elektrik bilgisine sahip olan Otogaz dönüşüm sistemleri tecrübesi olan Tercihen Ar-Ge projelerinde görev almış Analitik, araştırmacı, sürekli öğrenen, sonuç odaklı ve takım çalışmasına yatkınAktif olarak araç kullanabilen Seyahat engeli bulunmayan Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış
Sürekli / Tam zamanlı         En az 5 yıl tecrübe İlan Detayı