Özgeçmişin dikkat çekti; peki şimdi İK uzmanını nasıl etkileyeceksin?

İyi bir CV’ye sahip olmak, tecrübelerinizin ve yeteneklerinizin düzgün ve etkili bir şekilde anlatıldığı bir ön yazı yazmak ve tüm bunlar sayesinde başvurduğunuz pozisyona talip olan diğer adayların arasından sıyrılmak… Bunların hepsi iş görüşmesine davet edilmenizi sağlayan kritik adımlar arasında yer alıyor. Ancak bunlar kadar önemli olan bir diğer konu ise elbette iş görüşmesinde İK uzmanını etkileme yönteminiz.

mulakat_basari3333

İş görüşmesine hazırlanmak; bir anlamda tecrübenizi ve yeteneklerinizi İnsan Kaynakları uzmanına nasıl pazarlayacağınızı öğrenmek demek. Mülakat boyunca başarılarınızı ve yeteneklerinizi etkili bir şekilde sunabilmek için de öncelikle kendinize inanmanız gerekiyor. Kendinize olan inancınızı artırarak ve aşağıda yer alan iki soruyu kendinize sorarak tecrübelerinizi ve yeteneklerinizi nasıl pazarlayacağınız hakkında fikir edinebilir ve başarılı olabilirsiniz.

Elde etmek istediğin şey ne?

Hedeflediğiniz, elde etmeyi istediğiniz şey ne? Elbette nihai amacınız iyi bir iş bulmak, hayalinizdeki işi yapmak ancak o noktaya nasıl ulaşmayı planlıyorsunuz? İş görüşmelerinde kendinizi iyi bir şekilde anlatabilmek; tecrübelerinizle, işe olan uygunluğunuzla karşınızdaki uzmanı etkileyebilmeniz için öncelikle güçlü yönlerinize odaklanın. Elbette geliştirmeniz gereken yönleriniz var, ancak kimse mükemmel değil. Bu nedenle zayıf olduğunuz yönleriniz yerine, nitelikleriniz ve başarılarınız açısından sizi benzersiz kıldığını düşündüğünüz taraflarınızı düşünün. Kendinizi, olmayı istediğiniz konumda hayal edin. Bu hayal, iş görüşmelerinde kişisel avantajlarınıza ve neden o iş için uygun aday olduğunuza odaklanmanızı sağlar ve sizi güçlendirir. Ancak bunu yaparken gerçekçi olmayı göz ardı etmeyin.

Sizi kim dinleyecek?

Kim olduğunuzu, güçlü yönlerinizin ne olduğunu ve neyi istediğinizi anladıktan sonraki adım karşınızdaki kişi hakkında fikir sahibi olmak. İş görüşmesinde başarılı olmanın en kritik adımları arasında karşınızdaki kişinin ne istediğini anlamak yer alıyor.

 • Nasıl bir çalışan isteniyor
 • Bu çalışanın ne tür yetenekleri ve tecrübeleri olmalı?
 • Görüşmeyi yapan yetkili, karşısında oturan adaydan hangi cümleleri duymak istiyor?

İş tanımını, pozisyonun özelliklerini ve ihtiyaçlarını, firma hakkında detaylı bilgiyi iş görüşmesine gitmeden öğrenin ve buna göre görüşmeye hazırlanın. CV’niz ne kadar güçlü olursa olsun, eğer kendinizi iyi anlatamaz, o işe olan uygunluğunuzu ispat edemez ve görüşmeyi yaptığınız uzmanı seçtiğiniz örneklerle etkileyemezsiniz, mülakatı istediğiniz şekilde tamamlayamayabilirsiniz. Oysa görüşmeye gitmeden önce hazırlanır ve pozisyonun ihtiyaçlarına göre iş görüşmesinde cevaplarınızı ve cevaplarınızı destekleyecek olan örneklerinizi verebilirseniz başarılı olabilirsiniz.

“Bu iş tam da bana göre” dediğiniz işe sahip olabilmek için ise şu makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Yazar: Mehlika Akgün


Marmara Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde lisans, Gazetecilik Bölümü’nde de yüksek lisans eğitimini tamamladı. Meslek hayatına Cumhuriyet Gazetesi’nde muhabir olarak başladı. Fransa’daki L'association Labomedia’da medya üzerine çalışmalar yaptıktan sonra Marketing Türkiye dergisinde web editörü olarak çalıştı. 2016 yılında Kariyer.net’e içerik yöneticisi olarak katılan Mehlika Akgün, İK Blog, Kariyer Rehberi ve Kariyer Dergi için içerik üretiyor.

29 yorum yapıldı - “Özgeçmişin dikkat çekti; peki şimdi İK uzmanını nasıl etkileyeceksin?”

 1. Yasemi

  Nis 14. 2017

  Yasamim boyunca okumayi gec basladim ama hedefim ve azmimle disardan once lise sobra universiteyi bitirdim.universitede istedigim okudugum surecte hedefledim meslegimi halkla iliskiler ve tanitimi okdum.ama okulum bittiktenden sonra arzu ettigim meslegimle ilgili is bulamadim yaptigim basvurulardan hep red cevabi geldi.ama yinede pes etmiyirum etmiyecemde suan yurt disinda avusturyada bir aile kurdum yinedr meslegimle ilgili is basvurusu gelse severek kabul ederim.buarada okudugum surec icerisinde bircok kurslara katildim yani hep azim ve basariyi dusundum.

  Reply to this comment
  • Oğuz

   Nis 14. 2017

   Sayın Yasemi,
   Her şey güzel hoş ama bu nasıl bir Türkçe, eğer cv hazırlarken böyle imla hataları yaptıysan zaten işe alınmaman kadar normal bir durum olamaz.

   Reply to this comment
 2. Cem Musa KELEŞ

  Nis 14. 2017

  Merhaba ilk once obje olarak sadece erkek resmi koymuşsunuz ve bayan calisanlara yer vermemişsiniz, buda yetmezmiş gibi sacli sakalli bir obje koymuşsunuz biz iş arayanlari yonlendirirken yaptiginiz bu eksiklik ve hatayi kendi aranizdan ornek kariyerin ceosu veya mudurlerinden esinlenerek ornek canli resim koymaniz tum iş ilanlarinda bir devrim olacaktir,is ilani veren firmalar ilan verirken kendi guclerini gostermek icin ilanlarina belkide kisa videolar ekleyip kisinin evet burasi benim calisacagim ortam diyerek daha verimli basvuru yapmasini saglayabilir,neyse konu cok uzun ama sizden ricam ilk adimi atarak objeyi degistirip dunyada iki farkli insan gucu oldugunu belirten objeler koymaniz,Hoscakalin,

  Reply to this comment
 3. Ebru

  Nis 14. 2017

  Ataturk Universitesi Sosyoloji Bolumunde lisans ve yuksek lisansimi tamamladim.18 yasinda Mardin’ de yasanan Bilge Koyu Katliami uzerine bolgede yapilan bir aylik saha arastirmasinda bulundum. Daha sonra KUDAKA ile birlikte hazirlanan projede Erzurum Erzincan ve Bayburt illerinin siyasi kulturel ve demografik yapilari uzerine yapilan saha arastirmasinda yer aldim. Sonraki yil Erzurum Ceza ve Tevkif Evlerinde bulunan kadin mahkumlar uzerine yapilan arastirmayi gerceklestirdim. Bir sonraki yil KOBİ ler uzerine yapilan arastirmamizda Erzurum esnafini arastirdik. Ogrenci koclugu, Spss nicel veri analiz, Nvivo nitel veri analiz , Rehberlik kursu seklinde dort egitime katildim. Aktif olarak ogrenci koclugu yaptim. 2013-2014 egitim ogretim yilinda Felsefe Grubu ogretmenligi, 2014-2015 yilinda bir koyde sozlesmeli olarak hem sinif ogretmenligi hem vekil mudurluk yaptim. 2015-2016 yilinda Rehberlik Arastirma Merkezinde Rehber Ogretmenlik yaptim.2016-2017 yilinda Ozel Gunes Okullarinda Rehber Ogretmen olarak calistim.Evlilik dolayisi ile ayrildim.Yuksek lisansimi 2017 de bitirdim. Benim icin verilen bir zihin var ise eger ben onu son damlasina kadar kullanmak isterim. İnsan uretmeli, her gun bir sey daha ogrenmeli, katmali kendisine.Yalnizca kendisine degil etrafina da ilham vermeli. İnsan yorulabilir.Evet. Bu yorgunlugu geciren sey dinlenmek degildir. Bazen kucuk bir tesekkur bazen emeklerinin karsiligini aldigini gormektir.

  Reply to this comment
 4. Hakan

  Nis 14. 2017

  Merhaba kariyer.net İK tüyosu veren yazarlar.

  Öncelikle bugünü de boş geçmedim diye sürekli sıradan yazılar yazıp hedeflerin, ik’cı etkileme sanatın vs diyeceğinize yok ne giymeliymişiz diyeceğinize bir kere de maaş politikası anlatın.

  Dünyanın en kötü özelliğine sahip olun ama maaş konusunda ne iş olsa yaparım 1000 tl yeter dediğinizde sizi Nasaya Astronot diye alırlar. Ama aranan tüm vasıflara sahip olun fakat maaş patronun asgari dahil 1600 veririm dediğinde hayır derseniz sulh yoluna dahi gitmeden biz sizi ararız durumuna gelir.

  Yani işin aslı giyimde ingilizcede konuşmada değil. İşin aslı parada.

  Birde sürekli başvuru sonrası otomatik mesaj göndermeyin sitenizden 3 yıldır başvuru yapıyorum daha kimse aramadı.

  Kendi kendinize mi okuyup değerlendiriyorsunuz anlamadım.

  Reply to this comment
 5. Ebru

  Nis 14. 2017

  Bulundugum arastirmalar bilimsel arastirma kitabi olarak yayinlandi.Butun bu asamalar da yanimda olan ve birlikte adim attigin kisi Prof.Dr.Yildiz Akpolat’dir. Referans olarak Ataturk Uni. Bol.Bask. Prof.Dr. Yildiz Akpolat’i, RAM Mudur Vekili Atilla KUYRUK ve Ozel Gunes Okullari Egitim Kordinatoru ve Kurucu Mudur Yard. Kemal TUNC’u gostermek isterim.

  Reply to this comment
 6. Kemal kocak

  Nis 14. 2017

  35 Yıldır Topograf ölçme ekip şefi olarak çalışıyorum.Şantiye şefliği pozisyonunda bile çalıştım.Kısacası inşaatın herdalında görev yaptım kesin hesap hakediş dahil, 5 senedir Kariyet net te kayıtlı olmama rağmen birtek iş teklifi alamadım…Bendemi birşey var yoksa kariyer nettemi anlamış değilim, yada nerede ben hata yapıyorum?
  Saygılarımla…

  Reply to this comment
 7. Security73

  Nis 14. 2017

  1998 muhasebe ve 2003 işletme mezunuyum,amacım mali müşavir yada bankacı olmaktı,ama ne yazık ki bu duşunduklerimi gerçekleştiremedim gerçekleştirme fırsatını bulamadım verilmedi nereye başvurduysam tecrübe sordular aradılar ben okulu okurken nasıl tecrübe kazanayım bitirdiğimde edinemediğim tecrübeyi başka işlerede bakayım dedim aktif araç kullanan ve yabancı dil bilen istediler bunlara sahip olmak paraya bakıyor issiz birinin bunları gerçekleştirmesi mumkunmu işçi olarak fabrikaya giriyim dedim sen üniversite bitirmişsin iş bulursun 2 gün sonra bırakırsın dediler ve sonra özel güvenlik kursuna gittim 11 yıldır özel güvenlik görevlisi taşeronolarak agi dahil 1500 Tl maaşla çalışıyorum amir yada müdür olurum diye girdim ondada tecrübe arıyorlar,yaş olmuş 44 artık bu saatten sonra bu işten emekli olmak kaldı geriye,Yani tecrübe olmadıktan sonra herşey hikayedmiş üniversite master doktora.yok mülakat söyle davran konuş,

  Reply to this comment
 8. Muhammed subhi osman

  Nis 14. 2017

  Halep üniversitesi Türkçe dil edabiyati mevzusuyum

  Reply to this comment
 9. cumhur muslu

  Nis 14. 2017

  Ülkemizde kariyer netle iş başvurusunda bulunmak kolay ama iş bulması zordur.Günümüzde yandaş isen ve yeterli torpilin varsa,nereyi bitirdiğinin, kaç lisan bildiğinin veya ne kadar deneyimin olduğunun bir önemi yoktur.Bubnlar ülkemin acı gerçekleridir.

  Reply to this comment
 10. kadir

  Nis 14. 2017

  Hiç birşey azim sabır ve daha sonrasındaki başarının önüne geçemez.. bir işi öğrenmenin yaşı yoktur. Öğrenir ve yaparsın ..İnsan başarının anahtarı olarak birbirinin ayağını kaydırmaya başladıkça merdivenlerden tepetaklak düşerek kendisini bitirdiğini gördüm…Başarmak;çok çalışmaktan geçtiği gibi ekip çalışmasındaki arkadaşlarından da geçer başarı ortaktır ve başarmak tek kişiyle olmaz ..Boşuna dememisler birlikten kuvvet doğar…Şunu unutmayalım

  Sevgi …
  Saygı…
  Sadakat..
  Başarı….Getirir..

  Reply to this comment
 11. İsim (gerekli)

  Nis 14. 2017

  benim amirim benden iyi iştecrubesine sahip olandır onunla çalışırım benden zayıf kişiden emir almam

  Reply to this comment
 12. Yahya

  Nis 14. 2017

  Peki İK uzmanı iş görüşmesinde teknik bilgileri biliyor mu? Teknik konulara hâkim mi? Ne zaman iş görüşmesine gitsem sürekli 2 teknik personel daha getirirlerdi benle görüşmek için…

  Reply to this comment
 13. Mehmet

  Nis 14. 2017

  Ben iş görüşmesine gittiğimde ilk soru ne kadar maaş Bunlar IK değil sanki muhasebeci bozması 1.sen bize ne verebilirsin 2.işletmeye ne katkın olur 3.becerilerin ne 4.tecrübelerin ne diye konuşma fırsatı dahi vermediler sanki yiyeceğiz kendi kafalarına göre 3 aşamalı test yapıp daha önce aldığın ücreti arada kaynatıp sorup Türkiye’nin sayılı süt Ürünleri üreten kurumu bunu yapıyorsa? Testle kendinizi karşı tarafa nasıl anlatılır Şey sizin makale biraz hayal mahsulü

  Reply to this comment
 14. Behlül uysal

  Nis 14. 2017

  Eğer ki bir iş yerinde sorunla değilde çözümle gelerek yönetilmesini aradığınız kişi benim.soze fazla gerek yok çalışmalarımızda birbirimizi daha iyi tanıma fırsatı bulabiliriz şartlarda anlasirsak.

  Reply to this comment
 15. Başak

  Nis 14. 2017

  Acil tıp teknisyeni mezunuyum mesleğimi insanlara yardım etmenin verdiği huzurla çok seviyorum . Ayrıyetten yüzümü ve simamı doğru ve yerinde kullanabildiğimden aldığım tiyatro eğitimi benim için çok büyük bir yer edindi. İnsanlarla iletişim konusunda sevimliliğim ve ikna kabiliyetim sayesinde üstesinden gelemeyeceğim bir iş bilmiyorum kendinize iyi bakın sizi seviyorum :)

  Reply to this comment
 16. Ola Alatrash

  Nis 15. 2017

  I studied English Literature and graduated from Aleppo University as an English Language teacher in 2012/2013. After that, I started learning French Language and I achieve my goal and also started to speak French. Then I completed my studying translation at Master. At the same time of learning, I was working. I worked in many fields just to be myself and achieve what I longed to do. My ambition is so wide and no one can stop me of being myself and also be satisfied of what I did in my life and I still have the same strong ambition. So that, I worked as a teacher of English and French languages and I worked as a translator of English at university and at many companies translating medical, economic, religious and English articles and books. I worked as Administrative Officer at Teachers Syndicate. Finally, my last gob was working as a presenter of news at TV and I was selected as a media contact. Now, I started learning Turkish Language and I do my best to get it and speak Turkish as a native speaker. At the end, I want to add that all this working and studying were accompanied with using technology, modern programs, and computer programs.

  Reply to this comment
 17. Sibel İpek

  Nis 16. 2017

  Herkese bu dünyada sağlam karakterli olmayı diliyorum.Hakkım sonuna kadar helal olsun…..Saygılarımla… iyi çalışmalar…

  Reply to this comment
 18. seçkin

  Nis 16. 2017

  Kocaeli üniversitesi otomotiv bölümünü bitirdikten sonra askerliğimi ambulans şoförü olarak tamamladım sonrasında karıyerimi ileriye taşımak için otomotiv fabrikalarında iş hayatına atıldım. Kısa vadede, eğitim ve kariyer geçmişime uygun bir kariyer fırsatı yakalamak. Uzun vadede, şirkete değer katarak gereken pozisyona terfi etmek prensibine bağlı olarak Kordsa Global firmasında çalışmaya başladım
  İplik üretim bölümünde bulunan bütün makinelerin kullanımı ve bu makinelerde yeni iş başı yapan operatörlerin eğitmenliğini yaptım. (İpliğin hammadde halinden iplik oluşumuna kadar kullanılan makinelerin bilgisine sahibim ve iplik dtex makinesinin kulanımı.)
  Enstruman bakıma destek vererek PLC’ler, Transmiterler,Termokopl,Pnömatik sistemler,Valflerin kullanımı ve makinelerin bakım onarımını yaptım.
  Elektrik bakım atölyesinde F2,F3,F4,F5,F6 Motorlarının bakım ve onarımını yaptım
  Türk PİRELLİ bünyesinde de sözleşmeli çalıştım
  Oto radyal yarı mamul bölümünde;
  TTM makinelerinin kullanımı,
  Lastik çember makinelerinin kullanımı.
  Şimdi kariyer net bünyesinde üyelik ve güncel özgeçmişim ile uygun kariyer ilanlarından dönüş yapılması için bekliyor bulunmaktayım. Saygılar…

  Reply to this comment
 19. serhat

  Nis 17. 2017

  şuan çalışmıyorum çalışdığım iş hayatımı özlüyorum tekrar iş başı yapmak isyorum

  Reply to this comment
 20. Hasan Hüseyin

  Nis 17. 2017

  1998 meslek lisesi mezunuyum..okulumu bitirdikten iki ay sonra aynı yıl yani 1998 yılı özel bir şirkette çnc operatörü olarak işe başladım..2001 yılında askere gittim..Askerliğim bittikten sonra aynı firmada kaldığım yerden çalışmaya devam ettim..firmamız içerisinde 8 yıl laboratuvarda çalıştım. Kalite kontrol, proses kontrol,son kontrol ve en son markalama işlerinde çalıştım yani bir nevi joker eleman olarak her görevi üstlendim ve toplam 17 yıl aynı firmada çalıştım. Sonra şirketimiz izmire taşındı izmirde devam etmek için teklif aldım ama memleketen uzak kalmamak için kabul etmedim. şimdi uzuuun süre çalışabileceğim kinci ve son işimi arıyorum yani ömrüm olursa inşallah 17 yıl daha çalışıp emekli olmak isitiyorum..
  kariyer net bünyesinde üyelik ve güncel öz geçmişim ile uygun gördüğünüz kariyer ilanlarından haberdar olmak istiyorum..
  Saygılarımla..

  Reply to this comment
 21. Metin GÜLMEZ

  Nis 19. 2017

  Merhabalar;

  Sözde İK uzmanlarının hiç ama hiçbir teknik bilgisi olmadığına kalıbımı basarım. İş görüşmesinde güç ondan yana olduğu için karşındaki kişinin konuşma tarzı hal ve hareketleri inanılır gibi değil.Sordukları soru :) Nerde çalıştın*kaç sene çalıştın*neden ayrıldın*kaç para istiyorsun :) yahu böle sorumu olur Sayın Firma sahipleri ALOOOOOOOOOO Sayın İnsan Kaynakları uzmanları size ne nerde çalıştığımdan neden ayrıldığımdan kaç para istediğimden firmanın bu greve alacağı kişi ile ilgili bir bütçesi vardır biraz daha kabiliyetli ise bütçe arttırılabilir gibi, siz önce hangi mevki için işe alım yapacaksanınız onunla ilgili sorular ama iş olsun diye değil can alıcı sorular sorun. Ben kısa bir mülakattan sonara karşımdaki kişinin bilgisizliğini hemen görüyorum onlarla gizli sorularla ama firmayı o işle ilgili sorularla teknik olarak soruyor gizlice pasifliğini yetersiz olduğunu ama nedense kaderimin senin elinde olduğumu vurguluyorum :( . Hadi sizlere bi kıyak sorular benden olsun :) karşınızdaki Bayan ve ya Adama neden sen kardeşim deyin kendini bize pazarla işte bu:) siz onun o işle ilgili becerilerine tecrübelerine para vereceksiniz bu basit ama gerçek bu bu bu bu çokmu zor :) :) :) Teşekkürler herşey gönlünüzce olsun…

  Reply to this comment
 22. Metin GÜLMEZ

  Nis 19. 2017

  Tekrar merhabalar Güzel Yurdumun Güzel İnsanları :)
  Mesleki yeterlilik belgesi ihtiyaç duyan ( firma sahipleri) arkadaşlar, Üretimi aksatmadan zaman dan tasarruf edilir Bilginize :)

  Reply to this comment
 23. Anıl

  Nis 23. 2017

  İş yerindeki ofiste herşeyin iyi geçmediği bu yüzden çekirdekten yetiştirilmek üzere eleman alınmalı. Böylece daha iyi olur şirketiniz açısından. Anlatabildim sanırım…

  Reply to this comment
 24. ziya

  Haz 15. 2017

  Tüm yorumları okudum, yorumlar içerisinde beğendiğim, %500 katıldığım Security73 isimli arkadaşın yazısı. yazı şöyle:

  1998 muhasebe ve 2003 işletme mezunuyum,amacım mali müşavir yada bankacı olmaktı,ama ne yazık ki bu duşunduklerimi gerçekleştiremedim gerçekleştirme fırsatını bulamadım verilmedi nereye başvurduysam tecrübe sordular aradılar ben okulu okurken nasıl tecrübe kazanayım bitirdiğimde edinemediğim tecrübeyi başka işlerede bakayım dedim aktif araç kullanan ve yabancı dil bilen istediler bunlara sahip olmak paraya bakıyor issiz birinin bunları gerçekleştirmesi mumkunmu işçi olarak fabrikaya giriyim dedim sen üniversite bitirmişsin iş bulursun 2 gün sonra bırakırsın dediler ve sonra özel güvenlik kursuna gittim 11 yıldır özel güvenlik görevlisi taşeronolarak agi dahil 1500 Tl maaşla çalışıyorum amir yada müdür olurum diye girdim ondada tecrübe arıyorlar,yaş olmuş 44 artık bu saatten sonra bu işten emekli olmak kaldı geriye,Yani tecrübe olmadıktan sonra herşey hikayedmiş üniversite master doktora.yok mülakat söyle davran konuş,

  Bende farklı bir sektörde aynı sıkıntıyı yaşıyorum, artık işe girme umudum oldukça zayıfladı. Görüşmelere çağırıldığım halde maaşı düşürdüğüm ve kendimi güzel ifade ettiğim halde TECRÜBE denen ZALİM ifade nedeniyle bize çalışmak haram oldu. Birde ülkemizde ki genç nüfusun fazlalığı aşırı bir rekabet doğuruyor.

  Reply to this comment
 25. dertli

  Haz 16. 2017

  mrb arkadaslar bende sizlerin yazınızı okuyunca kendımı anlatmayı gerekli buldum. bundan 3 gun once bır bankadan arandım ve mulakata cagrıldım bana telefon edildikten sonra okadar buyuk hayallere kapıldım kı okadar heycanlanmaya basladm kı anlatamm mulakat zamanı geldiğinde odaya girip insan kaynakları muduruyle aynı masada oturmaya basladıgım andan ıtıbaren bende bır tıtreme bır heycan ne konusmam gerektıgını bıle unuttum dıyebılırım ılk defa ıs basvurumun mulakatı gerceklesmişti daha once hıc calışma ve mulakat asamam olmadı herneyse bana işle ilgili sorular sordu yapabılırmısın satısışını gercekleştırebılırmısın dıye bende evet dedım benım ıcın sıkıntı yaratabılecegını dusunmuyorum bu konuda kendıme ve azmıme guvenıyorum dedım seyahat engelim yok dedım hersey cok olumlu gıderken gorusme bıttı ve ben odadan cıkarken buyuk bır ozguvenle cıktım ınsallah bu ıs olacak ole gorunuyor dedım ve maas olarak cok az olmasına ragmen bankada calışmayı cok ıstıyordum. gel gelelım sonuca okadar buyuk hayallerle gıttıgım bankadan olumsuz bır mulakat gorusmesı aldım o mesajı okudugum an gozlerımden nasıl yaslar aktı ve cok fazla uzuldum torpıl olmadan bır yere gelemeyecekmıyız dıye dusundum ve kendıme olan ozguvenım tamamıyla bıtmıs durumda turkıyede ıs bulmak para kazanmak bu kadar zorsa ben evımde oturmaya devam ederım ne kadar buyuk bır acı gercekse unıversıte okumak ıs bulmak bu denli zor surecler gerektırıyor ve benım ıs tecrubem hıc yok her yer deneyımlı arıyor bıze ıs fırsatı sunmasanız nasıl bır deneyım sahıbı olacaz yahu sız ıs hayatına atılınca anadan dogmamı tecrubenız vardı bıraz acıyın bıze bıraz yenı mezunlara ıs fırsatı tanıyın bankaya gırmek ıcın bızden ınsan uretme yetenegıne sahıp olmamızı beklemeyın ısyanlara sokmayın bızlerı psıkolojık olarak bunalıma gırmemızı saglamayın ne olur bıraz daha ılımlı yaklasın herseye dıkkat etmeyın yeterrrr be yeter

  Reply to this comment
 26. BTHN

  Haz 23. 2017

  İş görüşmesinde süper bir efendilikle ve De Da eklerine dahi dikkat ederek yaptığım mülakat olumlu geçti 1.5 yıl sonra İK uzmanını kovduran adamım ben bana bunlarla gelmeyin :D

  Reply to this comment
 27. İrm

  Ağu 14. 2017

  ya hiç özgeçmişimizi okunmadan “cv niz değerlendirilmiştir” yanıtı dönen firmaları napacağız ?

  Reply to this comment

Görüşlerinizi yazın