Toyota Motor Europe Adapazarı Branch 

Şirket Bilgileri

 
 

GLOBAL TOYOTA

 

Toyota Motor Corporation (TMC), otomobil başta olmak üzere minivanlardan büyük kamyonlara kadar değişen alanlarda üretim yapan ve geniş bir model yelpazesine sahip olan, dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden birisidir. 2010 takvim yılında, üretmiş olduğu Toyota, Lexus, Daihatsu ve Hino markalarının yıllık toplam satışları 8,42 milyon adede ulaşmıştır. Japonya'da 12 Fabrikası, 3 bağlı kuruluşu, 27 ülkede 56 üretim tesisi ve 321,000 çalışanı bulunan şirketin ürünleri, 170'ten fazla ülkede müşterilere ulaştırılmaktadır.

 

AVRUPA’DA TOYOTA

 

Avrupa'da önemli bir yerde olan Toyota, hem coğrafik olarak, hem de pazar payı açısından, müşteri memnuniyetini en ön planda tutma amacını baz alarak, büyümeye devam etmektedir.

Avrupa'da Toyota üretimin tarihçesi:

  • 1992, Toyota Avensis ve Corolla üretimine İngiltere'deki fabrikasında başladı.
  • 1994, Türkiye'de Adapazarı fabrikası, Corolla Sedan ve Station Wagon üretmeye başladı.
  • 2001, Fransa fabrikası Yaris üretimine başladı.
  • 2002, Toyota Türkiye Avrupa'ya ihracata başladı.
  • 2002, TMMP transmisyon üretimine başladı.
  • 2005, TMIP dizel motor üretimine başladı.

TOYOTA MOTOR EUROPE (TME) ADAPAZARI ŞUBESİ

 

Merkezi Brüksel’de bulunan Toyota Motor Europe (TME) Organizasyonuna bağlı olan TME Adapazarı Şubesi, Toyota’nın Avrupa’daki ilgili birimlerine Bilgi Teknolojileri, Lojistik, Üretim Mühendisliği ve Satınalma fonksiyonları ile hizmet vermektedir.

 

İNSAN KAYNAKLARI UYGULAMALARIMIZ:

 

Toyota Türkiye, ‘Toyota Way' yönetim konsepti adı altında insana saygı ve sürekli iyileştirme prensiplerini uygulayarak çalışan memnuniyetini esas kabul eden global bir şirkette çalışma imkanı sunar.

 

Gerek yarattığı istihdam, gerekse üretim ve ihracat rakamları ile ülke ve bölge ekonomisine önemli katkılarda bulunan Toyota Türkiye, başarıyı yakalamada en önemli faktörün insan kaynağı olduğu bilinci ile hareket eder.

 

Bu doğrultuda çalışanlarımızın görevlerini iş memnuniyeti duygusu ve yüksek motivasyonla yerine getirmeleri için kurumsal faaliyetlerde, çalışanların sorumluluk alabilecekleri bir işbirliği ortamı yaratmayı, çalışanların sürekli olarak kendilerini işlerinde geliştirebilmelerine ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayabilmelerini hedeflemekteyiz.
 

 

DEĞERLENDİRME VE İŞE ALIM SÜRECİ

 

Takımımıza katacağımız yeni üyeleri, uzun dönemli istihdam ve en uygun kişinin işe alımı yaklaşımını benimseyerek belirlemekteyiz. İşe alma kararımız, sizin gelişim potansiyeliniz ve mevcut yetkinlikleriniz değerlendirilerek verilmektedir.

 

Adaylarda aradığımız temel özellikler ise şunlardır;

- Takım çalışmasına yatkınlık

- İletişim becerilerinde yetkinlik

- Gelişime ve öğrenmeye açıklık

- Esneklik ve pozitif yaklaşım

- Süreç ve çözüm odaklılık

- İleri seviyede İngilizce bilgisi (Yazılı ve konuşma)

- Erkek adaylar için; askerlik görevini yerine getirmiş veya muaf olmaları

 

Şirketimizde beyaz yaka pozisyonları için işe alımda değerlendirme merkezi uygulaması yapılmaktadır. Özgeçmiş tarama ve ön telefon mülakatından geçen adaylar yaklaşık bir gün süren bir dizi uygulamaya dahil olurlar. Değerlendirme merkezinde başarılı olan adaylar, insan kaynakları yetkilisi, ilgili grup yöneticisi ve son olarak da üst yönetimin katılacağı final mülakatlara davet edilirler.

 

YENİ MEZUN GELİŞTİRME PROGRAMI (GRADUATE DEVELOPMENT PROGRAMME)

 

Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız, Toyota'nın temel standartlarını karşılayacak seviyeye ulaşmalarını hedefleyen, etkili ve verimli bir eğitim ve iş başı uygulamalarından oluşan 18 aylık bir geliştirme programına dahil edilirler. Yeni mezun geliştirme programına dahil olmak için üniversitelerin 4 yıllık ilgili fakültelerinden mezun olmak veya yukarıda bahsedilen niteliklere ek olarak mezuniyetten sonra en fazla 2 yıllık tecrübeye sahip olmak haricinde bir koşul bulunmamaktadır.

 

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN:

 

www.toyotatr.com


  
Toyota Motor Europe Adapazarı Branch İş İlanları

Firmanın yayında ilanı bulunmamaktadır.