İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatı Bölümü

İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatları Bölümü Nedir?

İngilizce ve Rusça dillerinin Dünya dilleri ve edebiyatlarında çok önemli bir yere sahip olması, iki dilin de çok köklü olması İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatları bölümünün oluşmasını sağlamıştır.

İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatları bölümü bir lisans programıdır ve bölümün amacı İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatlarını eğitim kurumlarında öğrencilere en iyi ve etkili şekilde öğreterek öğrencilerin İngilizce ve Rusça dilleri hakkında bilgili ve donanımlı olmasını sağlamaktır. İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatları bölümü mezunlarının eğitim sektörüne ve öğrencilerine faydalı olması beklenmektedir.

İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatları bölümün tercih etmeyi düşünen öğrencilerde öğrenmeyi ve öğretmeyi seven, Rusça ve İngilizce dilleri ve edebiyatlarına karşı ilgili ve öğretme isteği olan, disiplinli, öğrencilerle iletişim kurabilecek ve sorumluluk sahibi olması aranan başlıca özellikler arasındadır.

İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatları Bölümü Eğitim Süresi Kaç Yıldır?

İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatları bölümünde, 4 yıllık eğitim verilmektedir. Öğrencilerin mezun olabilmeleri için 240 AKTS haklarını doldurmaları ve üniversitelerinin mezuniyet koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatları Bölümü Dersleri Nelerdir?

İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatları bölümü öğrencileri 8 dönemlik eğitim hayatları İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatları ve öğretmenlik mesleği hakkında bilgi sahibi olabilecekleri birçok ders ile karşı karşıya geleceklerdir.

İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatları bölümünü tercih listesinde bulunduran aday öğrenciler için;

  • Dilbilgisine Giriş,
  • Bilgi ve İletişim Teknolojileri,
  • Sözdizimine Giriş,
  • Temel Dilbilgisi,
  • Temel Sesbilgisi,
  • Temel Sözdizimi,
  • Tümce Kalıpları,
  • Fransızca Konuşma Dili,
  • Yazılı Anlatım,
  • Fransız Tarihi,

Başta olmak üzere, birçok dersten 4 yıl boyunca sorumlu olacaklardır. Bu dersleri başarılı bir şekilde bitirdikleri takdirde “İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatları Lisans Diplomasını’’ elde edeceklerdir.

İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatları Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatları bölümü mezunu kişiler meslek hayatları içerisinde ana görevleri çalıştıkları eğitim kurumlarında öğrencilere İngilizce ve Rusça dillerini en iyi şekilde aktarıp öğretebilmektir.

İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatları Bölümü Mezunu İş Olanakları Nelerdir?

İngiliz ve Rus Dilleri Edebiyatları mezunu kişilerin çalışmayı seçtiği başlıca yerler kamu veya özel eğitim kurumlarıdır. Üniversite eğitim hayatlarını tamamladıktan sonra kamuda iş sahibi olabilmeleri için gerekli sınavlarda başarı göstermeleri gerekmektedir.