Aden Metal Yapı Sist. (Aden Alüminyum)

Üretim / Endüstriyel Ürünler

Adres

Serbest Bölge/Antalya

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

-

Çalışan Sayısı

-

Web Site

www.adenmetal.com.tr

Hakkımızda

Aden Metal Yapı Sistemleri A.Ş.

Aden; 1990 yılında, Antalya’da ilk turizm hareketlerinin başlaması ile birlikte Altınova mh.sinde, 350m² kapalı alanda, küçük bir atölye olarak, Abdullah Heyecan tarafından kurulmuştur.

İlk yıllarında küçük imalat işleri yapan Aden, bölgenin hızlı bir gelişme sürecine girmesi ile birlikte, 2 yıl içerisinde atölyesini 1600m² kapalı alan olacak şekilde genişletmiş, yeni aldığı makineler ile daha seri ve yüksek tonajlı imalatlar yapmaya başlamıştır.

Bu yıllarda sırası ile ; Antalya Kültür merkezi, Antalya yeni otobüs terminali, Sabancı kültür merkezi ( cam piramit ) Yeni toptancı hal tesisleri gibi Antalya’nın dünya kenti olma yolundaki önemli yapılarının dış konstrüksüyon, aluminyum ve cam imalatlarını üstlenmiştir.

Gelişmesini 2000 yılına kadar hızla sürdüren Aden, toplam 8000m² kapalı alanlı 3 ayrı tesisinde, Aluminyum sistemler, ısı yalıtımlı cam imalatı ve pvc doğrama sistemleri imalatı ve elektrostatik toz boya uygulamaları yaparak, bölge ihtiyacının büyük bir kısmına hitap eder hale gelmiştir.

2000 Yılına gelene kadar, Altınova’daki fabrikasında imalatlarına devam eden Aden, bu yıllar boyunca muhtelif büyüklüklerde elli civarında otel ve tatil köyü bir çok yerde iş merkezi, hastane, havaalanı, konut, mağaza, bina vs. tamamlamış ve Antalya’nın gelişmesine kendi ölçeğinde katkıda bulunmuştur. Aluminyum sistem imalatlarının yanında, kendi bünyesinde kurduğu Aber Metal firması ile’ de her türlü demir ve çelik konstrüksiyon imalatı ve montajı işlerini’de üstlenmektedir.

2000 li yılların başında Türkiyede yaşanan ekonomik krizlere rağmen, mevcudiyetini korumayı başaran Aden, yurtdışına açılma projelerinin ilkini gerçekleştirmiş ve 2001 Yılında Aden-Ukrayna firmasını kurmuş bu firma ile Ukrayna ve çevresinde 3 adet büyük proje gerçekleştirmiştir. 2005 Yılı ikinci yarısında ise Aden-Internatıonal firması kurulmuş, yıl sonuna doğru Azerbaycan-Bakü’de 7000m² kapalı alanda, aluminyum sistem imalatları, demir ve çelik konstrüksüyon sistemleri üretimi, ısıyalıtımlı cam tesisi ve pvc doğrama imalatları devreye girecektir.

Artan projeleri ve ihtiyaçları ile tüketimlerinde kullandığı ürünleri yurtdışından kendisi ithal etmeye başlayan Aden, temsilcilikleri ile yeni oluşturduğu ve 2005 yılı içinde faaliyete başlayan pazarlama firması Aden A.Ş’ de kendi üretimleri konusu içinde bölgesinde ilk ve tek aluminyum yapı market olma yolunda hızla ilerlemektedir.

ADEN METAL YAPI SİSTEMLERİ

INTERNATIONAL – KAZAKİSTAN / ASTANA

ADEN UKRAYNA / DONETKS

Firmalarından oluşan Aden, Dünya kenti olma yolunda hızla ilerleyen Antalya ve Akdeniz bölgesinin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek her türlü bilgi, tecrübe ve kapasiteye sahiptir.

Yurt dışı tesisleri ve çalışmaları

ile uluslararası normlarda üretim standartlarına ulaşmış, gerçekleştirdiği 8 proje ile bundan sonraki hedeflerinin büyük bir bölümünde yurtdışı projelerinin olacağını kanıtlamıştır.

Tüm çalışma hayatı boyunca daima en iyi sistemleri, en iyi teçhizatlar ve eğitimli personel ile imal etmeyi ilke edinmiş olan Aden, kendini geliştirmek için sürekli yatırım yapmış ve aluminyum sistem üreticiliğinde, tüm Akdeniz bölgesinde her zaman önder bir kuruluş olmuştur.

FAALİYET ALANLARIMIZ

·

İnşaat ve mimari proje hizmetleri

·

Spider giydirme cephe sistemleri

·

Strüktürel silikonlu giydirme cephe sistemleri

·

Paslanmaz çelik giydirme cepheler

·

Standart giydirme cephe sistemleri

·

Planar cephe sistemleri

·

Alüminyum kompozit panel cephe kaplamaları

·

Pencere ve kapı sistemleri

·

Skylight çatı ve ışıklık sistemleri

·

Yangına dayanıklı giydirme cephe ve yangın kapıları

·

Otomasyon sistemleri

·

Güneş kırıcı sistemleri

·

Merdiven korkulukları ve küpeşte sistemleri

·

Çelik konstrüksiyon

·

Çatı kaplama

·

Polikarbon sistemleri