Alfa Basım Yayın Dağıtım San. Tic. Ltd.

Genel Bilgiler

http://www.alfakitap.com

Alfa Basım Yayın Dağıtım San. Tic. Ltd.

1987 yılında Bayrak Matbaacılık olarak faaliyete geçip, 1990 yılında kurumlaşan Alfa Basım Yayım Dağıtım Ltd, Dağıtım alanında verdiği başarılı hizmetleriyle kendi alanında sağlam bir yer oluşturmuş ve müşteri memnuniyetini kendisine ilke edinmiş olarak bu alandaki büyümesini tüm hızıyla sürdürüyor. Başlangıcından bugüne hızla genişleyen bir dağıtım ağı kurmayı başaran Alfa Dağıtım, portföyüne eklediği her yeni müşteriyle ailesini biraz daha genişletiyor ve güçleniyor. Her geçen gün artan dağıtım faaliyetlerinde şu an 2500’ü aşkın yayın portföyü, 60.000’i aşkın kitap veritabanı ve 1100’ü aşkın dağıtım noktasına sahip olan Alfa Basım Yayım Dağıtım Ltd., 1700 m² lik kapalı alanda, Türkiye’nin en geniş kitap mekanı ile müşterileriyle el ele, birlikte ilerliyor.

Yaklaşık 15 yıl boyunca dağıtım piyasasında kalitenin ve güvenin başarılı imzası olan Alfa, mevcut müşterilerimizin duyduğu güven ve yeni katılacak müşterilerimizin kazandıracağı enerjiyle hep var olacak...

Alfa Grubu dağıtımla aynı anda başladığı yayıncılıkta, özellikle üniversite ve yüksek okullar için her türden referans kitaplarına yönelik olarak sürdürdüğü çalışmalarını bilgisayar, psikoloji, felsefe, kişisel gelişim ve sözlük yayınlayarak genişletti. Edebiyat alanına da el atan Alfa şiir, antoloji ve romanlar yayınladı.

2000 yılında Alfa’nın tescilli markası olarak kurulan Everest Yayınları Çağdaş Dünya Edebiyatı, Türk Edebiyatı, siyaset, anı, kültürel incelemeler, biyografiler türünde eserler yayınlarken birincil amacı seçkin yazarların seçkin eserlerini yayınlamaktır. Okul öncesi ve okul çağı çocuklarına yönelik kitaplar yayımlamak üzere 2000 yılında kurulan Alfa Gelişim Yayınları, Alfa Yayın Grubu’nun en renkli, en genç ve en dinamik üyesi olma kararlılığıyla yola çıktı. Boyama kitapları, öykü kitapları, okuma-yazma öğrenim kitapları, çocuk romanları gibi alanlarda başlayan ve günden güne genişleyen bir yayın yelpazesine sahip Alfa Gelişim Yayınları, çocukların yakından tanıdığı ünlü yazarları ve çocukların dünyasına sevgiyle bakabilen genç yazarları bünyesinde bulundurmaya özen gösteriyor. 2003 yılında kurulan Artemis Yayınları, Vaat Edilen Romanlar Diyarı sloganıyla okuyucuyla buluştu. Dünya okurunun yoğun ilgi gösterdiği polisiye, gerilim, aşk, macera, fantastik ve bilim kurgu yazarları ve romanları arasından seçimler yaparak 90 romanlık koleksiyonunu oluşturdu.

2004 yılında kurulan Kapı Yayınları, Doğu’yu Batı’ya anlatmak için yola çıktı. Eski söz ustalarının, kalemlerin, düşünürlerin, devlet adamlarının, seyyahların, araştırmacıların zengin dünyasını günümüz okurlarıyla buluşturan Kapı Yayınları Şark’a dair araştırmalar, denemeler, romanlar ve hikâyeler türünde eserler yayınlıyor. Popüler edebiyat alanında, belirlediği ilkeler doğrultusunda yayıncılık yapmak amacıyla. Judy Moody serisiyle yayın hayatına başlayan Büyülü Fener Yayınları, çocuklara ve gençlere daha iyi ve kaliteli kitaplar sunmak amacıyla 2004 yılında kuruldu. Çocuklarımızın hayal gücünü harekete geçirerek öğretmekten çok eğlendirmek ve kitap okumayı sevdirmek ilkesini benimseyen Büyülü Fener, geçen iki yıllık süre sonunda 20’ye yakın kitap yayınlamıştır.

 Everest Yayınları, Alfa Gelişim Yayınları, Kapı Yayınları, Artemis Yayınları ve Büyülü Fener Yayınları ALFA YAYIN GRUBU’nun  tescilli markalarıdır.

Devamını Oku Gizle