Genel Bilgiler

http://www.anlas.com.tr

Anlaş Anadolu Lastik San. ve Tic. A.Ş

KURULUŞUMUZ : 

Anlaş Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş.,  1974 yılında Ankara-İstanbul karayolu üzerinde, Düzce-Kaynaşlı’da kurulumuştur. Üretim tesisleri yaklaşık  arsa üzerinde, kapalı alanda, yaklaşık  300 personel ile faaliyet göstermektedir.

Japon IRC firması ile yapılan teknik yardım ve lisans anlaşması çerçevesinde üretime başlamıştır.  Mamullerini, IRC, BONSUN ve PONY tescilli markaları ile kullanıcılara sunar.

IRC dünyanın önde gelen bisiklet ve motosiklet firmalarından biridir. Türkiye IRC markalı iç ve dış lastikleri ithalatına 1968 yılında başlamıştır.Kalite , güven ve sürüş konforuna sahip sağlam ve uzun ömürlü IRC ürünleri, ülkemizde kısa sürede tanınıp benimsenmiştir.  1974 yılından sonrada bu ürünler Anlaş’ta üretilerek pazara sunulmuştur.

Genel müdürlük ve Ticari bölümler İstanbul’daki ofislerde çalışmalarını yürütür. Anlaş, çalışanlarının  tüm sosyal hizmet ve gereksinimlerini karşılayan yapısı ile çağdaş ortama sahip bir kuruluştur. Üretim kapasitesini artırmak için başladığı yatırımlarını hızla sürdürmektedir.

YENİ KARIŞIM HAZIRLAMA ÜNİTESİ      

Üretimde yaratıcılık, sürat ve ödünsüz kalite arayışı ile; her zaman en üstün hizmeti vermeyi, üretici olmanın vazgeçilmez bir sorumluluğu olarak gören ANLAŞ yeni karışım hazırlama ünitesini 1997 yılı haziran ayında devreye almıştır. Dünyanın en iyisi olan Farrel Banbury, PLC kontrollü otomatik dolum sistemi ile bütünleştirilirken ünitenin her noktasında kusursuzluk hedeflenmiştir.

INDOOR TEST MERKEZİ

Anlaş; 1998 yılında  Indoor Test Merkezini  hizmete sokmuştur. Bu ünitede kendi ürünlerine ve  yabancı lastiklere   yüm yol, yük ve hız koşullarında  testler yapılabilmektedir.   Indoor ünitemiz T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ECE R-75 regülasyonuna gore “Üretici Onaylı Laboratuvarı“ olarak yetkilendirilmiştir.

ÜRETİM FAALİYETLERİ

Bisiklet dış ve iç lastiği üretimi

Motosikler, moped, skuter dış ve iç lastiği üretimi

Özel amaçlı (küçük zirai araç, el arabası) dış ve iç lastik üretimi

Hava süspansiyon körük üretimi

Traktör ön dış lastik üretimidir.

Bu ürünlerle ilgili deney hizmetleri.

Türk lastik sanayinin  büyük kuruluşları için fason olarak yapılan üretimler.

Anlaş’ın yıllık üretim kapasitesi 3.5 milyon adet dış ve 5.5 milyon adet iç lastiktir. Uzakdoğu’dan gelen damping fiyatlı ürünlere karşı kalitesini düşürmeden pazar payını korumaktadır. Pazarda yaratmış olduğu kaliteli ürün imajı ve güçlü altyapısı ile bu mücadelesini sürdürmektedir.

Üretim tesisimiz; banbury mikser, kord bezi kaplama, sıcak kaplama (noribiki), topuk teli yapım, eğik kesme, ekstruder, lastık yapım, mil, iç lastik ekleme, iç ve dış lastik pişirme presi, boyama, delme makinaları ile fizikomekanik ve analitik test cihaz/ekipmanları ile donatılmıştır.

12 Kasım 1999 Düzce depreminde ana üretim binası tamamen yıkılarak  makinalar enkaz altında kalmıştır. 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde devlet dahil hiçbir yardım  almadan tamamen kendi olanakları ile yıkılan binanın yerine çelik konstrükiyon binasını kademeli olarak yaparak üretime başlamıştır.

2000  Şubat’ında Kolon (flap) ünitesi devreye girmiştir. 2002 yılından itibaren Goodyear lastik fabrikası için traktör ön lastiği üretimi başlamış olup kapasitesi her yıl artmaktadır. Buhar kazanları, basınçlı hava kompresörleri, elektrik orta gerilim trafo ve jeneratörleri  gerekli enerji destek sistemlerini oluşturur.

Anlaş,  02/03/1998 tarihinde TSE den  ISO 9002 Kalite Yönetim Sistemi belgesi almış ve halen uygulamaktadır.

Firmamız mamullerini; TSE (Türk Standardları Enstitüsü), E.T.R.T.O. (European Tyre and Rim Technical Organization) ve  ECE (Economic Commission for Europe) norm ve regülasyonlarına uygun üretmektedir. Ayrıca 4077 sayılı, tüketicinin ve rekabetin korunması yasasındaki tüm yükümlülüklerini yerine getirmiştir. “IRC” ve “BONSUN” markaları  için Türk Standardlarına Uygunluk Belgeleri ile İmalata yeterlilik Belgeleri , garanti belgesi ile tanıtma ve kullanma kılavuzu ve  uygulamalarımızla müşteri memnuniyetinin en üst seviyede tutulması sağlanmaktadır.

Bazı motosiklet dış lastiklerimiz Alman resmi kuruluşu  “KBA“ dan ECE R-75 regülasyonuna göre “E“ Mark onaylıdır.

Anlaş, 4077 Sayılı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması yasasındaki tüm yükümlülüklerini yerine getirmiştir. IRC ve BONSUN markaları için Garanti Belgesi ile Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu hazırlanmıştır.

Devamını Oku Gizle


Anlaş Anadolu Lastik San. ve Tic. A.Ş İş İlanları

Firmaya ait ilan şuan için yok Ancak yeni ilan çıktığında ilk sen haberdar olmak istiyorsan firmayı takip etmen yeterli.