As Çelik Döküm İşleme San.Tic. A.Ş

Demir- Çelik

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane

Adres

-

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 17.30

Cumartesi: 08.30 - 13.00

Kuruluş Yılı

1995

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 25-49

Mavi Yaka : 250-349

Web Site

-

HakkımızdaAs Çelik Döküm İşleme San.Tic.A.Ş 

 

Firmamız Samsun Organize Sanayi bölgesinde bulunup 1995 yılında kurulmuştur.50 yıllık dökümcülük geçmişinin verdiği tecrübe ve yapılan önemli yatırımlar sonucu kısa sürede Türkiye de çelik döküm sektörünün sayılı firmalarından birisi olmayı başarmıştır.

Fabrikamız toplam 20000 m2 alana yayılmış olup 8 kişilik mühendis 20 kişilik tekniker kadrosu ve toplamda 400 e yakın çalışanıyla her gün 24 saat 3 vardiya halinde çalışmaktadır.

Firmamızın ürün skalasında düşük ve yüksek alaşımlı çelikler,manganlı çelikler,paslanmaz çelikler,ısıl işlem çelikleri,Ni-hard,Cr alaşımlı beyaz dökme demir vb. gibi pek çok çeşit malzeme bulunmaktadır.

As çelik sahip olduğu ekipman ve tecrübe ile 0.5 kg ile 10 ton arası(tek parça)değişik kompozisyonlarda döküm yapabilmektedir.Firmamız  kendi modelhanesini bünyesinde bulundurmaktadır.Kalıplama, ısıl işlem,taşlama,talaşlı imalat,kalite kontrol departmanlarıyla tam entegre bir tesis durumundadır.

As çelik ISO 9001 Rev.2000 by Turkish Lloyd & Swedac / Sweeden standardına kayıtlıdır. DIN EN 10204 3.1B sertifikasına sahip olan kurumumuz çelik dökümlerde uygulanması gereken tüm kalite kontrol işlemlerini bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Yılda yaklaşık 15000 ton döküm çıkartan firmamız yeni yaptığı yatırımlarla kapasitesini artırmıştır.Ürünlerinin %70 inden fazlasını yurt dışına ihraç eden fabrikamızın ihracat yaptığı başlıca ülkeler arasında Almanya,Fransa ve Hollanda bulunmaktadır.

Firmamız 1 ton ile 6 ton arası değişen kapasiteleriyle çok sayıda indüksiyon ocağına sahiptir.12 adet ısıl işlem fırınını da bünyesinde bulunduran fabrikamızda 4 adet otomatik kalıplama hattı bulunmaktadır.Otomatik kalıplama hatlarımız alfaset reçine ile çalışmakta olup toplamda 100 ton/saat(kum) kapasiteye sahiptir.As çelik 8 adet tam donanımlı CNC ve çok sayıda üniversal işleme tezgahlarıyla talaşlı imalatını da kendi bünyesinde yapmaktadır.Fabrikamız 2 adet spektrometre,çekme-akma test düzeneği,magnetik parçacık,ultrasonik kontrol ekipmanları ve radyografi testlerinde kullanılan Co 60 cihazıyla kalite kontrol konusunda ödün vermemektedir.

 

 

http://www.ascelikltd.com