AstraZeneca

İlaç Sanayi

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

0

Çalışan Sayısı

-

Web Site

www.astrazeneca.com.tr

Adres

-

Hakkımızda


 

AstraZeneca
 
“Yaşama değer katan ilaçları keşfetmek için bilimin sınırlarını zorluyoruz.”
 
Dünyanın önde gelen yenilikçi ve araştırmacı ilaç şirketlerinden biri olarak, yıllık 23,1 milyar dolarlık sağlık hizmeti hacmimizle toplum sağlığına anlamlı bir değer katmak için çalışıyor, hasta odaklı yaklaşımımızla araştırma, geliştirme, reçeteli ilaçların üretimi, pazarlanması ve bu hizmetlerin sunulması alanlarında faaliyet gösteriyoruz.
 
Dünyada yüz milyonlarca kişiyi tehdit eden Onkoloji, Kardiyovasküler Hastalıklar, Diyabet ve Solunum olmak üzere 4 ana tedavi alanına odaklanarak bu alanlarda küresel çapta bilimsel liderliği hedefliyor, 18 ülkede ilaçlarımızın üretimini yapıyor, 100’den fazla ülkede hastalarımızın hayatlarına dokunuyoruz.
 
Küresel çapta toplam 59,700 AstraZeneca çalışanımızla, önümüzdeki 10 yılda yenilikçi ilaç keşfini farklı bir noktaya taşıyarak, hastaların hayat kalitelerinde anlamlı bir değişiklik yaratma hedefimize her geçen gün daha da yaklaşıyoruz.
 
Hedefimize ulaşmak amacıyla çıktığımız bu yolculuğumuzda bize liderlik eden “Önceliğimiz hastalardır” değerimiz doğrultusunda, araştırma ve geliştirme alanına odaklanarak toplamda 8.400 kişiyle yılda ortalama 5,9 milyar dolar AR-GE yatırımı gerçekleştiriyoruz. Amerika’da Ulusal Sağlık Enstitüsü ve Johns Hopkins Üniversitesi ortaklığında, İsveç’te Karolinska Enstitüsü ve Medicon Valley ortaklığında ve Birleşik Krallık’ta Cambridge Üniversitesi ve biyobilim topluluğu ortaklığında üç stratejik AR-GE merkezinde çalışmalar yürütüyoruz. Ayrıca, Boston ve Şanghay'da laboratuvarlarımız bulunuyor.
 
AstraZeneca Türkiye olarak, 400 kişiyi aşkın kadromuzla hastaların hayatlarında anlamlı bir fark yaratacak yenilikçi ilaçların sağlığın hizmetine sunulmasını hedefleyerek, 1999 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteriyoruz.
 
AstraZeneca Türkiye’nin dinamizmi ile potansiyelini ortaya çıkarmak istiyorsan, sen de bize katıl.