Bakioğlu Holding

Ambalaj

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

1973

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 350-449

Mavi Yaka : 1000-1499

Web Site

-

Adres

-

Hakkımızda


Bakioğlu Holding Ambalaj Grubu Şirketleri’nden biri olan Bak Ambalaj baskılı ve baskısız kağıt torba üretimiyle ilk faaliyetlerine başlayan Bak Ambalaj; 1996 yılında "Holding" yapısına geçen Bakioğlu Holding'in ilk şirketi olarak 1973 yılında kurulmuştur. Bak Ambalaj bugün; 500’ü aşkın çalışanı ile çeşitli sektörlere baskılı, baskısız ve laminasyonlu olarak esnek ambalaj üretmekte ve düzenli olarak gerçekleştirdiği yatırımlar sayesinde üretim portföyünü istikrarlı olarak genişletmektedir. Bak Ambalaj üretiminin yaklaşık %80’ini özellikle Batı Avrupa ülkelerine ihraç etmek suretiyle ülkemizin ihracatına önemli katkılarda bulunmaktadır.

Esnek ambalajın temel girdilerinden olan; tek yönde ve çift yönde gerdirilmiş polipropilen film üretimi yapan Polibak, Ambalaj Sektöründe gerçekleştirilmesi hedeflenen dikey entegrasyonun ikinci basamağı olarak 1993 yılında kurulmuştur.

Dikey entegrasyonun devamı niteliğinde, bu defa flekso ve rotogravür baskının en önemli unsuru olan klişe ve baskı silindiri üretimi gerçekleştirmesi üzere Bak Gravür, 1998’de kurulmuş, 2017 Aralık ayına kadar Enternasyonel Gravür unvanıyla faaliyetlerini sürdürmüş ve 2017 Aralık ayı itibariyle Ambalaj Grup Şirketleriyle bütünlük taşıması ihtiyacından hareketle Bak Gravür Teknolojisi San. Tic. AŞ unvanına geçiş yapmıştır. 1998 yılından bugüne rotogravür silindir üretimiyle yüksek teknolojiyi buluşturarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Dikey entegrasyonun son halkası olarak, çok katlı teknolojik Polietilen Film üretimi gerçekleştirmesi üzere Bareks 2002 yılında kurulmuştur ve Bakioğlu Holding'in en genç Ambalaj Grubu Şirketi olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Bak Ambalaj, Polibak ve Bareks; Türkiye'nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer almaktadır.

Çekirdekten başlayarak 1973’ten günümüze entegre bir Ambalaj Sanayi geliştiren ve bunu uluslararası standartlara ulaştırıp yurt içinde ve dışında saygın bir konuma gelen Bakioğlu Holding ve Grup Şirketleri, küresel rekabette bu başarıyı 1800’ü aşkın çalışanıyla Türk Ambalaj Sektörü’ne kazandırmaktan gurur duymaktadır.