BankPozitif

Bankacılık

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yiyecek Yardımı
  • Özel Sağlık Sigortası

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 17.30

Kuruluş Yılı

2002

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 75-99

Web Site

http://www.bankpozitif.com.tr

Adres

-

Hakkımızda


 

BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş.
Beklenmedik bir bankadan beklediğiniz her şey!
 

2002 yılı Kasım ayında C Faktoring A.Ş. tarafından Toprak Yatırım Bankası A.Ş'nin hisseleri Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından yapılan ihalede satın alınmış ve unvanı C Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş. (C Bank) olarak değiştirilmiştir.  

2005 yılında Bankanın unvanı BankPozitif Kredi ve Kalkınma Bankası (''BankPozitif'') olarak değişmiştir. 

2007 Mart ayında, uluslararası derecelendirme şirketi Fitch'ten, Türkiye'de alınabilecek en yüksek kredi notu elde edilmiştir.  

2008 Ocak ayında, 1 milyar ABD Doları büyüklüğündeki kredi katılımına dayalı Orta Vadeli Tahvil Programı kurulmuştur. BankPozitif'in kredi katılımına dayalı Orta Vadeli Tahvil Programı, Türkiye'de özel sektör tarafından kurulan ilk ve tek tahvil programı olma özelliğini taşımaktadır. 
Mayıs ayında, uluslararası derecelendirme kuruluşu Moody's tarafından ülkenin en yüksek kredi notu BankPozitif'e verilmiştir.

2009 Aralık ayında, uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch tarafından, Yabancı Para notumuz BBB-, "Yatırım Yapılabilir" seviyesine yükseltilmiştir. Bu not Fitch tarafından verilen Türkiye'deki en yüksek kredi notudur. 

2010 Ekim ayında, BankPozitif 3 yıl vadeli ve sabit faiz ödemeli 100 milyon TL tutarında tahvil halka arzı gerçekleştirmiştir.

2011 yılında bağlı ortaklığımız Pozitif Menkul Değerler A.Ş.’nin hisse satış işlemleri Şubat ayında tamamlanmıştır.
JSC BankPozitiv Kazakhstan’ın sermayesi Mart ayında 17.5 milyon USD ve Haziran ayında 18.9 milyon USD olmak üzere toplam 36.4 milyon USD tutarında arttırılmıştır.
Ağustos ayında, BankPozitif, OPIC (Overseas Private Investment Corporation)’den 40 milyon USD tutarında 7 yıl borçlanma gerçekleştirmiştir.

2012 yılı Ocak ayında, “Yeni Nesil Bankacılık” uygulamasıyla Türkiye'de ilk kez tüketicilere internetten kolay ulaşılır ve hızlı bireysel kredi hizmeti sunulmaya başlanmıştır.
Şubat ayında, 18 ay vadeli 50 milyon TL tutarında tahvil ihracı gerçekleştirdi.
Haziran ayında, 18 ay vadeli 50 milyon TL nominal tutarda iskontolu tahvil ihracı gerçekleştirmiştir.
Eylül ayında, BankPozitif, Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası ile 20 milyon EUR tutarında borçlanma anlaşması imzalamış ve Ekim ayında borçlanmanın ilk dilimi olarak 5 yıl vadeli 10m EUR borçlanma sağlamıştır.
Kasım ayında, 18 ay vadeli 50 milyon TL tutarında tahvil ihracı gerçekleştirmiştir.

BankPozitif'in stratejisindeki ana amaç, sağlam ve sürdürülebilir bir bankacılık modeli oluşturmaktır. BankPozitif olarak; kurumsal ve yatırım bankacılığı alanlarında gösterdiğimiz faaliyetlerimiz ile finans sektörüne pozitif katkı sağlıyoruz. Belirlediğimiz misyon ve vizyon doğrultusunda bankacılık sektöründeki yerimizi güçlendiriyoruz.
 
BankPozitif'te Çalışmak
 

Çalışanlarımıza iş tatmini/zenginliği sağlamayı, sorumluluk ve inisiyatif vermeyi, başarılı kişileri ortaya çıkararak desteklemeyi, çalışanlarımıza başarıyı ve kişilerin potansiyelini ön planda tutan kazanç paketi sağlamayı ve rahat çalışma ortamını destekleyen hizmetler sunmayı amaç edindik. Bu sebeple, BankPozitif’te "insan" unsuru bizim için kritiktir.

BankPozitif’te her yöneticinin bir "İnsan Kaynakları Yöneticisi" olarak "iyi yönetme"sini ve bu amaçla "yönetimsel" ve "kişisel" becerilerde gelişimini yakından takip etmekte ve desteklemekteyiz.

Bankamızda birlikte çalıştığımız kişileri özenle belirlediğimizden, tüm çalışanlarımız Banka’nın değerlerine ve genel davranış kurallarına uyum gösterir, özverili çalışır, gelişim potansiyelinin farkındadır ve bu doğrultuda harekete geçer; kişisel olarak Bankamıza katkı sağlamayı hedefler. Bu değerlere ve özelliklere sahip olan çalışanlarımızın Bankamızda uzun yıllar çalışmasını; Bankamız ve çalışanımız arasında “bağlılık” kurulmasını istemekte ve desteklemekteyiz. Bu doğrultuda bahsedilen özellik ve değerlere sahip kişileri aramıza katılmaya davet ediyoruz.

 
İş Vizyonu
 
Gelişim sürecimize katkıda bulunacak her fikir BankPozitif'te değerlidir. Yaratıcı ve üretici beyinler sonuna kadar desteklenmektedir. Bunun için çalışanlar arasındaki iletişim sürekli açık tutulmaktadır. Ayrıca, performanslar yakından izlenmekte ve çalışanların verimlerini arttırmak için motivasyona yönelik yöntemler geliştirilmektedir.
 
Değerlerimiz

v   Pozitif yaklaşım
v   Yenilikçilikve yaratıcılık
v   Güvene dayalı uzun süreli ilişkiler
v   İnsan verilen değer
v   Etik olmak
v   Hızlı, etkin ve verimli işleyiş
v   Sürekli gelişim