Başbuğ Oto Yedek Parça İth.İhr.San.Tic.A.Ş

Otomotiv

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 18.30

Kuruluş Yılı

1974

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 200-249

Mavi Yaka : 200-249

Web Site

www.basbuggroup.com

Adres

Atatürk Mah. Orhan Veli Cad. No:19 Esenyurt - İstanbul

Hakkımızda

Başbuğ Oto Yedek Parça, 1974 yılında merhum Halit Başbuğ tarafından kurulmuş ve ticaret hayatına İstanbul Aksaray’da, Ford Anadol marka otomobillerin yedek parçalarının toptan-perakende satışı ile başlamıştır.

Kısa zamanda FORD marka diğer araç gruplarının yedek parçalarını da ürün yelpazesine katarak hizmet ağını genişletmiş ve Avrupa’nın önde gelen otomotiv ana sanayi üreticileriyle distribütörlük anlaşmaları yaparak ürün çeşitliliğini arttırmıştır.

2000 yılında İstanbul Hadımköy’de 12.000 m²depolama alanına sahip merkez binasına taşınmıştır

Ford markası ile başladığı ürün çeşitliliğine ilerleyen yıllarda;Mercedes-Benz, Volkswagen, Opel, Bmw, Peugeot, Citroen, Hyundai, Kia, Audi, Seat, Skoda, Land Rover, Mini, Chevrolet, Fiat Ve Renaultgrubu araçların yedek parçalarını katan marka, 2019’da Subaru, Daihatsu, Toyota, Honda, Mitsubishi, Mazda, Nissan, Suzuki’yi ekler.

2007 yılında Başford Oto Yedek Parça Ltd. Şti. kurularak, Ford Otosan yetkili toptan yedek parça satıcısı olarak faaliyetlere orijinal yedek parça satışı da eklenir.

2014 Yılında 41 yıllık sektör tecrübesini NEV Oto kuruluşuyla; Hyundai, Peugeot yetkili satış, servis, yedek parça bayilikleri ve ikinci el otomobil satışının yanı sıra sigorta iştirakleriyle pekiştirmiştir. 2016’da Başbuğ Ailesi’nin bünyesine dahil olan ASEL Oto Yedek Parça firması, sigorta-tedarik alanındaki açığı kapatır ve sektöre hızlı bir giriş yapar.

2017 yılında, bünyesinde bulunan Başbuğ Oto Yedek Parça, Başford Oto Yedek Parça, ASEL Oto Yedek Parça ve NEV ?rmaları ile birlikte Basbug Group şirketi oluşturulur.