Başbuğ Oto Yedek Parça İth.İhr.San.Tic.A.Ş

Otomotiv

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 18.30

Kuruluş Yılı

1974

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 200-249

Mavi Yaka : 200-249

Web Site

www.basbuggroup.com

Adres

-

Hakkımızda

1974 yılında İstanbul Aksaray`da FORD Anadol marka otomobillerin yedek parçalarının perakende satışı ile ticari hayatına başlayan Başbuğ Oto Yedek Parça A.Ş.

Yedi yıl süren perakende satış tecrübesinin sonunda FORD marka diğer araç gruplarının yedek parçalarını da ürün çeşidine katarak ticari hayatındaki yükselişin ilk adımlarını atmıştır.

Ford marka otomobillerin Türkiye’de çoğalması ve yedek parça ihtiyaçlarının artmasıyla 1987 yılında İstanbul Aksaray’da 2000 m2 depolama alanına sahip yeni binasına taşınan BAŞBUĞ Oto yedek parça Türkiye’nin belli bölgelerini kapsayacak şekilde toptan yedek parça satışının temellerini atmıştır. 

Aynı zamanlarda Avrupa’nın önde gelen otomotiv ana sanayi üreticileriyle distribütörlük anlaşmaları yapmış ve ürün çeşitliliğine kalite, bulunabilirlik ve uygun fiyatı da ekleyerek 20 kişilik satış temsilcisi ekibini kurmuş ve Türkiye’nin tüm bölgelerini kapsayacak şekilde toptan yedek parça satışına hız kazandırmıştır.

Hızlı ve emin adımlarla büyüyerek müşterilerine daha iyi hizmet vermek ve taleplere daha hızlı cevap verebilmek adına 2000 yılında İstanbul Hadımköy’de 12000 m2 depolama alanına sahip merkez binasına taşınmıştır.

Sektörde edindiği tecrübe ve bilgisini BSG Autoparts markasını oluşturarak. Yan sanayi yedek parçayı kalite ve uygun fiyat ile buluşturmuş ve kısa sürede ürün çeşitliliğini hızla geliştirerek yurtiçi ve yurt dışında bilinir ve talep edilir bir marka haline gelmiştir. 

Ticari Faaliyetlerine Başford Oto Yedek Parça Ltd. Şti. kurarak FORD Otosan yetkili toptan yedek parça bayiliğini bünyesine katmış ve müşteri memnuniyetinde önemli bir yol almıştır. 

FORD markasıyla genişleyen ürün çeşitliliğine ilerleyen yıllarda MERCEDES-BENZ, VOLKSWAGEN, OPEL, PEUGEOT, CITROEN, BMW grubu araçların yedek parçalarını bünyesine katmıştır.

İstanbul`da 12.000 m2, Ankara`da 6000 m2, Adana`da 3000 M2 İzmir`de 7000 M2 depolama alanına sahip modern tesisleri ve Dünya`nın 6 bölgesindeki satış ofisleri ile büyümeye devam etmiş sektörün önde gelen firmaları arasında yerini almıştır.

Amacı; Konusunda uzman ve yetişmiş personeliyle, Türkiye`nin 81 ilinde ve dünyanın 51 ülkesindeki müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaktır.