BATUSAN MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş.

Makine ve Ekipmanlar

Sosyal ve Yan Haklar

  • Yemekhane
  • Prim

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

1978

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 25-49

Mavi Yaka : 50-74

Web Site

www.batusan.com

Adres

Dilovası Org. San. Bölgesi 2.Kısım D-2015 Sok. No : 6 Dilovası-Gebze / KOCAELİ TÜRKİYE

HakkımızdaBATUSAN MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş.

1978 Yılından Türk Sanayisine kalitesiyle hizmet için Sn. Ayhan TÜREMEN liderliğinde yola çıkan "BATU Vana ve Armatürleri" KOCAELİ/Gebze-Dilovası mevkiinde kurulu 7000m² kapalı olan modern, çağdaş işletmecilik gereksinimlerini karşılayabilecek niteliklere sahip fabrikasında üretim faaliyetleri yürütmektedir.


"BATU Vana ve Armatürleri" hizmet ve kalite yolculuğuna Türkiye'ye yurt dışından ithal edilen buhar kapanı (Kondenstop) üretimini ilk defa yaparak başlamış ve endüstride bir boşluğu doldurarak, enerji tasarrufuna katkıda bulunmuştur.

1988 yılına gelindiğinde "BATU Vana ve Armatürleri" Endüstride kullanım alanı geniş olan KÜRESEL VANAYI üretim yelpazesi içerisine ilave etmiştir.

ARGE araştırmaları sonucunda sanayine ihtiyacı duyulan ve kullanılan ürünlerden;

KÜRESEL YAYLI ÇEK VANA Yüksek basınçlı hidrolik, buhar ve gaz devreleri için İĞNELİ VANA Kapalı devrelerde akışkanın izlenmesi ve bilhassa Buhar Kapanlarının çalışırlılığının gözle kontrolünü sağlamak amacıyla AKIŞ GÖSTERGESİ Her türlü akışkan devresindeki hassas cihazları olabilecek herhangi bir pislikten korumak amacıyla filtreleme yüzeyi arttırılmış PİSLİK TUTUCULARI Türkiye'de önemli bir boşluğu tespit edilmiş, bilhassa LNG, LPG projelerine hitap eden ekonomik boyutlu YANGIN EMNİYETLİ (FİRE SAFE) Burak Tipi Küresel Vana üretimini 1999 yılında imalat programına alınarak üretimi gerçekleştirilmiştir.

2000 li yıllara gelindiğinde imalat programını ve ürün yelpazesini daha da genişleten "BATU Vana ve Armatürleri"

GLOB VANA KELEBEK VANA PİK DÖKÜM KÜRESEL VANA ( PN 6 / PN 10 / PN 16 ) PRİNÇ ÜRÜNLER ( Küresel vana, Köşe Radyatör Vanası, Kollektör, Hava Tahliye Cihazı, Basınç Düşürücü )

Ürünlerini de sanayinin kullanımına sunmuştur.

"BATU Vana ve Armatürleri" teknoloji alanındaki gelişmeleri dikkatle izleyerek sanayide büyük yer tutan; su, buhar, gaz ve petrol armatürleri ile ilgili çalışmalar ARGE araştırmaları doğrultusunda hızla devam etmektedir.

"BATU Vana ve Armatürleri" kendi üretiminin yanı sıra her türlü teknik malzemelerinin satışı ile Türkiye de büyük bir pazara sahip olmuş, üretici ve satıcı firma statüsünü kazanmıştır.

"BATU Vana ve Armatürleri" Kuruluşundan günümüze kadar kendi konusu içerine giren ürünlerin gelişimine önem vermiş her birimde çalışan elemanın kalite çemberi içerisine girmesini sağlamıştır. Kaliteden hiçbir zaman taviz vermeyerek 1996 yılında TS-EN-ISO 9002 Standartlarına uygun kalite sistem belgesine sahip olmuştur. (2003 yılında TÜV sertifikasyon merkezinden ISO 9001:2000 olarak yenilenmiştir.)

Sahip olduğu belgeler:

DEKRA sertifikasyon merkezinden ISO 9001:2000 şartlarına uygun Kalite Yönetim Sistemi Belgesi. Almanya TÜV SUDDEUTSCHLAND' den BS6755 T2 VE ISO 10497' YE GÖRE YANGIN EMNİYETLİ (Fire Safe) Küresel Vana Sertifikası 1999-02-02 Almanya TÜV SUDDEUTSCHLAND 05-06-2001 tarihli çevre koruma ( TA-Luft ) Belgesi. Almanya TÜV SUDDEUTSCHLAND Directive 97/23/EC MODÜL A 1 ve MODÜL B + C1 (CE 0036) Belgeler Rusya GOST ve HIJYEN Belgeleri TSE Belgelendirme Müdürlüğünden TSE Ürün belgeleri TS 9809 Doğalgaz Küresel Vana Belgesi TS EN 331 Doğalgaz Küresel Vana Belgesi TS EN 13942 Petrol ve Doğalgaz Sanayi - Boru Hattı Taşıma Sistemleri Vanaları Belgesi ( API 6D ) TS 3148 Küresel Vana Belgesi TS 579 Köşe Radyatör Vanası Belgesi

CE : Yeni yaklaşım olarak adlandırılan emniyet, sağlık, çevre ve tüketiciye korumaya yönelik, hazırlanan sisteme göre yürürlüğe giren direktifler kullanılmaktadır. Kısacası Avrupa dolaşım belgesidir.

Batusan A.Ş. Misyonu :

Su, buhar ve gaz armatürleri sektöründe kaliteli ürünleri daha ekonomik üreterek; müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı, çalışanların ve müşterilerinin tatminini sağlayarak ülkesine katma değerler sağlamayı amaçlayan bir kuruluşuz.