Berteks Tekstil San.ve Tic.

Tekstil

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 18.30

Kuruluş Yılı

1922

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 100-149

Mavi Yaka : 450-549

Web Site

-

Adres

DEMİRTAŞ ORG.SAN.BÖL.KARANFİL SOK.NO:5 16245 BURSA

Hakkımızda

Berteks, bir aile şirketi olarak 1922'den beri tekstil sektöründe faaliyet gösteriyor.

Üç kuşak boyunca süre gelen bilgi birikimi ve tecrübesiyle büyüyen, yeni teknolojilerle kendini geliştiren, mükemmel hizmet anlayışı ve yüksek standarttaki üretim kalitesi ile her geçen gün gücüne güç katarak hizmet verdiği sektörlerdeki liderliğini koruyan Berteks, günümüzde öncü firmalar arasında yer almaktadır.
Berteks, tekstil sektöründe  kalitesini sürdürdüğü ürünleriyle mücadele ve gelişimle dolu geçmişinin hakkını vererek sürekli büyüme göstermiş;  her biri ayrı bir değere sahip tescilli markalarıyla da; “Dolce Vita,’’ “Startül" "Pescofil" "Secure" "Pescreen", "Blocky" ve "W-All" olarak bilinirliliğini devam ettirmiştir.

Berteks, tamamı son model dokuma makinelerinin bulunduğu parkurunda, yılda ortalama 30.000.000 m2 fantazi perdelik kumaş üretimiyle; 5 kıtada 200 ülkeye ihracat yaparak ev tekstili pazarında üstünlüğünü sağlamış bir kurumdur.

Berteks'in üretiminin yaklaşık %80'ini fantezi iplikler, perdelik ve döşemelik kumaşlar, dekoratif stor perdeler, zebra, plise ve polyester screen perdeler, ev dekorasyon ve cam balkon perde sistemleri, kartela ve kitap üretimi oluşturmaktadır. 

Ayrıca otomotiv sektörüne yönelik döşemelik, kaplama & laminasyon kumaşlar, inşaat sektörüne yönelik duvar kağıtları üretimi mevcuttur. Çeşitli teknik ve fonksiyonel tekstil ürünleri, sineklik ve filtre bezleri, polen filtreleri ile farklı sektörlere yönelik çalışmaları ve pazar araştırmaları devam etmektedir.

80.000 m2 kapalı alana sahip, 1000 kişiyi aşan ekibi ile alanında lider bir kuruluş olan firmamız, sınırsız müşteri memnuniyeti için; üretimde, hizmette, verimlikte, yaratıcılıkta, çevreye duyarlı son teknolojik yatırımlarıyla dünya pazarında her zaman rekabet edebilen bir firma olmuştur.

Sosyal sorumluluk çalışmalarımız kapsamında, Berteks bünyesinde kurulu olan Berteks Meslek Geliştirme Akademisi ile hem kişisel, hem de mesleksel eğitime de destek olmaya çalışıyoruz. Ülkemizin başarılı bir geleceğe sahip olabilmesinin ancak yüksek eğitim seviyesi ile mümkün olabileceğine inancımızdan yola çıkarak her sene belli sayıda çocuğumuza eğitim bursu sağlıyoruz ve Berteks ailesi olarak üretim ve yatırımlarımızı hep bu bilinç doğrultusunda gerçekleştiriyoruz.

Kendisine ait tasarımları ve müşteri taleplerine vermiş olduğu kusursuz hizmetle ev tekstili alanında, dünya pazarlarında kalıcı ve aranan bir marka olan Berteks, yeni bin yılda da başarılı ve parlak geleceğe doğru emin adımlarla yürüyen, yenilikçi, teknolojiyi ve kaliteyi her zaman en üst seviyede tutan, sosyal sorumluluğu benimsemiş, çevre dostu nitelikleriyle, Türk sanayisinin parlayan yıldızı olmaya devam edecektir.