Bilen Otomotiv Tic.Ltd.Şti.

Otomotiv

Sosyal ve Yan Haklar

  • Yemekhane
  • Prim

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 18.30

Cumartesi: 08.30 - 14.30

Kuruluş Yılı

1979

Çalışan Sayısı

-

Web Site

www.bilenoto.com.tr

Adres

-

HakkımızdaBilen Otomotiv Tic.Ltd.Şti.

 

1979 yılında Mersinde perakende otomotiv yedek parça ticaretine başlayan Bilen Otomotiv, günümüzde Tofaş’ın distribütörlüğünü üstlendiği Fiat, Alfa Romeo ve Jeep markalarının satış ve sonrası hizmetlerini sunan Mersin yetkili bayisi konumundadır.

Yaklaşık 5 yıllık perakende satıştan sonra toptan yedek parçaya yönelen Bilen Otomotiv, 80’li yıllarda Tofaş’ın yedek parça bölümünü yürüten Opar’ın Mersin ana bayiliğini alarak hız kazanmıştır. Mersin ve çevre illere yapılan satışların ivmelenmesi ve büyüyen ortaklık yapısı ile 1990 yılında kurumsallaşma ihtiyacı doğmuş ve Oto Bilen ismiyle faaliyet gösteren firma Bilen Otomotiv Tic. Ltd. Şti. adıyla şirket haline gelmiştir.

Otomotiv sektöründe büyümeyi tercih eden Bilen Otomotiv, 1996 yılında Tofaş Yetkili Servisi olmuş ve aynı yıl 2.000 m2’lik kapalı alana sahip kendi tesisini hizmete açmıştır. Müşteri memnuniyeti konusunda Tofaş’ın düzenlediği anketlerde 1999 ve 2000 yıllarında birinciliğe sahip olan Bilen Otomotiv, bu yıllarda satış hizmetinin de bulunduğu yeni bir entegre tesis projesini başlatmıştır. Kazancını yatırıma dönüştürerek Mersinde Okan Merzeci Bulvarı üzerinde kendi arsası üzerinde inşasını 2001 yılında bitirmiş ve 2002 yılında müşterilerine satış, servis ve yedekparça hizmetlerinin tümünü tek noktada sunan 6.500 m2’lik entegre tesisinin açılışını gerçekleştirmiştir.

2003 yılında Alfa Romeo bayiliği ile ürün gamı zenginleşmiş ve 2004 yılında da grup şirketlerinden Bilen Sigorta devreye girmiştir. Bilen Otomotiv, bulunduğu sektöründe değer zinciri yaratma isteği ile 2007 yılında Budget Araç Kiralama’nın Mersin bayiliğini almıştır. Bu amaca ek olarak grup şirketlerinden Günpet kurulmuş, Fiat ve Alfa Romeo marka araçların OEM dolumlarını yapan FL-Selenia Madeni Yağlar’ın bölge distribütörü olmuştur.

Kurumsal büyümenin gerekliliği olarak 2014 yılında ALFA ROMEO ve JEEP markalarının satış ve servis hizmetlerinin verildiği bölümünü ayırarak MERSİN'de 2. plazasını açmıştır.

Bilen Otomotiv, kurulduğu günden bu yana birlikte çalıştığı iş ortaklarının faaliyetlerine de önem vermiş ve “sinerji ile büyümek” için çalışmıştır. Finans, pazarlama ve iş geliştirme konusundaki düşünceleri ile iş ortaklarına ve müşterilerine zamanın gereklerine uyum sağlayan, değişen ve teknolojiyi en verimli şekilde kullanan bir firma olma arzusundadır.

Çevresine karşı duyduğu sosyal sorumlulukları eğitim ve sağlık konularına verdiği önemle hissettirmeye çalışan Bilen Otomotiv, bu amaçla Mersinde bulunan okullara ve hastahanelere çeşitli yardımlarda bulunmuştur.

 

Kariyer Politikamız:

Bilen Otomotiv olarak “çevresine güven veren öncü bir hizmet şirketi olma” vizyonumuzun yenilikçiliği, sürekli gelişimi ve değişimi ilke edinmiş insan kaynağı ile gerçekleşeceğine inanıyoruz. Bu sebeple insan kaynağımızın “değişim” olgusunu benimsemiş ve bunu çalışma tarzının bir parçası haline getirmiş kişilerden oluşmasına özen gösteriyoruz.

Çalışanlarımıza içindeki potansiyelleri açığa çıkarabilecekleri, düşüncelerini paylaşabilecekleri ve uygulayabildikleri bir platform sunmaya çalışıyoruz. Yetkinliklerini ve performanslarını takip ediyor, şirketiçi ve şirketdışı eğitimlerle gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.

Şirket vizyonumuzun gerçekleşmesine katkıda bulunmak isteyen adayların başvurularını web sitemizdeki başvuru formumuzla alıyoruz. Adaylarla mülakat yapıyor, beklentilerimizi karşılıklı olarak paylaşıyoruz. Açık pozisyonlarımızı başvuru havuzumuzdaki adaylarla paylaşarak en uygun eşleşmeyi yapmaya çalışıyoruz.

Aramıza yeni katılan arkadaşları genel ve departman oryantasyonlarıyla işe hazırlıyor ve “Bilen Otomotiv Kurum Kimliği” kazanmalarını sağlıyoruz.