Bilintur Bilkent Turizm İnşaat Yatırım ve Tic. A.Ş

Turizm, Konaklama ve Otelcilik, Yiyecek Hizmetleri

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 18.00

Cumartesi: 08.00 - 18.00

Pazar: 08.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1988

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 1-24

Mavi Yaka : 1-24

Web Site

http://www.bilkentotel.com.tr/tr/index.php

Adres

-

Hakkımızda

Bilkent Otel ve Konferans Merkezi-Ankara
Bilkent Otel; 1990 yılından bu yana uluslararası çağdaş otelcilik anlayışını, kesintisiz değişim ve atılım ilkesiyle birleştirerek bir “Konferans Merkezi” olarak iş dünyasının çok çeşitli beklentilerini de tamamiyle karşılıyor.

Esenboğa Havalimanı’na 36 km, şehir merkezine 15 km uzaklıkta olan ve Türkiye’nin önde gelen otellerinden biri olan otelimiz, toplam 114 oda kapasitesi ile seçkin konuklarına hizmet veriyor. 

Bünyemizde 3 adet engelliler için tasarlanmış özel oda bulunan 87 adet standart ve 22 adet executive, 1 Kral Dairesi, 2 Suit ve 2 Köşe Suit ‘ ten oluşan 27 odalı Konak 27 özel bölümü ile konuklarımızı ağırlamaktan ve onlara kaliteli hizmet sunmaktan mutluluk duyuyoruz. 

Otelimiz, çatısı altında ve yakın çevresinde bulunan sosyal imkânlarıyla; konaklama süresini özel zamanlara dönüştürebilecek seçenekler sunuyor , ayrıca şehrin kalabalığı ve gürültüsünden uzakta, ev ortamını aratmayacak konforu ve huzur dolu mekânlarıyla ve kalite bilincine vakıf çalışanlarıyla  fark yaratıyor.

Yetenek savaşlarının yaşandığı globalleşen dünyamızda insan sermayesinin, bir şirketin sahip olduğu en önemli değer olduğu bilinci ile hareket eden ve İnsan Kaynakları uygulamaları ile rekabette avantaj sağlama amacında olan Otelimizde bu alandaki uygulamalar ve yenilikler sürekli takip ediliyor ve iç müşterimizin mutluluğu ön planda tutuluyor.

Bilkent Üniversitesi’nin dünyanın önde gelen eğitim kuruluşları arasında yer almasını sağlamada  güçlü desteği  vermek amacıyla kurulmuş olan Bilintur A.Ş.’nin bir kuruluşu olan Otelimizde İnsan Kaynakları Uygulamalarımız’dan bazıları  :

İşe Alımlar

Şirketimizin vizyonuna ve kurum kültürüne paralel olarak hareket eden ve işin gereklerine ve tanımına uygun olan çalışanları belirleme sürecidir. Bu sürecin doğru planlanması ile doğru kişinin doğru işe istihdamını kolaylaştırmayı amaçlarız. 

Personel temininde ilk kaynağımız halen çalışmakta olan personelimizden, açık pozisyon için uygun olanların şirket içi rotasyona tabi tutularak bu göreve getirilmeleridir. Kendilerine gereken eğitim ve donanım verildikten sonra kariyer ufuklarının açılmasına destek olunması amaçlanmaktadır.

Şirket dışından başvurular ise internet sitemiz yolu ile ya da işletmelerimize ulaşan başvuru formları ile kabul edilir. Pozisyonlarda açıklık olduğu taktirde uygun aday, bu havuzdan seçilerek görüşmeye davet edilir.


Eğitim ve Motivasyon

Hizmette kaliteyi ve verimliliği artırmaya yönelik eğitimlerimiz her yılın başında yıllık olarak planlanır ve uygulanır. Sürekli olarak uygulamayı amaçladığımız ve çalışanlarımızın kişisel kalitesini de artırdığına inandığımız eğitimlerimiz ;

§          Oryantasyon
§          İşbaşı Eğitimleri
§          Mesleki Eğitimler
§          Eğiticinin Eğitimi
§          Yönetim Becerileri Eğitimleri
§          İletişim ve Empati
§          Bilgisayar
§          Yabancı Dil

Eğitimlerle, çalışanlarımızın önemsendiklerini ve kendilerine yatırım yapılarak değer verildiğini hissetmelerini sağlarız. 


Performans Değerlendirme

Çalışanlarımız belirli standartlar doğrultusunda altı ayda bir periyodik olarak değerlendirilir.

Bu sayede eksikliklerini tespit ederek, başarılı yönlerini teşvik ettiğimiz çalışanlarımızla iletişimimizde de katma değer sağlanır.

Performansı yüksek olan ve başarı gösteren arkadaşlarımız çeşitli yollarla ödüllendirilir. 

Kariyer Planlaması ve Geliştirilmesi
Çalışanlarımızın kariyerlerinin gelişimini hedefleyen ve bunu ilke edinen şirketimizde ve kardeş kuruluşlarımızda, kendilerini geliştirme ve ifade etme olanağı tanınır.
“İnsana ve eğitime özel bir önem veririz”  ilkemizden yola çıkarak; okul stajını  ve/veya çalışma hayatına başlangıcı bizimle yapan çoğu çalışanımız, kuruluşlarımızda yönetim kadrosuna kadar yükselmiş ve şirketimizin geleceğine de katkıda bulunmuşlardır.