Bostancıoğlu Otomotiv

Otomotiv

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

0

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

HakkımızdaBostancıoğlu Otomotiv Turizm Ve İnşaat A.Ş.

                
Bostancıoğlu A.Ş.’nin temelleri 1937 yılında Erzurum Aşkalede atılmıştır.Aile o dönemde ticarete manifatura,nakliye,taahhüt ve hayvancılık ile başlamış 1955’de yatırımlarını İstanbul’a taşımış ve Merhum Nurettin Bostancıoğlu’nun liderliğinde Sultanhamam Katırcıoğlu Han’da ticaret hayatına devam etmiştir.

 

1957 senesine gelindiğinde Sayın Münir Bostancıoğlu işlerin bir kısmını devralarak kumaş imalatı ve toptan satışını da faaliyet alanlarına eklemiştir.

 

1961 yılında Bostancıoğlu A.Ş.hedeflerini büyüterek Otomotiv Sektörü’nde yatırım yapma kararı almış ve M.A.N , Bedford , Commer , Moris , Fargo markalarını bünyesine katarak 1966’da Merhum Nurettin Bostancıoğlu’nun vefatına kadar devam etmiştir.

 

1967’de perakendecilik adına bir mağaza açan BOSTANCIOĞLU A.Ş. bu mağazasında bu günün modern perakendecilik anlayışı ile Televizyondan,Tuhafiyeye,Radyodan,Mobilyaya kadar bir çok ürünün bayiliklerini alarak satışını gerçekleştirmiştir.

 

1968 yılında kumaş alanında fason üretim yaptıran BOSTANCIOĞLU A.Ş. kendi tesislerini kurarak tekstil sektöründe imalat da yapmıştır.

 

1970 yılında BOSTANCIOĞLU A.Ş. erkek giyimi ve konfeksiyon alanında da bir mağaza açmıştır.

 

1974 yılına gelindiğinde BOSTANCIOĞLU A.Ş. inşaat sektöründe de yatırım yapma kararı alarak yatırımlarını genişletmiş, İstanbul’un çeşitli bölgelerinde konutlar ve iş merkezleri inşa etmiştir.

 

1978 yılında Magirus Deutz Minibüs bayiliği alan BOSTANCIOĞLU A.Ş. 1980 yılına kadar bu bayiliği tek marka olarak işletmiş, 1980 yılında aynı çatı altında otomobil ticaretine de başlamıştır.

 

1994 yılına gelindiğinde İstanbul Maltepe’deki arsası üzerine Türkiye’nin ilk 4S Plazasını kuran BOSTANCIOĞLU A.Ş. aynı yerde halen NİSSAN Bayisi olarak faaliyet göstermektedir. Plazanın çalışması ile birlikte FON SİGORTA ve MERT OTO KİRALAMA firmalarıda devreye girmiştir.

 

2001 yılında BOSTANCIOĞLU AKARYAKIT A.Ş. ‘yi de kuran BOSTANCIOĞLU ailesi PO markası ile İstanbul Orhanlı da Sabancı Üniversitesi yanında Akaryakıt İstasyon İşletmeciliği faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

2005 yılında yine kendi yaptığı plazada CİTROEN bayiliği de alan BOSTANCIOĞLU A.Ş., yine aynı tesisinde profesyonel satış sonrası hizmetininde içinde olduğu Bostancıoğlu 2. el markasını hayata geçirmiştir.Bu işletmesinde de değerli dost ve müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.