Denge Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.

Genel BilgilerDenge Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.


Uzun yıllar Türkiye'nin, sektörlerinde önde gelen gruplarında önemli projelerde görev alarak, kurumsal yaklaşım anlayışı içerisinde, müşteri odaklı olarak, profesyonel hizmet verme bilincini özümsemiş yönetici kadrosu, tecrübeli mühendis ve değerleme uzmanı kadrosuna sahip bir şirket olarak değerleme sektöründe faaliyet göstermektedir.

 
AMACIMIZ

Uzun yıllar içerisinde, sistematik olarak gerçekleştirilen proje çalışmalarının bir sonucu olarak özümsenen kurumsal hizmet işletmeciliği kültürü anlayışı içerisinde, kurum yada kuruluşlarca talep edilebilecek, bilimsel alt yapıya sahip, doğru bilgileri içerir, değerleme ve yatırım danışmanlığı hizmetleri gereksiniminin bağımsız olarak ve zamanında karşılanmasıdır.
VİZYONUMUZ 

Uluslararası alanda kabul görmüş kalite ve standartlarda faaliyet gösteren, güvenilir, yetkin ve faaliyetlerinde sürekli iyileştirmeyi referans alan kurumsal bir şirket olmaktır.
MİSYONUMUZ

Kurumsal yaklaşım ve çözüm ortaklığı anlayışı içerisinde, kalite yönetim sistemini uygulamak ve güncel teknolojileri kullanmak suretiyle, hizmet kalitesinde, sürekliliği sağlamak, müşterilerimizin değişen ve çeşitlilik gösteren ihtiyaçlarına kurumsal çözümler üretmektedir.
DEĞERLERİMİZ; 

- Kurumsallık
- Bilimsellik
- Uzmanlık
- Güvenilirlik
- Bağımsızlık
- Mesleki Özen ve Titizlik
DEPARTMANLARIMIZ

Teminat Değerleme Departman
Bir genel müdür yardımcısı yönetiminde hizmet vermektedir. Konut finansmanı sistemi kapsamında bankalara ve finansal kiralama şirketlerine, ayrıca teminat amaçlı bayilik ağı bulunan büyük işletmelere, kamu kurumlarına (SGK vb.) verilmek üzere raporlar hazırlanmaktadır. Teminat değerleme departmanı, organizasyonumuzu oluşturan departmanlar içerisinde faaliyet alanı ve işlem hacmi açısından en büyük olan departmanımızdır. Departmanımızda ülke genelinde uzmanlar tarafından hazırlanmakta olan raporlar yedi adet denetmen tarafından kontrol edilmektedir. 

Makine Tesis Değerleme Departmanı
Bir genel müdür yardımcısı yönetiminde hizmet vermektedir. Makine-ekipman ve gayrimenkulü ile birlikte tesis değerlemesi, organizasyonumuz içerisinde ayrı bir departman olarak faaliyet göstermektedir. Departmanımızda 4 adet makine mühendisi,  2 adet makine yüksek mühendisi, değerleme uzmanı kadrosunda görev yapmakta ve hazırlanan tüm çalışmalar, departman yöneticisi makine mühendisi lisanslı sorumlu değerleme uzmanı incelemesi ve onayı ile sonuçlandırılmaktadır.
Şirketimiz bünyesinde, tecrübelerini değerleme alanında birleştirmiş mühendislerin işbirliği ile Türkiye genelinde Makine ve Tesis Değerleme konusunda her yıl 300'ü aşkın rapor hazırlanmaktadır. 

Özel Projeler ve Danışmanlık Hizmetleri Departmanı
Özel Projeler Değerleme Müdürü yönetiminde hizmet vermektedir. Gayrimenkul yatırım firmalarına danışmanlık hizmeti kapsamında; proje geliştirme, fizibilite, Pazar araştırması, en verimli kullanım amacı ve değer tespiti amaçlı hizmet vermektedir. Departmanımız ayrıca gayrimenkul yatırım ortaklıklarının portföyündeki gayrimenkullerin değerlendirilmesi konusunda hizmet vermektedir. Firmamızı diğer firmalardan farklı kılan hususlardan birisi de Özel Projeler Departmanı olarak teminat değerlemesinden bağımsız bir hizmet bölümümüzün oluşturulmuş olmasıdır. Bu sebeple faaliyetlerinin büyük çoğunluğunu teminat değerlemesi oluşturan firmaların bu çalışma düzenine ve bakış açısına alışık olmalarının getirmiş olduğu bir takım riskler ya da ihtiyaçların tam anlamıyla karşılanamamış olması gibi olumsuzluklardan arındırılması amaçlanmıştır. 
Büyük çaplı gayrimenkul yatırımlarının yatırım yapılmadan önceki kar ve zarar olasılığının önceden öngörülebilmesi için profesyonel bir danışmanlık hizmetinin alınmasının son derece önemli olduğu düşüncesindeyiz.

Teklif Verme ve Değerleme Müdürlüğü
Ücret standardizasyonu yanı sıra Kurum yada kuruluşlarla gerçek yada tüzel kişilerce talep edilen değer tespit çalışmalarına ilişkin teklif ücretlerimizin belirlenerek ilgililerine sunulması ve takibi.

Mali ve İdari İşler Müdürlüğü
5 kişilik kadrosuyla firmamızın muhasebe, finansman ve idari işlemlerini yürütmektedir.

Bilgi İşlem Müdürlüğü
1 kişilik personel kadrosuyla, bilişim altyapısının bakımı, çalışması ve geliştirilmesi görevlerini üstlenen bilgi işlem birimi şirketimizin destek birimlerindendir. DBS programı ile ilgi tüm talepler bu birim tarafından cevaplanmaktadır.

Operasyon Müdürlüğü
11 kişilik personel kadrosuyla firmamız ve müşterilerimiz arasında köprü görevi üstlenen operasyon birimi şirketimizin destek birimlerindendir. Raporlama süreçleri içerisinde DBS üzerinden tüm takipleri yapılmakta olup müşterilerimize bildirimler en kısa süre de iletilerek raporlama süreleri takip edilmektedir. Ayrıca firmamızda bulunan tüm taleplerle ilgili genel bilgiler operasyon birimi tarafından cevaplanmaktadır.

 

 


Devamını Oku Gizle