DENGE GAYRİMENKUL DEĞERLEME VE DANIŞMANLIK A.Ş.

Gayrımenkul Değerleme

Genel BilgilerDENGE GAYRİMENKUL DEĞERLEME VE DANIŞMANLIK A.Ş.

Uzun yıllar Türkiye'nin, sektörlerinde önde gelen gruplarında önemli projelerde görev alarak, kurumsal yaklaşım anlayışı içerisinde, müşteri odaklı olarak, profesyonel hizmet verme bilincini özümsemiş yönetici kadrosu, tecrübeli mühendis ve değerleme uzmanı kadrosuna sahip bir şirket olarak değerleme sektöründe faaliyet göstermektedir.

 

AMACIMIZ

Özümsenen Kurumsal Hizmet İşletmeciliği kültürü içerisinde, kurum ya da kuruluşlarca takip edilebilecek, bilimsel / teknik altyapıya sahip, doğru bilgiler içerir, değerleme ve yatırım danışmanlığı hizmet gereksinimlerinin bağımsız ve zamanında karşılanmasıdır.


VİZYONUMUZ 

Sürdürülebilir, Ülkemize değer katan bir Şirket olmak.


MİSYONUMUZ

Değerleme sektöründe, " Denge Kültürü " nden aldığı güçle, deneyimli kadrosu ve teknolojik alt yapısıyla, topluma ve çevreye saygılı, çalışan ve müşteri memnuniyetine yönelik sürdürülebilir hizmet vermek.


DEĞERLERİMİZ

- Güvenirlik
- Dürüstlük
- Tarafsızlık
- Sorumluluk
- Ekip Ruhu
- Bireye ve Topluma Saygı


İLKELERİMİZ

- Müşteri Memnuniyeti
- Kalite ve Hızlı Çözüm 
- Katılımcı Yönetim
- Sürdürülebilirlik
- Sektörde Liderlik
- Verimlilik
- Yenilikçi ve Araştırmacılık
- Adil ve Tarafsız Olmak


DEPARTMANLARIMIZ

Teminat Değerleme Departman
Bir genel müdür yardımcısı yönetiminde hizmet vermektedir. Konut finansmanı sistemi kapsamında bankalara ve finansal kiralama şirketlerine, ayrıca teminat amaçlı bayilik ağı bulunan büyük işletmelere, kamu kurumlarına (SGK vb.) verilmek üzere raporlar hazırlanmaktadır. Teminat değerleme departmanı, organizasyonumuzu oluşturan departmanlar içerisinde faaliyet alanı ve işlem hacmi açısından en büyük olan departmanımızdır. Departmanımızda ülke genelinde uzmanlar tarafından hazırlanmakta olan raporlar yedi adet denetmen tarafından kontrol edilmektedir. 

Makine Tesis Değerleme Departmanı
Makine-ekipman ve gayrimenkulü ile birlikte tesis değerlemesi, organizasyonumuz içerisinde ayrı bir departman olarak faaliyet göstermektedir. Departmanımızda 4 adet makine mühendisi,  2 adet makine yüksek mühendisi, değerleme uzmanı kadrosunda görev yapmakta ve hazırlanan tüm çalışmalar, departman yöneticisi makine mühendisi lisanslı sorumlu değerleme uzmanı incelemesi ve onayı ile sonuçlandırılmaktadır.
Şirketimiz bünyesinde, tecrübelerini değerleme alanında birleştirmiş mühendislerin işbirliği ile Türkiye genelinde Makine ve Tesis Değerleme konusunda her yıl 300'ü aşkın rapor hazırlanmaktadır. 

Özel Projeler ve Danışmanlık Hizmetleri Departmanı
Özel Projeler Değerleme Müdürü yönetiminde hizmet vermektedir. Gayrimenkul yatırım firmalarına danışmanlık hizmeti kapsamında; proje geliştirme, fizibilite, Pazar araştırması, en verimli kullanım amacı ve değer tespiti amaçlı hizmet vermektedir. Departmanımız ayrıca gayrimenkul yatırım ortaklıklarının portföyündeki gayrimenkullerin değerlendirilmesi konusunda hizmet vermektedir. Firmamızı diğer firmalardan farklı kılan hususlardan birisi de Özel Projeler Departmanı olarak teminat değerlemesinden bağımsız bir hizmet bölümümüzün oluşturulmuş olmasıdır. Bu sebeple faaliyetlerinin büyük çoğunluğunu teminat değerlemesi oluşturan firmaların bu çalışma düzenine ve bakış açısına alışık olmalarının getirmiş olduğu bir takım riskler ya da ihtiyaçların tam anlamıyla karşılanamamış olması gibi olumsuzluklardan arındırılması amaçlanmıştır. 
Büyük çaplı gayrimenkul yatırımlarının yatırım yapılmadan önceki kar ve zarar olasılığının önceden öngörülebilmesi için profesyonel bir danışmanlık hizmetinin alınmasının son derece önemli olduğu düşüncesindeyiz.

Mali ve İdari İşler Müdürlüğü
5 kişilik kadrosuyla firmamızın muhasebe, finansman ve idari işlemlerini yürütmektedir.

Bilgi İşlem Müdürlüğü
1 kişilik personel kadrosuyla, bilişim altyapısının bakımı, çalışması ve geliştirilmesi görevlerini üstlenen bilgi işlem birimi şirketimizin destek birimlerindendir. DBS programı ile ilgi tüm talepler bu birim tarafından cevaplanmaktadır.

Operasyon Müdürlüğü
11 kişilik personel kadrosuyla firmamız ve müşterilerimiz arasında köprü görevi üstlenen operasyon birimi şirketimizin destek birimlerindendir. Raporlama süreçleri içerisinde DBS üzerinden tüm takipleri yapılmakta olup müşterilerimize bildirimler en kısa süre de iletilerek raporlama süreleri takip edilmektedir. Ayrıca firmamızda bulunan tüm taleplerle ilgili genel bilgiler operasyon birimi tarafından cevaplanmaktadır.

 

Devamını Oku Gizle


ÇALIŞMA SAATLERİ

Hafta içi 08.30 - 18.30

ÇALIŞAN SAYISI

Beyaz Yaka 75 - 99

Mavi Yaka 0 - 24

KURULUŞ YILI

2005