Genel Bilgiler

www.drt.com.tr

Doktor Tarsa Şirketler Grubu
Firmamız

Tarım sektörüne hizmet vermekte olan "Doktor Tarsa Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş" 1987 yılında İstanbul'da kurulmuş ve 2000 yılında genel merkezini halen faaliyetlerini sürdürmüş olduğu tarımın kalbinin attığı Antalya'ya nakletmiştir. Yine aynı yıl, gübre alanında dünyanın sayılı firmalarından biri olan SQM firması ile %50 ortaklığa başlamıştır.

Tarımın değişik kollarında hizmet veren altı ayrı şirketi bünyesinde barındırmakta olan Doktor Tarsa Grubu, Türkiye genelinde 60'dan fazlası Ziraat Mühendisi olmak üzere 270'i aşkın personeli, üç adet üretim tesisi ve üç ayrı yerdeki depolama tesisleri, Ukrayna’da Terra Tarsa LLC, Hollanda’da Plantacote N.V. tesisleri ile tarım sektörüne hizmet vermektedir.

1987 yılında ticaret hayatına bitki yetiştirme grubu elemanlarından “Torf” ithalatı ve pazarlaması ile başlamıştır. Doktor Tarsa şu anda torf'tan vermikulit'e kadar, bitki beslemede konvansiyonel tarım gübrelerinden özel suda eriyebilen gübrelere yaprak gübrelerine ve iz elementlere kadar, dozaj pompalarından otomasyon sistemlerine, çiçek tohumlarından sebze tohumlarına, buğday tohumluğundan yem bitkileri tohumluklarına, cipslik mısır ve patates üretiminden meyve fidanı üretimine kadar 3000'in üzerinde ürün çeşidi ile Türk tarımına ve sanayisine hizmet vererek gelişmeye devam etmektedir. 

 
 

Devamını Oku Gizle


ÇALIŞMA SAATLERİ

Hafta içi 08.30 - 18.30

KURULUŞ YILI

1987