DP World Liman İşletmeleri A.Ş.

Liman İşletmeleri ve Hizmetleri

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 16.30

Kuruluş Yılı

2012

Adres

-

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane
  • Özel Sağlık Sigortası

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 50-74

Mavi Yaka : 250-349

Web Site

www.dpworldyarimca.com

Hakkımızda


DP World Yarımca konteyner terminali, 1.3 Milyon TEU* kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük konteyner terminallerinden biridir ve yatırımının tamamı DP World’ün özsermayesiyle gerçekleştirilmiştir.

DP World Yarımca Liman İşletmeleri A.Ş., 40 ülkede 78 terminali işleten ve 36.000’i aşkın profesyonel çalışanıyla dünyanın  dördüncü konteyner terminal operatörüdür.

Düşük karbon emisyonunu ve tedarik zinciri verimliliğini hedefleyen çevre dostu teknolojilerle donatılan, Türkiye’nin liman sahası içerisinde ilk tır park alanına sahip, 550 Milyon Doların üzerindeki yatırım maliyetiyle DP World Yarımca Konteyner Terminali, merkezileşmiş bir faaliyet planlaması ile en son teknoloji terminal işletim, kapı otomasyon ve ekipman yönetim sistemlerini kullanmaktadır.
DP World Yarımca Konteyner Terminali, hizmet kalitesini ve rekabet gücünü, bünyesindeki farklı kültürlerin yarattığı zenginlikten alan, alanında uzman, dinamik ve yenilikçi ekibiyle dünya standartlarında bir organizasyona sahiptir.

*TEU: Konteyner terminolojisinde kullanılan ve 20 feet’lik (6,08 m’lik) konteynere karşılık gelen ölçü birimi (Konteyner gemilerinin ve limanlarının kapasiteleri TEU ile belirtilir.)
----
DP World Yarimca is one of the largest  container terminals of İzmit Gulf and Turkey with a capacity of 1.3 million TEU.* All of the investment was made with DP World equity capital. As a global brand, DP World operates 78 marine and inland terminals,including DP World Yarımca, in 40 countries and 36.000 employes.
DP World Yarimca, the state-of-the-art terminal is equipped with super-post panamax quay cranes. Electrified Rubber Tyred Gantry Cranes (e-RTG) are being used for yard handling. We are implementing the very latest technology in terminal operations with gate automation and asset management systems being used for centralised activity planning and equipment control.

The state-of-the-art terminal is focused to enhance the economy in the region and in Turkey through the supply chain efficiencies that it will create.
 
(*) TEU: Twenty-foot equivalent unit