ERSA Mobilya San. ve Tic. A.Ş.

Mobilya & Aksesuar, Ofis Mobilyaları, Ofis / Büro Malzemeleri, Ofis Mobilyası ve Dekorasyonu

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Bayram Yardımı
  • Yemekhane
  • Erzak Yardımı
  • Yakacak

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 18.30

Kuruluş Yılı

1958

Adres

-

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 100-149

Mavi Yaka : 350-449

Web Site

www.ersamobilya.com

Hakkımızda

Güvenilirliği ve kalitesiyle Türkiye’de ofis mobilyası üreticileri arasında önemli bir yere sahip olan Ersa, sektöre adımını 1958 yılında, Sivas’taki metal atölyesiyle attı. 1962 yılında ilk koltuk modelini üreterek yolculuğuna devam etti. Devlet Malzeme Ofisi’nden (DMO) sipariş almaya başlayarak büyüyen firma, kazandığı ihale sonrasında üretimini Ankara’ya taşıdı. 

“Ersa” adıyla 1978 yılında kurumsallaşan şirket, ilk olarak ahşap atölyesini geliştirip modern tesislerine taşındı ve metal, ahşap makinelerini yeniledi. Kurumsallaşan yapısıyla yerli ve yabancı birçok tasarımcıyla birlikte çalışmaya başlayan şirket, 2009 yılında ahşap mobilya  üretimi için yeni bir tesis kurdu.  

İlk yerli tasarım ödülünü “Design Turkey” kapsamında “Üstün Tasarım” ve “İyi Tasarım” ödülleriyle 2010 yılında alan şirket, 2011 yılında “BoxinaBoxIdea” konseptiyle ilk showroom’unu açtı. Ersa, yakaladığı tasarım çizgisiyle, dünyanın prestijli tasarım ödüllerinden biri olan Red Dot’a aynı yılda layık görüldü. Ödüllere doymayan şirket, 2015 yılında 35 adet ödüle ulaştı ve yenilerini almaya devam ediyor.

Sınırların ortadan kalktığı dijital ortamda Türkiye’de bir ilke imza atarak; yerli, yabancı, amatör ve profesyonel tasarımcıları buluşturduğu BoxinaBoxIdea.com web sitesini kurdu.

2014 yılında Dünya çapında en büyük ofis mobilya markalarından olan Haworth ile tek yetkili satıcılık anlaşması yaptı. 

Bugün ailenin 3. kuşak üyelerinin de yönetimde görev aldığı Ersa, mobilyanın var olduğu her alanda faaliyetini sürdürüyor.