Festival İplik ve Halı San. Tic. A.Ş.

Halı / Kilim

Çalışan Sayısı

-

Web Site

www.festivalhali.com

Sosyal ve Yan Haklar

  • Yemekhane
  • Erzak Yardımı
  • Prim

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 17.30

Cumartesi: 08.30 - 12.30

Kuruluş Yılı

2012

Adres

-

HakkımızdaFestival İplik Ve Halı San. Tic. A.Ş.

1983 yılında mütevazı bir aile şirketi olarak kurulan Yasin Kaplan Halı, 2002 yılına kadar ihracat ağırlıklı ilerlemiş, 2008 yılından sonra yurt içi piyasaya Festival Halı markasıyla üretim yapmaya başlamıştır. 2013 yılında Kayseri'deki Atlantik Halı’yı satın alan Festival Halı aynı yıl Patika Halı markasını da yaratmıştır. 2015 yılına gelindiğinde tüm markalar Festival Pazarlama adı altında toplanmıştır.

Bugün, 112.000 m2 açık, 93000 m2 kapalı alanda 45 tezgâhı, günlük 45 ton polipropilen, 9 ton akrilik iplik üretimi ve 1400 çalışanıyla hizmet veren Festival Pazarlama Türkiye’nin makine halısı üretiminde en büyük ikinci firmasıdır. Ayrıca 9 Fabrika satış mağazası, 21 bölge müdürlüğü, 961 aktif bayisi, 80 ülkeye yaptığı ihracatla Festival Pazarlama diğer grup firmaları olan, Atlantik Halı ve Yasin Kaplan halı ile birlikte Türkiye’nin en büyük ikinci halı ihracatçısıdır. 

Türkiye’nin en büyük 200 şirketinden biri olan Festival Pazarlama, 11.240.000 m2 toplam üretimiyle yaklaşık 155 milyon dolarlık bir satış hacmine sahiptir.
Entegre üretim yapılan fabrikalarımızda akrilik, yün ve polipropilen tekstil hammaddesi önce ipliğe çevrilmekte, solmayan renklerle boyanmakta, en güzel desenlerle dokunmakta, yüksek teknolojiye sahip bilgisayar destekli makinelerde kalite ve konfor veren işlemlerden geçerek evleriniz için hazır hale getirilmektedir.
Halılarımız, sağlıklı, kullanışlı ve tüketici dostudur.


Türkiye iç piyasasında en çok tercih edilen halı markalarını barındıran Festival Pazarlama, saygın bayii ağı ve satış noktalarıyla, Türkiye’ye kalite, estetik ve güven dağıtmaktadır.

Festival Pazarlama, çalışanlarına sunduğu huzurlu çalışma ortamı,saygın  kariyer imkanları ile bölgede öncelikle tercih edilen şirketlerden  biridir.
Çalışanları ile paylaştığı proaktif ve yenilikçi bakış açısıyla  dünya devi olma yolunda ilerlemeye devam etmektedir.