Genel Bilgiler

http://www.gulsancons.com.tr

Gülsan İnşaat, Sanayi ,Turizm, Nakliyat ve Ticaret

Uzmanlaşmayı, farklılaşmayı, yenilik ve sürdürülebilirliği temel ölçüt olarak benimseyen Gülsan Şirketler Grubu, yapı sektöründeki varlığını 1946 yılından bu yana sürdürmektedir. İnşaat sektörüne ilk olarak kamu bina inşaatları ile adım atılmış; ilerleyen yıllarda bünyesine katılan deneyimli insan gücü, gelişmiş makina parkı ve güçlenen mali yapısı ile yol, otoyol, yapı, hazır beton, köprü, viyadük ve prekast yapı elemanları yapım sektörlerinde de önemli bir oyuncu olunmuştur.

Malatya E-Tipi Cezaevi, projelerin yerel boyuttan ulusal boyuta geçmesi itibariyle önemli sayılabilir. 1977 yılına kadar çeşitli yapı çalışmaları ve ticari faaliyet içinde bulunulmuş; bu tarihten sonraki faaliyetler, çağdaş teknolojiye hakim konut, iş merkezi ve beş yıldızlı otel projeleriyle desteklenerek; ülke boyutuna taşınmıştır.

1986 yılındaki Haydarpaşa Yolu İkmal İnşaatı Projesi ve 1996 yılındaki Haydarpaşa-İzmit Otoyolu Yapım Projeleri ise birer başka dönüm noktası sayılabilirler. Bu projelerin temel özelliklerinin ufuk açan projeler olduğu söylenebilir.

Bu gelişmeleri takiben 2000 yılıyla beraber, uluslararası alanda çalışmalar başlatılmış olup; Afganistan, Irak, Kazakistan, Libya, Sırbistan, Suudi Arabistan, Ukrayna ve bazı Körfez ülkelerinde faaliyete geçilmiştir. Yurtdışına ilk kez Afganistan Yol Yapım Projeleri ile adım atılmıştır. Afganistan'da Amerikan firmalarıyla beraber üstlenilen 185 kilometrelik yol inşaatı projesi ile artık yurt dışında da alt yapı ve sanayi gibi yeni projeler sürdürülmesine yol açması bakımından bir dönüm noktası olarak sayılabilir. Yurtdışında şu ana dek ondan fazla proje gerçekleştirilmiştir. Ukrayna ve Sudan'da üstlenilmiş olan otoyol yapım projeleri ise hala yapım aşamasında bulunmaktadır.

Bunların yanı sıra Gülsan, yeni yapılanmasının paralelinde, yenilenebilir enerji, gaz beton, ve maden gibi alanlarda da yatırım süreci içinde bulunmakta ve Türkiye'nin büyümekte olan enerji ihtiyacının karşılanmasında çeşitli yatırımlara imza atılmaktadır. Enerji sektörüne ilk adım atılan Değirmenüstü HES Projesi ile kurum tarihindeki en yakın dönüm noktamısı oluşturulmuş bulunmaktadırç. 11 adet HES lisansından ikisi tamamlanmış, ikisi ise inşaat halinde bulunmaktadır.

Profesyonel bir kalite anlayışı benimseyen Gülsan, ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemine ilişkin sertifikaları almaya hak kazanmış ve entegre sistem altyapısını etkin hale getirmiştir.

Gülsan, kuruluşundan bugüne kadar, sosyal yardımlaşma, çeşitli eğitim bursları ve çevre-kültür alanlarında oldukça duyarlı hareket etmekte ve geleceğe yatırım yapmayı sürdürmektedir.
 

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

Gulsan’s services have been characterized by innovation and sustainability since its inception in 1946. While specializing in civil projects, the Group’s highly-skilled workforce, robust economic structure and distinguished machinery pool have paved the way for the diversification of its operations to include the construction of roads, bridges, viaducts and highways as well as the production of ready mix concrete and precast concrete beams across Turkey and abroad over the course of the past decades. Services now include construction of state-of- the-art residential projects, business complexes, five star hotels, industrial plants, decapping works, and highway projects. Some key milestones encompassing the past decades can be recapitulated as follows.

In 1979 Malatya State Prison was constructed as the first project executed country wide. Followed are 1986 Haydarpasa-Izmit Motorway Expressway & Interchanges Rehabilitation and 1996 Haydarpasa-Izmit Motorway Construction Projects as they are the first large scale motorway construction projects.

In 2000 Gulsan ventures into foreign markets like Ukraine, Iraq, Kazakhstan, Libya, Saudi Arabia, Serbia, Southern Sudan as well as a number of Gulf Countries. More than a dozen projects have been successfully completed. Recently, a series of new projects have been undertaken in Ukraine and Southern Sudan. Some of these projects are funded by EBRD together with American contractor Louise Berger.

In 2006 As part of its restructuring efforts, Gulsan ventures into sectors like renewable energy, aerated concrete production, and mining. A major driving force for the economy, the energy sector constitues almost 2.5% of Turkish economy. Gulsan's middle term energy production target estimated at around 1.5 billion kWh. 850 GWh is planned to be generated by HPPs and 650 GWh is planned to be generated by WPPs.

Gulsan embraces professional quality awareness and has been certified with Integrated Quality [ISO 9001], Environmental [ISO 14001] and Safety [OHSAS 18001] Management Systems. Gulsan has remained deeply value-driven across all levels of the corporation. Gulsan is dedicated to the protection of cultural heritage and culture and is conscientious about its duty to provide services within a socially responsible framework.

 

Devamını Oku Gizle