Hastavuk Gıda Tarım Hayvancılık Sanayi Ticaret A.Ş

Gıda, Tarım / Ziraat, Hayvancılık

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1972

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 150-199

Mavi Yaka : 1000-1499

Web Site

www.hastavuk.com.tr

Adres

-

HakkımızdaHastavuk Gıda Tarım Hayvancılık Sanayi Ticaret A.Ş

 

Kuruluşumuzdan bugüne 42 yıllık öykümüzde, sektörün en büyük dinamiği olan damızlık yumurtadan, yumurtalık ve etlik civcive, yarkadan, yem ve tavuk eti üretimine kadar, tavukçuluğun her alanında faaliyet göstermekteyiz.
1972 yılında Bursa’da kurulan, sürekli gelişen, teknolojiye ayak uyduran ve sektörü yakından takip ederek gelişimine katkıda bulunan  HasTavuk, Yumurtalık civcivde Türkiye üretiminin %70’ini karsılar. Ayrıca HasTavuk, kuluçka kapasitesiyle tek çatı altında Avrupa ve Türkiye’nin en büyük damızlıkçı firmasıdır.
Üretiminde gerek ülke pazarında gerekse uluslararası alanda sadece rakiplerine değil farklı alanlarda faaliyet gösteren tüm işletmelere de örnek gösterilebilecek büyük bir başarı hikayesiyle, 42 yıllık bu yolculuğunda sektörün hem lideri hem de en önemli ve en güvenilir markasıdır.

HasTavuk Başarısı Ödüllerle Takdir Buluyor
Deneyim ve sahip olduğu tecrübesi ile bir ülkeye canlı hayvan ihracatını ilk kez yapan, hiç girilmeyen pazarlara giren, sektöründe en fazla ihracatı gerçekleştiren, sektörde ipi göğüsleyen bir firma olmanın haklı gururunu taşımaktadır.
Ülke ekonomisine kattığı değerlerle birçok kurum ve kuruluş tarafından defalarca ödüllendirilen HasTavuk, kalitesi ve üstün başarısıyla Mükemmellik Ödülü’nü birçok sefer Türkiye’ye kazandırmış tek firmadır.

HasTavuk Teknolojisi Dünya’ya Örnek Oluyor
HasTavuk olarak; varoluşundan bu yana sürekli gelişen, gelişirken sektörde hep ilkleri gerçekleştiren, Türkiye’ye ve sektöre yenilikleri getiren bir firma olmuş, Dünyada son teknolojiye sahip 3 firmadan bir tanesi olan HasTavuk Kesimhane Tesisimizi faaliyete geçirmiştir.
 
HasTavuk Değerleri
HasTavuk ailesi , insan sağlığına ve çevreye duyarlı,  insan odaklı , rakiplerine saygılı, ürettiği ürünlere güvenen ve arkasında duran ve müşteri memnuniyetini önde tutan anlayışı neticesinde elde ettiği "Etlik Civciv" ve "Yumurtalık Civciv" üretimindeki liderliğini ve tecrübesini  "Beyaz Et" sektörüne de taşıyarak yeni bir öykü yazmak üzere yola çıkmıştır.
HasTavuk, bulunduğu sektöre yön veren, dünyadaki yenilikleri anlık olarak takip eden ve  en alttaki çalışanından en üstteki tepe yöneticisine kadar sürekli değişim felsefesini benimsemiş, üretimden, ürettiği değerlerin tüketiciye ulaşmasına kadar tüm süreçlerin yönetilmesinde mükemmeliyetçi yaklaşımları ilke edinmiş  bir ailedir.


İnsan Kaynakları Anlayışımız  

Rekabet ortamında firmaları lider konumda tutan en önemli unsur insandır. Konunun önemini bilen ve çalışmalarını bu doğrultuda yönlendiren HasTavuk, takımlar halinde ve biz bilinciyle hareket ederken gücünün çalışanlarından geldiğini bilmektedir. Sektöre hizmet eden ve müşteri memnuniyetini her alanda sağlamaya çalışan, gerek müşteri bilinçlendirme gerekse kaliteli ürün üretme bilincine sahip bu takım aynı zamanda içinde yaşattığı dinamiklerle bünyesine katacağı yeni personeli insan kaynakları yönetiminin gereklerine uygun olarak gerekli mülakat süreçlerinden ve yetkinlik analiz testlerinden geçirmektedir. “Uygun işe uygun personel” felsefesine göre hareket ederek, iş tanımlarında belirlenmiş olan özelliklere ve HasTavuk yetkinlik haritası dahilinde personel tedarik edilmekte ve yeni personel,  insan kaynakları politikası doğrultusunda oryantasyon eğitiminden geçtikten sonra değerlendirilmekte ve işe yerleştirilmektedir. Performans Değerlendirme ve Kariyer planlama sistemi HasTavuk bünyesinde uygulanmakta ve bu doğrultuda tüm çalışanlar her yıl bölümsel hedeflerini gerçekleştirme oranlarına ve yetkinlik bazlı değerlendirme sonuçlarına göre kendi performanslarını kendileri belirlemektedir. Her şeyin süratle değiştiği günümüzdeki bu değişim ve gelişim sürecinde ayakta kalacak olanlar değişime uyum sağlayan şirketler olacaktır. Bunun için gerekli olan en önemli öğe bilgidir. Bu da eğitimle ve eğitilmiş iş gücü ile mümkündür. Bu amaçla şirketimizde teknik ve bireysel gelişim eğitimleri gerçekleştirilerek firma hedeflerine ulaşmak ve çalışanlarımızın kariyer planlarını gerçekleştirmelerine katkıda bulunmak hedeflenmektedir ve bu felsefe insan kaynakları politikası olarak uygulanmaktadır. Gelişmenin ve lider olmanın temelinin İnsan Kaynağı olduğu bilinciyle hedeflerimize sizlerle birlikte ulaşmaktan mutluluk duyacağız.