İlgi Okulları

Eğitim Kurumları, Okullar, Dershane ve Kurslar

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

2010

Adres

-

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 100-149

Mavi Yaka : 50-74

Web Site

-

Hakkımızda

Biz; üç kuşaktır, eğitimciyiz

Şanlıurfa'da eğitimle özdeşleşmiş, eğitimle yoğrulmuş, eğitimle yol almış bir aile olarak yıllardır "en iyi nokta"ya ulaşmaya çalışıyoruz.

Dedemiz Salih Saraç, Urfa'nın ilk fizik öğretmeni olarak göreve başladığında yıl 1924'tü. O zamanki şartlarda Urfa'nın ilk fizik laboratuarını kurup ilkleri başlatmakla bize öncü (rehber) oldu. 1960'ta vefatından sonra babamız Adil Saraç bu kutsal vazife olan öğretmenlik bayrağını devralarak yeniliklere, ilklere kalınan yerden devam etti. 1972-1986 yılları arasında Urfa'nın tek lisesi olan Urfa Lisesi'nde edebiyat öğretmenliği yaptı. Esasında sadece öğretmenlik yapmadı. Halk Edebiyatı alanında yazdığı kitaplarla, yayımladığı makalelerle Üniversitelerde ders olarak işlenecek çalışmalara imza attı. Şanlıurfa Kültür Araştırma Vakfı (ŞURKAV)'ın araştırmacı Yazar kadrosunda olup Şanlıurfa'ya kültür anlamında önemli hizmetlerde bulundu. Ayrıca memleketi olan Şanlıurfa'da bir üniversitenin açılması için önemli faaliyetlerde bulunmuştu - ki daha sonra Harran Üniversitesi adıyla kurulacak olan - üniversitenin kurucu heyeti arasında yer aldı. O, 23 yıllık bir çalışmadan sonra her ne kadar "eğitim"in içinden çıkıp dinleniyor olsa da "eğitim" onun içinden çıkmamıştır hiç.

            Biz de Nüzhet Saraç ve Eymen Saraç kardeşler olarak onlar gibi Şanlıurfa'da eğitimde ilkleri yapmaya ve Şanlıurfa'ya ilkleri yaşatmaya devam ediyoruz. Dershanecilikte öğrencilerimizin yıllardır liseye giriş ve üniversiteye giriş sınavlarında dereceler yapması ve öğrencilerimizin genel başarısının ardından sizlerden gördüğümüz takdir, gücümüze güç kattı, bizi daha da cesaretlendirdi. Bu takdirlerin ardından 2011'de İlgi Okulları (Anaokul-İlkokul-Ortaokul) 2013'te de İlgi Okulları (Fen-Anadolu) Lisesi'ni kurduk. Bizler her öğrencinin ilgiyle olması gerekenden daha başarılı olacağına inandığımızdan ve tüm öğrencilere ayrı ayrı ilgi gösterdiğimizden okullarımızı "İlgi" adıyla kurduk. Bu ilgimizin neticesinde velilerimizin, Şanlıurfa halkının, hatta çevre illerdeki eğitimcilerin bize gösterdiği ve bazen bizi de şaşırtan bu ilgi karşısında gece-gündüz demeden yenilikler yapıyoruz.

            Şimdi de tıpkı babamız Adil Saraç'ın Harran Üniversitesi'nin kurulmasında girişimlerde bulunduğu gibi biz de Şanlıurfa'da önemli bir ihtiyaç olduğunu gördüğümüz özel bir üniversitenin kurulması için girişimlerde bulunuyoruz.

            Bütün bu çalışmalarımızı hiç durmadan, hiç dinlenmeden büyük bir istekle yapıyoruz. İşte bu yüzden sloganlaştırdınız bizi. İşiniz gücünüz eğitim olmuş, dediniz. Çok doğru söylediniz. Evet.

            İşimiz, gücümüz eğitim.