Kale Oto Radyatör San. ve Tic. A.Ş.

Otomasyon

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

0

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

0

HakkımızdaKALE OTO RADYATÖR SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

 

Kale Oto Radyatör Sanayi ve Ticaret A.Ş. Koçkaya Holding’ e bağlı bir şirket olup 1966 yılında İstanbul Maltepe’ de kurulmuştur. 1969 yılında Levent Fabrikasına taşınmıştır. Kale’nin öncelikli hedefi Türkiye’de yedek parça piyasası için Motor Su Soğutma Radyatörü ve Isıtma Petekleri üretmek olmuştur. 1970’li yılların başında Kale, Türk Otomotiv Endüstrisi Araç Üreticisi Firmalarının faaliyetleri ile eş zamanlı olarak orijinal ekipman parçaları üretmeye başlamıştır. Kale,1980’li yılların ortalarında Türk Otomotiv Endüstrisindeki büyüme ile ihracat ve yedek parça piyasalarındaki gelişmelere paralel olarak önemli bir talep artışı ile karşılaşmıştır. Bu yükselen talep artışını dengelemek için Kale, 1988 yılında Çayırova/GEBZE bölgesinde toplam 60.000m2’ lik bir alan üzerinde 25.000m2 ‘ lik kapalı imalat sahası bulunan yeni ve modern bir üretim tesisi kurmuştur.

Üretim Teknolojileri ;

Kale’nin bugünkü üretim kapasitesi, aşağıda belirtilen 3 farklı üretim teknolojisi altında yıllık 4.000.000 adet radyatörü geçmektedir.

Bakır + Pirinç Üretim Teknolojisi
Alüminyum Mekanik Montajlı Üretim Teknolojisi
Alüminyum Brazıng Üretim Teknolojisi

Ürün Yalpezesi ;

Başlıca Ürün Yalpazesi

Motor Su Soğutma Radyatörleri
Isıtma Petekleri
Her Çeşit Oto Motor Su Soğutma Ve Isıtma Petekleri
Klima Kondenserleri
Intercooler (Hava Soğutma Radyatörleri)
Özel Tip Yağ Soğutma Radyatörleri
Tarım endüstriel ve inşaat makinaları, lokomotif ve elektrik jeneratörleri için özel tip Radyatör ve Komple Radyatörler

Modüller ve Sistem Tipi Ürün Yelpazesi

Soğutma Grubu (Radyatör+Intercooler)
Soğutma Modülleri (Radyatör+Kondenser+Fan&Davlumbaz)
Isıtma Sistemleri (Isıtma Peteği+Elektrikli Fan Motoru+Plastik Aksam)
Komple Klima Sistemleri

2004 yılı için Kale’nin ihracat satış hacmi toplam cirosunun %22’ sini oluşturmuştur. 2005 yılı itibariyle bu oranın %30’a ulaşması hedeflenmektedir.Kale Oto Radyatör A.Ş., koymuş olduğu hedefleri gerçekleştirmek suretiyle uluslararası bir şirket olma yolunda ilerlemektedir. Bu gaye ile 1997 yılında Fransa’ da dağıtım şirketini kurmuştur.

 

Pazar Payı ; Kale, Türkiye’deki orijinal ekipman pazarında yıllarca süren özverili çalışmalarıyla %85 ‘lik pazar payına, yedek parça pazarında ise %65 ’lik Pazar payına sahip olmuştur.

Kale Oto Radyatör Sanayi ve Ticaret A.Ş. kaliteye, topluma ve çevreye verdiği önemi, aldığı belgeler ve ödüllerle de kanıtlamıştır.

 

Kalite Belgeleri ;

1995 Yılında Türkiye’deki Araç Tüketicileri tarafından yapılan Kalite değerlendirmelerinde “A” grubu Kalite Güvence Sistemini
1997 Yılında BVQI ’dan ISO 9001 Belgesi
1999 Yılında BVQI ’dan QS 9000 Belgesi
2000 Yılında VDA 6.1 Belgesi
2002 Yılında BVQI ’dan ISO/TS 16949 Belgesi
2004 Yılında BVQI ’dan ISO 14001 Belgesi
2005 Yılında Ford Q1 Belgesini alarak ürünlerini gururla sunmaktadır.

Ödülleri ;

1990 Yılında Ford Otomotiv (Otosan A.Ş.), “İkmal ve Kalite Güvenilirliği” kriterlerine bağlı olarak yaptığı değerlendirmeler sonucunda plaketle onurlandırmıştır.
1993 ve 1997 Yıllarında “İkmal ve Kalite Güvenilirliği, Teknolojik Gelişim, Ortak Proje Geliştirme Yeteneği ve İstikrarlı Fiyat Uygulamaları” kapsamında yapılan değerlendirmede “Yan Sanayi Başarı Belgesi” ile ödüllendirilmiştir.

Müşterileri ;


Ford Otosan      
Oyak Renault
Mercedes Benz
Otoyol
Otokar
Fıat - Tofaş
Hyundaı Assan
Anadolu Isuzu
Türk Traktör
Uzel-Deutz MotorBMC
MAN Kamyon
Temsa
Karsan
Askam
Peugeot
Scania
Dacia
Citroen
EvoBus

Vizyonumuz : “Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren yurt içi ve yurt dışı OEM pazarındaki müşterilere yönelik Motor Soğutma, Oto Isıtma ve Klima Sistemlerinin tasarlanmasında (co-designer), üretiminde ve pazarlanmasında etkin tedarikçi olmak.”

 

 

Misyonumuz : ”İleri teknoloji ve üstün tasarım yeteneğimize dayalı ürünlerimiz ile müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak.Müşterilerimizi küresel rekabette güçlü kılmak. Paydaşlarımızın beklentilerini en üst düzeyde karşılamak, varlığımızı sürekli kılmaktır. ”

 

Ortak Değerlerimiz: ” Müşterilerimiz, Paydaşlarımız,Yenilikçilik ve Değişim,Verimlilik  ve Çevreye Saygı’dır.”

 

 

Kale Oto Radyatör Çalışan Sayısı ;

Çayırova Tesisi  : 672 Kişi

Levent Tesisi     :   43 Kişi

Toplam Çalışan  : 715 Kişi