Karcher Servis Ticaret A.Ş.

Dayanıklı Tüketim Ürünleri

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Araba
  • Yemek Kartı
  • Yemekhane
  • Özel Sağlık Sigortası
  • Prim
  • Kaza Sigortası
  • Hayat Sigortası

Adres

-

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 17.30

Kuruluş Yılı

1935

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 50-74

Web Site

www.karcher.com.tr

Hakkımızda

Bugün de her zaman olduğu gibi yeni çözümler üzerinde çalışıyoruz

 
Alfred Kärcher – mucit ve girişimci
Alfred Kärcher, sanayileşmenin başlangıcından bu yana Robert Bosch, Gottlieb Daimler ve Count Zeppelin gibi isimler ile birlikte Württemberg'in ilerlemesine büyük katkıda bulunmuş mucit ve girişimcilerden biridir. Tüm yaşamı boyunca, fikirlerini hayata geçirmeye adamıştır. 1924 yılında, o zamanlar 23 yaşında olan Kärcher, Stuttgart Teknik Üniversitesinden mezun olur ve babasının şirketinde çalışmaya başlar. Ardından bu şirketi bir mühendislik ofisi haline dönüştürür. 1935 yılında mühendis Kärcher, ısıtma teknolojisinde kendi ürün fikirlerini geliştirmek ve bunları pazara sürmek amacıyla Bad Cannstatt, Stuttgart'ta kendi şirketini kurar. Alfred Kärcher, diğer birçok ürünün yanı sıra, kendi patentiyle çelik tavlama ve hafif alaşım sertleştirmek için "Kärcher Tuz Banyosu Fırını"nı üretir.
1939 yılında aile şirketi, bugün hala şirket merkezinin bulunduğu Winnenden'a taşınır. Bu yılda şirket uçak motorları için ön ısıtma ocakları ve kabin ısıtıcıları üretmektedir. İkinci Dünya Savaşı' nın sonunda şirket el arabası, dairesel fırın ve römork gibi acil günlük ihtiyaçları karşılayacak ürünlerin üretimine konsantre olur.
 
Temizlik teknolojisine geçiş
Alfred Kärcher temizlik teknolojisine ilk girişini 1950 yılında Avrupa'nın ilk sıcak su basınçlı yıkama makinesinin (DS 350 buhar jeti) üretimiyle yapar. Su ısıtma sisteminin tasarımı o kadar ileri görüşlüdür ki bugün hala tüm brülörlerin temelinde bu tasarım yatar.
Diğer birçok kişi gibi, Alfred Kärcher de yeniliklerinin dünya çapında başarılarını göremeden hayatını kaybetmiştir. 17 Eylül 1959 yılında 58 yaşındayken hayatını kaybettiğinde, eşi Irene Kärcher tüm yönetim sorumluluğunu üstüne alarak şirketi 30 yıl boyunca yönetmiştir. Bugün bu sorumluluğu, aile şirketinin ikinci nesli olan çocukları Johannes Kärcher ve Susanne Zimmermann von Siefart taşımaktadır.
 
Uluslararası büyüme
1962 yılında Kärcher yurt dışındaki ilk şirketini Fransa'da kurar ve bu şirketi Avusturya ve İsviçre'de kurulan şirketler takip eder. Uluslararası büyüme hızla devam eder. 1975 yılında Kärcher Brezilya'da fabrika açar, sonraki 10 yıl içerisinde şirket Kuzey Amerika, Afrika ve Avustralya kıtalarında 16 satış şirketi kurmuş olur. 2012 yılında Kärcher, 57 ülkede kendi iştirakleriyle temsil edilen ve gelirinin %85'ini yabancı ülkelerden elde eden bir firma konumuna gelir. Dünya genelinde 190'dan fazla ülkede ve 40.000 müşteri servis noktasında bulunan Kärcher, dünyanın her yerinde müşterilerine temizlik teknolojileri konusunda tam destek sağlamaktadır.
 
Yenilikle büyümek
Bir ayrıştırma aşamasından sonra, 1974 yılından itibaren Kärcher, ilgisini yüksek basınçlı temizlik makinelerine yoğunlaştırır. Bu dönemde makinelerin rengi maviden bugün tüm dünyada bilinen Kärcher sarısına dönüştürülür. 1980 yılında şirket üretim hattını lojistik ve binalarda kullanılabilecek genel temizlik ürünleri üretmek için genişletir. Adım adım, ıslak-kuru elektrikli süpürgeler, süpürücüler, elektrik süpürgeleri, sert fırçalı temizlik makineleri, araç yıkama ekipmanları, buharlı temizlik makineleri, temizlik maddeleri ve içme suyu ile atık su işleme sistemleri ile ürün serisine genişletilir.
Kärcher tarihinin dönüm noktalarından biri de ilk ev tipi taşınabilir basınçlı yıkama makinesi HD 555' in 1984 yılında pazara girişi ve tüketim pazarında büyümeye başlamasıdır. 1993 yılında ürün serisine ev tipi iç mekan ürünleri ile genişlemiş ve o günden bu yana Kärcher evde kullanım için buharlı temizlik makineleri ve elektrikli süpürgeleri de ürün serisine eklemiştir. 2003 yılında dünyanın ilk otomatik temizlik robotu olan RoboCleaner RC 3000 piyasaya sürüldü. 2007 yılında ise Kärcher yepyeni bir iş grubu olan bahçe ekipmanları sektörüne girer ve sulama pompaları, hidroforlar ve sulama sistemleri gibi ürünlerin üretimine başlar.
1986 yılında Kärcher, profesyonel segment zemin temizleme makineleri için üretilen rulo fırça teknolojisinin lideri olur. 1995 yılında üretilen yeni döner başlığın (kir sökücü) geliştirilmesiyle, yüksek basınçlı temizlik makinesinin temizleme verimi neredeyse ikiye katlanır. Ticari amaçlı ıslak-kuru elektrikli süpürgelerin toz emme kapasitesi sürekli geliştirilir ve 2007 yılında yeni TACT filtreli temizlik sistemi piyasaya sunulur. Ayrıca dünya çapındaki temizlik projeleri kapsamında yeni girişimler gerçekleştirilir. Roma'daki St. Peter meydanında toplam 25.000 m² alana karşılık gelen 284 adet traverten sütun, bu proje için geliştirilmiş özel bir püskürtme işlemiyle temizlenir. 2009 yılının başından bu yana Kärcher, 2.500 bar basınca ulaşan ve sadece temizlik yapmakla kalmayıp cephelerin ve betonun yenilenmesinde de başarılı olan ultra yüksek basınçlı yıkama makinelerinin de satışını yapmaktadır. Aynı yıl, belediyeler için çok amaçlı süpürücüler piyasaya sürülmüş ve su sebillerinin piyasaya sürülmesiyle yeni hedef gruplar kazanılmıştır.
 
Kärcher dünya çapında pazar lideri oluyor
Yenilikçilik şimdiye kadar olduğu gibi en önemli büyüme faktörü olmaya devam etmektedir. Sadece 2011 yılında, Kärcher 100'den fazla yeni ürünü piyasaya sürmüştür. Temizlik teknolojisinin dünya lideri Kärcher; yaratıcılık, üstün performans ve yenilikçi sorun çözme becerileri ile anılmaya devam edecektir.
 
2014 mali yılı veri ve rakamlar
Kärcher, geçen yıl da her yıl olduğu gibi başarılı bir mali yılı geride bıraktı. Bir kez daha yılı rekor bir ciro ile kapatmayı başararak, çok sayıda yeni iş imkanları yarattı ve dünya çapında pazar payını arttırdı. Bu yıl ilk kez, dünya piyasalarının lideri 2 milyar € ciro sınırını aştı ve 12,5 milyon adet makine satışı yaparak şirketin geçmişindeki en yüksek rakamına ulaştı.
Kärcher ürünlerinden %90'ının henüz beş yaşına ulaşmamış olması da bir kez daha, yenilikçiliğin başarının en önemli faktörlerinden biri olduğunu gösterdi. Sadece 2014 yılında, şirket 120'den fazla yeni ürünü piyasaya sürmüş ve 50 patent başvurusu yapmıştır. Şirket, geçmişinde ilk kez, yürürlükte olan 500 patent sayısına ulaşmıştır.
2014 yılında Kärcher, bir kez daha çeşitli ülkelerde çok sayıda sosyal sorumluluk projeleri ile sosyal ve kültürel organizasyonlara destek sağlamış, çevrenin korunmasında aktif görev almıştır. Kärcher, SOS Çocuk Köyleri'nin uygulama ortağı ve BM Küresel İşbirliği ağının bir üyesidir. Ayrıca şirket, Küresel Doğa Fonu ile birlikte Kolombiya'da bir sulak alan inşa etmiştir. Bu alanda, 4.000 nüfuslu bir şehrin atık suları doğal yöntemlerle temizlenmektedir. Kärcher aynı zamanda, uzmanlığı ve teknolojisi ile kıymetli anıtların korunmasına katkı sağlamıştır: London Eye ve Münih'teki Nymphenburg Palace içinde bulunan Grand Cascade, tarihi dokularına zarar veren kirlilikten kurtarılan çok sayıda anıt arasında bulunmaktadır.