Kutup Şirketler Grubu

Perakende

Sosyal ve Yan Haklar

  • Yiyecek Yardımı
  • Prim

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 10.00 - 22.00

Cumartesi: 00.00 - 00.00

Kuruluş Yılı

1954

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 200-249

Web Site

www.kutup.net

Adres

Ankara

Hakkımızda

64 Yıllık Çınarın Yükselişi “Kutup”

Ankara’nın Ulus semtinde, Sayın Kazım Kızılmeşe tarafından 1954 yılında 20 metrekarelik bir mağazada Kutup Soğutma adıyla, ticari buzdolabı imalatı ve satışı ile başlayan serüven, babadan oğula nakledilerek devam ettirilmiştir.

İkinci kuşaktan Sayın Erhan Kızılmeşe tarafından 1991 yılında Kutup Pazarlama ve Ticaret A.Ş. adı verilmesi ile elektronik ve beyaz eşya sektöründeki dev bir zincirin ilk halkası ele alınmıştır. Kutup, bugün tamamı Ankara’da olmak üzere 12 alışveriş merkezi ve Samsung Premium adıyla Çankaya semtinde bulunan 28  mağaza ve yaklaşık 200 çalışanı ile perakendecilik sektörüne damga vurmaya devam etmektedir.

Elektronik ve beyaz eşya sektöründe ki büyük hedeflerine bayii kanalında her yıl Samsung, LG ve Bosch markalarında Türkiye genelinde aldığı birinciliklerle ulaşan Kutup, yatak ve ev tekstili sektöründe de Yatsan-Tempur ile aynı başarıya ulaşacağının sinyallerini vermektedir.

Kutup’un Ankara’daki 28 mağazasının en büyük ve en görkemlisi olarak kabul edilen ve bu özelliği ile Avrupa standartlarına, yeni bir anlayış getiren Türkiye’nin en görkemli Samsung Digital Plazası, Çankaya Samsung Premium adıyla geçtiğimiz yıl hizmete girmiştir. Çankaya Samsung Premium mağazası sade ve elit tasarımı ile cadde mağazacılığı alanında da sınır tanınmadığını göstermektedir.

Firma, Türkiye’nin perakendecilik ve alışveriş merkezleri sektörünü uluslararası arenada temsil eden, sektörün birleştirici örgütü Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği üyesidir.

Gelişim ve Yükselmenin Sırrı

Günümüz Türkiye’sinde, sürekli rekabet halindeki piyasalar ve çevre şartları çok hızlı bir değişim göstermektedir. Bu değişim sürecinde mevcudu sürdürebilmek yerine; değişimi yönetebilmek, planlama ve iletişim becerileri ile geniş bakış açısına sahip olmak, firmalar için yükselmenin temelini oluşturmaktadır.

Yükselmek isteyen firmaların bu konuda beceri sahibi olmalarından önce, becerilerini geliştirebilmek için karşılarına çıkan fırsatları değerlendirmeleri ve yeni fırsatlar yaratarak, doğru adımlar atmaları büyük önem taşımaktadır. Yenilikçi, yaratıcı ve güncel gelişmeleri en hızlı şekilde analiz edip, en doğru şekilde uygulamaya koyarak yükselmeyi düşünmelidirler.

Son yıllarda ülkemizde meydana gelen ve birçok şirketin kepenk kapatmasına neden olan ekonomik krizlerde, rakiplerinin aksine doğru yaklaşım sayesinde olumsuzlukları fırsata çevirerek faaliyetlerine devam eden ve bu krizleri avantaj haline çevirmeyi başaran firmalar bugün çok iyi noktalara gelmişlerdir. Özetle, ‘Her zaman gemicinin istediği rüzgâr esmez’ sözüne bu nedenle ticarette kaptanın kim olduğuna fırtınalar karar verir.