LUNA ELEKTRİK ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Elektrik & Elektronik

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

1991

Çalışan Sayısı

-

Web Site

http://www.lunatr.com/

Adres

-

Hakkımızda

Elektrik enerjisinin kontrol edilmesi ve ölçülmesi amacıyla elektrik devrelerinin ve ürünlerinin dizaynı ve üretimiyle ilgili olan ve LUNA Elektrik Sayaçlarını da bünyesinde bulunduran şirketler grubu, 1991 yılında İzmir’de kurulmuştur. LUNA, elektrik sayaçlarının dizaynı ve üretiminin yanında, sayaçlar arasındaki iletişimi sağlayan yazılım ve donanım uygulamalarını da, kendi bünyesinde yapmaktadır. Aylık yaklaşık 300.000 adet sayaç üretim kapasitesi ile Türk özel ve kamu sektörünün sayaç ihtiyacını karşılayan, ülkesindeki en büyük üreticilerden biridir.
LUNA, 50 tanesi elektronik ve mekanik araştırma ve geliştirme (AR-GE) bölümlerinde olmak üzere, toplam 250 personeli ile 5000 metrekarelik kapalı alanı bulunan fabrika binasında faaliyetine devam etmektedir. Ürünlerimizi oluşturan elektronik devreler, plastik ve metal aksamlar, yazılım ve donanımların tamamı çalışanlarımız tarafından kendi bünyemizde üretilmektedir.

LUNA üretim tesisi, ISO-9001 Kalite Yönetim Sisteminin yanında, Avrupa Birliği tarafından her yıl denetlemeye tabi olan MID sertifikasına sahip sayaçları ile Avrupa Birliği Ülkelerine sayaç ihraç edebilmektedir.
LUNA, TV prizlerde, elektrik sayaçlarında, PLC ve GSM/GPRS sayaç yönetim sistemlerinde sayaç yönetimi konusunda güçlü bir tecrübeye sahiptir. Ayrıca yüksek üretim hızı ile büyük miktarlardaki talepleri, kısa sürede uygun fiyatlarla karşılayabilmektedir. Avrupa Birliği tarafından yetkilendirilen onaylı test laboratuvar ve test kuruluşları ile sürekli koordinasyon ve çalışma halinde buluşan LUNA Sayaçları, gerekli MID ve ulusal sertifikaları kısa sürede alabilmektedir. Özel tasarım ve ihtiyaçlara yönelik sayaçlar, kısa sürede yüksek adetlerde üretime hazır hale getirilip müşteriye ve piyasaya hızlı bir şekilde sunulabilmektedir.
LUNA Sayaçları programlanabilen günlük 8 zaman dilimli 4 enerji tarifesi, cumartesi, pazar ve dini bayramlar içinde farklı tarife programları ve silinmeyen hafızaya sahiptir.
LUNA Sayaç ürün gamı bir fazlı aktif, üç fazlı aktif ve aktif-reaktif elektronik elektrik sayaçlarından oluşmaktadır. Sınıf B (%1), Sınıf C (%0,5) doğruluk sınıfında ve oldukça geniş akım ve gerilim seçenekleri ile üretilen sayaçlar, dünya çapında Elektrik Dağıtım Şirketlerinin talep ettiği kritik toleranslarda doğru ölçümler yapmaktadır. Tüm ürünlerde endeksör cihazları ile seri haberleşme uygun çift yönlü optik port bulunmaktadır. Ayrıca, yeni akıllı sayaçlar serisi LUNA SMART METERS (LSM), enerji yönetim sistemleri için, RS485, PLC, Ethernet veya GSM Modül seçeneklerine sahiptir. Sayaçların IP54 koruma sınıfına sahip olması, ek bir maliyet gerektirmeden dış çevre koşullarında monte edilebilmesine olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda, LSM serileri, harici silinmeyen hafıza, ekran aydınlatması, manyetik müdahale tespit devresi, açma-kesme rölesi, röle çıkışı, demant sıfırlama butonu gibi çok sayıda isteğe bağlı eklenebilir özelliklere sahiptir.
LUNA, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, uzaktan sayaç okuma uygulamalarında kullanılmak üzere kendi akıllı GSM Modemini geliştirmiştir. Bu modemler, yüksek hızda sayaç okumasını sağlayan ve veri transfer maliyetini azaltan uygun bir yazılım ile birlikte çalışır. Modemler, LUNA sayaçlarında kullanılmasının yanı sıra, “şeffaf modem” özelliği ile RS485 çıkışı üzerinden diğer marka sayaçlarla da rahatlıkla kullanılabilir. LUNA Sayaçları düşük maliyetli, yüksek kaliteli tüm ihtiyaçlarınız için tecrübeli ve dost çalışanları ile her zaman sizin yanınızdadır.