Noor Capital Market Menkul Değerler A.Ş.

Finans - Ekonomi

Çalışan Sayısı

-

Web Site

www.noorcm.com.tr

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

2011

Sosyal ve Yan Haklar

  • Yiyecek Yardımı

Adres

-

Hakkımızda

Noor Capital Market Menkul Değerler A.Ş.; Kuveyt merkezli yatırım ve finansal hizmetler şirketi Noor Capital Markets’in Türkiye’deki iştirakidir.

NoorCM, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere GCC (Körfez) ülkelerinde ve MENA (Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesi)’nde uluslararası para ve emtia piyasaları ve diğer tezgâh üstü (OTC) ürünleri için bireysel ve kurumsal müşterilerine piyasa yapıcılık, brokerlik ve finansal çözüm ve iş geliştirme hizmetleri vermektedir. Kuveytte yerleşik Noor Capital Markets; yine Kuveytte yerleşik, halka açık, Kuveyt Borsasına kote (hisse kodu:250, AMWAL) ve Kuveyt Merkez Bankası CBK lisanslı Amwal International Investment Company KSCC. şirketinin finansal aracılık hizmetleri alanındaki iştiraki ve hizmet sağlayıcısıdır.

 

Şirket 10 yıla yakın süredir Türkiye sermaye ve OTC pazarı ile olan bağını ve ilgisini 2011 yılında direkt sermaye yatırımına dönüştürmüştür. NoorCM, Noor Capital Market Menkul Değerler A.Ş. iştiraki ile, OTC finansal aracılık hizmetleri konusunda Türkiye’deki Kuveyt menşeili ilk direkt yatırım olmanın gururunu yaşamakta ve bu alanda öncülük yapmaktan onur duymaktadır.

 

NoorCM, Türkiye’deki Noor Capital Market Menkul Değerler A.Ş. yatırımı ile de ürün yelpazesine ülkemiz organize borsa ve OTC ürünlerini eklemeyi, iki ülke arasındaki ekonomik işbirliği ve entegrasyona katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda 2012 yılında SPK Kaldıraçlı İşlemler A tipi – Piyasa Yapıcı lisansı ile OTC ürünlerde aracılık hizmeti vermeye başlamıştır. 2015 yılında Geniş Yetkili Aracı Kurum lisansı almıştır.

 

Bu alanda bölgedeki ödüllü OTC piyasa yapıcılık ve destek anlayışını, tecrübe ve birikimini, şeffaf ve yüksek katma değerli hizmet anlayışını Noor Capital Market Menkul Değerler A.Ş. bünyesinde Türk yatırımcılarla buluşmuştur. NoorCM, Kuveyt merkezi ile entegre olarak Türkçe, İngilizce, Arapça ve Farsça dillerinde İstanbul Menkul Kıymetler Borsası ve Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası ürünleri aracılık hizmetleri; Uluslararası döviz pariteleri (Forex), Kıymetleri maden ve Enerji Emtia ürün gruplarında OTC piyasa yapıcılık hizmeti, kişiselleştirilmiş yatırımcı destek programları ve uluslararası kurumsal finansal çözüm hizmetleri sunmaktadır.

 

Şirket şeffaflık, doğru iletişim ve “her NoorCM müşterisi için eşdeğer ama her bir NoorCM müşterisi için özelleştirilmiş hizmet” değerlerini ilke edinmiştir. NoorCM her müşterisi için en iyi piyasa şartlarını sunarken, her bir müşterisinin kendi yatırım beklenti ve ihtiyacına uygun en verimli işlem ortamını Türkiye OTC uzmanlarının birebir görüşme ve analizleri ile belirlemekte, uygulamakta, sürekli takip etmekte ve geliştirmektedir. NoorCM hizmet verdiği yıllar boyunca, müşterilerinin ürün/piyasa analizi, işlem tekniği ve işlem psikolojisi yönündeki sürekli gelişimini kendi şirket ve organizasyon gelişiminin kaynağı olarak kabul etmiştir.

NoorCM’de birlikte çalışmak dileğiyle,

Saygılarımızla,

NOOR CAPİTAL MARKET MENKUL DEĞERLER A.Ş.