Çalışan Sayısı

-

Web Site

www.odasenerji.com.tr

Adres

-

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 17.30

Kuruluş Yılı

2010

Hakkımızda

ODAŞ, enerji sektöründe değer yaratan yüksek iç verimliliği ile farklılaşmış yatırımlarına devam ederken, madencilik sektörü ile ilave sinerji yakalamaya ve gelir çeşitlendirmesi elde etmeyi hedeflemektedir.
 
Bir bakışta Odaş ;

2010:ODAŞ kuruldu.

2011:140 MW kurulu güce sahip Doğal Gaz Çevrim Santrali'nin 54 MW‘lık ilk fazı devreye alındı.

2012:Odaş Enerji Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi kuruldu.140 MW kurulu güce sahip Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali'nin 74 MW‘lık ikinci fazı devreye alındı.

2013:140 MW kurulu güce sahip Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali'nin 12 MW'lık Buhar Türbini devreye alındı. ODAŞ Doğal Gaz Toptan Satış kuruldu. ODAŞ Enerji halka arz edildi.ODAŞ hisseleri Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı.

2014:0,25 MW‘lık Güneş Enerjisi Santrali devreye alındı.330 MW kurulu güce sahip Çan-2 Termik Santral yatırımına başlandı. Çan Kömür ve İnşaat AŞ’nin Çan-2 Termik Santral Üretim Tesisi’ne İlişkin Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu (ÇED) kabul edildi.

2015:330 MW kurulu güce sahip Çan-2 Termik Santrali'nin %40.96'sı tamamlandı. 8,2 MW kurulu güce sahip Köprübaşı HES devreye alındı. ODAŞ, madencilik sektöründe faaliyet göstermek amacıyla çalışmalarına başladı ve Anadolu Export’un %96'sı ile Suda Maden AŞ'nin tamamını devir aldı. ODAŞ payları BİST 100 Endeksi'nde işlem görmeye başladı.
 
ÇAN Maden Sahası ve Termik Santral Yatırımı

2013 Eylül ayında Çan Kömür ve İnşaat A.Ş.’nin %92’si ODAŞ Enerji Grubu tarafından satın alınmıştır. Mevcut sahada bulunan toplam rezervin ortalama kalorisi 3,481 kcal/kg olup, Türkiye’de yerli linyit ile elektrik üreten santraller içerisinde en yüksek değerdir. Bu durum yatırımı devam eden elektrik santralinde MW başına yatırım maliyetlerini düşürmekle beraber MWh başına üretim maliyetinde de emsallerine göre avantaj sağlamaktadır.
 
Odaş Enerji Faliyetlerimiz
 
ELEKTRİK ÜRETİM
 
ODAŞ Şanlıurfa Kombine Çevrim Santrali 140 MW kurulu güce sahip olan Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali 2011 yılından beri faaliyettedir.
ODAŞ Şanlıurfa Güneş Enerjisi Santrali 0,25 MW kurulu güce sahip olup 2014 yılından beri faaliyettedir.
ODAŞ Köprübaşı Hidroelektrik Santralleri 8,2 MW kurulu güce sahip olup Ekim 2015 yılından itibaren ticari işletmeye geçmiştir.
 
ELEKTRİK SATIŞ
 
ODAŞ Enerji Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi 2012 yılından beri elektrik perakende satış alanında faaliyetlerine devam etmektedir.
 
DOĞAL GAZ SATIŞ
 
ODAŞ Doğal Gaz Satış AŞ 2013 yılında grubun bünyesine dahil edilen ODAŞ Doğal Gaz Satış AŞ grubun elektrik sektöründe oluşturduğu satış ağını Doğal Gaz sektörüne de taşımayı hedeflemektedir.
 
MADENCİLİK
 
Değerli Metaller Grup değerli metaller (Antimuan, altın, bakır, gümüş) alanındaki çalışmalarını Anadolu Export Maden Sanayi ve Ticaret AŞ ve Suda Maden AŞ bünyesinde yürütmektedir.

Seçme ve Yerleştirme:

İşe alım sürecinde Odaş Grubunun bir üyesi olma konusunda istekli adaylara, pozisyonun gereksinimlerine göre çeşitli ölçme ve değerlendirme sistemleri uygulanır.  İşe alım süreci olumlu sonuçlanan adaylar Odaş Grubu tanıtımını içeren oryantasyon programına tabi tutulmaktadır.
Üniversite öğrencilerine, mesleki bilgi, becerilerini arttırmak ve tecrübe kazandırmak amacıyla yarı zamanlı çalışma ve staj imkanları sağlanmaktadır. Meslek lisesi öğrencilerine ise eğitim dönemi boyunca kış stajı olanağı sağlanmaktadır.