OMSAN Lojistik A.Ş.

Taşımacılık, Lojistik

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane
  • Hayat Sigortası

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 18.00

Kuruluş Yılı

1978

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

HakkımızdaOMSAN Lojistik A.Ş.

 

Türkiye'nin en büyük gruplarından birisi olan OYAK tarafından 1978'de kurulan OMSAN Lojistik, 1982 yılında 15 araçlık bir filo ile uluslararası karayolu taşımacılığına başlamıştır.


 Almanya, Fransa, Rusya, Romanya ve Fas'daki OMSAN şirketleri ve yerel ortaklıkları ile ayrıca; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, İskenderun, Ereğli, Bolu, Köseköy (Gebze) de ki organizasyonları ile ulusal ve uluslararası geniş bir coğrafya da hizmet verebilmesi,

· Güçlü ve modern bilgi sistemleri yazılım ve donanım alt yapısı,

· Yaklaşık 1200  kişiden oluşan genç, yetişmiş ve iyi eğitimli insan kaynakları,

· Bilgisayar destekli "Filo Yönetimi Sistemi" ile entegre  800 araçlık modern ulusal ve uluslarası nakliye ve 569 araçlık bitmiş araç taşıyıcı filosu,

· Her türlü taşıma modu ile kapıdan kapıya yönelik çözüm ve uygulamaları,

· Türkiye ve Avrupa'da depo yönetimi , antrepo yönetimi ve katma değerli hizmetleri,

· Bitmiş araç lojistiği (PDI, araç stoklama, uluslararası kara ve deniz taşıma) , tehlikeli ve dökme yük (akaryakıt, çimento ve cevher) taşıma, ev ve ofis lojistiği, reverse (tersine) lojistik, milk run ,  Türkiye'de 7 / 24 hizmet veren tek terminal destekli Almanya ve Türkiye arasında her gün karşılıklı sefer yapan tren hattı, gemi kiralama gibi özel uzmanlık isteyen lojistik çözümleri,

· Otomobil, otomotiv yan sanayisi, petrol ürünleri, inşaat ve gıda gibi sektörlerde çok önemli müşterileri,

· Ürün ve hizmet geliştirmeye yönelik araştırma & geliştirme bilgisi ve uygulamaları,

· Müşterilerine sunduğu tedarik zinciri ve lojistik yönetimi danışmanlık hizmetleriyle

Lojistik sektöründe lider olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. 

 

İNSAN KAYNAKLARI

OMSAN Lojistik A.Ş kurulduğu günden bu yana İnsan Kaynakları'na önem veren sayılı taşımacılık firmalarından biri olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Başarıyı ve gelişmeyi sürekli kılabilmeyi ve daha iyi hizmet verebilmeyi kendine ilke edinen OMSAN Lojistik A.Ş., bunun nitelikli insan kaynağı ile sağlanacağının bilincindedir. Bu doğrultuda; OMSAN İnsan Kaynakları, kurum içerisinde İnsan Kaynakları Yönetimi'nin önemine inanmakta ve İnsan Kaynakları Yönetimi ile ilgili her türlü gelişmeye fırsat sağlamaktadır.

İşe Alım

Şirketimizin tanımlanmış ihtiyaçları çerçevesinde belirlenen model organizasyona göre, yeni eleman taleplerini karşılamak üzere çeşitli yöntemlerle iş başvuruları toplanmakta ve değerlendirilmektedir. İnsan Kaynakları Departmanı aranılan pozisyona uygun adayları değişik kaynaklardan (Kariyer.Net, başvuru databankı,...vb.) araştırarak ön eleme yapar. İlk görüşme İnsan Kaynakları Departmanı tarafından yapılır ve olumlu bulunan adaylar ilgili bölümlere yönlendirilir.

Pozisyonun gerektirdiği özelliklere göre;

Şirket kültürüne uyum sağlayabilecek
Yaratıcı,
Dinamik
İnsan ilişkilerinde başarılı
Analitik düşünebilen ve takım çalışmasına yatkın kişiler aranmaktadır.

Ücret Politikası / Performans Değerlendirme

Şirketimizin ücret politikası, "kişiye değil işe ücret" yaklaşımıyla belirlenmiş, bu çerçevede oluşturulan ücret yönetim sistemi performans yönetim sistemiyle desteklenmiştir. Performans Yönetim Sistemi; çalışanlarla yöneticiler arasında birebir görüşmeler çerçevesinde, uzlaşma esasına dayalı ve kişisel gelişim odaklıdır. Performans görüşmelerinde ortaya çıkan eğitim ihtiyaçlarına göre yeterlilik bazlı eğitim planlaması yapılır ve uygulanır.

Ödül & Takdir Sistemi

Çalışanlarımızın, şirket hedefleri doğrultusundaki her türlü önerilerinin ve çalışmalarının adil bir şekilde değerlendirilmesi, takdir edilmesi ve ödüllendirilmesi amacıyla "Ödül & Takdir Sistemi" uygulanmaktadır.

Eğitimler / Oryantasyon

OMSAN; çalışanlarına kişisel bilgi ve becerilerini geliştirmenin yanı sıra şirket hedeflerine katkı sağlamayı amaçlayan, teknik eğitimlerle desteklenen bir eğitim politikası yürütmektedir. Lojistik konusundaki deneyimi ve bilgi birikimiyle OMSAN, sektöründeki "Lojistik Okulu" unvanını her zaman korumaktadır. Şirketimizde çalışmaya başlayan tüm arkadaşlarımıza kapsamlı bir oryantasyon programıyla, şirketimizin ve grubumuzun temel değerleri, strateji ve politikaları ile iç süreçlerimiz hakkında bilgi verilir. OMSAN Cevizli Kampüsü'nde şirket içi ve karma eğitimlerin gerçekleştirildiği, çalışanlara kaliteli ve verimli eğitim hizmeti sunulan bir eğitim salonu bulunmaktadır.

Staj Olanakları

Şirketimizde kış döneminde Meslek Lisesi öğrencilerine, yaz döneminde ise Üniversite öğrencilerine staj imkanları sağlanmaktadır. Meslek Lisesi stajyer başvuruları Ağustos ve Eylül aylarında, üniversite stajyer başvuruları ise Nisan-Mayıs aylarında kabul edilmekte ve değerlendirilmektedir. Tüm stajyerlerimiz, çalışanlarımıza sunulan yemek ve servis hizmetlerimizden yararlanmaktadır.

Sosyal Olanaklar

Çalışanlarımıza sağlık ve hayat sigortası yapılmaktadır. Yemek hizmetleri kampüs içinde bulunan yemekhaneler, ulaşım hizmetleri de işletmenin bulunduğu şehrin hemen hemen tüm bölgelerine düzenlenen servislerle karşılanmaktadır. Çalışanlarımız ayrıca işletmelere göre değişen spor salonu, tenis kortları gibi sosyal olanaklardan faydalanabilmektelerdir.