Genel Bilgiler
ORFİN FİNANSMAN A.Ş.
 

OYAK ve RENAULT, otomotiv alanında üretim ve dağıtımdaki 40 yılı aşan birlikteliğini finansman alanına da taşıma amacı ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na başvurmuş; ve Kurum’un 23 Kasım 2011 tarihindeki kararına istinaden sonrasında, ORFİN Finansman A.Ş. 13 Aralık 2011 tarihinde kurulmuştur.
 
ORFİN Finansman A.Ş.nin ortaklarından Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlayan ve Ülkemizin en büyük gruplarından olan OYAK’ın, gerek Türkiye’de gerekse de yurt dışında sanayi, finans ve hizmet dallarında faaliyet gösteren çok sayıda iştiraki bulunmaktadır. Diğer ortak; Renault’un iştiraki RCI BANQUE SA ise Türkiye dışında, dünyanın 38 ülkesinde faaliyette bulunmakta olup, 2011 yılsonu itibariyle 22,5 Milyar AVRO’luk kredi portföyü ve 2 Milyar AVRO’luk özkaynak büyüklüğü ile dünya genelinde finansman hizmeti vermektedir.
 
ORFİN Finansman A.Ş.’nin hedefi, öncelikli olarak Renault ve Dacia markalarının müşterilerine olmak üzere, satış anında, yeni, yaratıcı ve farklı finansal çözümler ve kampanyalar ile her zaman hızlı, iyi, kaliteli finansman hizmetini vermektir. Bireysel ve ticari müşterilerine geniş ürün yelpazesiyle, hızlı ve esnek çözümler üretmek üzere, 93 Milyon TL’lık güçlü sermaye yapısı ile kurulmuş olan Şirket’in organizasyonu ve gerekli teknolojik altyapıları bu amaç doğrultusunda oluşturulmuştur. ORFİN Finansman A.Ş. yüksek hizmet kalitesi ile müşterilerinin finansman ihtiyaçlarına satış noktasında çözüm üretirken, aynı zamanda çağdaş finans tekniklerini kullanarak Renault ve Dacia tüketicilerinin yaşam standardının yükseltilmesi ve Otomotiv Sektörü ile Türkiye ekonomisinin gelişmesine de katkıda bulunulması amaçlarına yönelik çalışmalarını yürütmektedir.
 
TARİHÇEMİZ
Bir OYAK ve Renault İştiraki RCI Banque ortaklığı olan Orfin Finansman A.Ş. RCI Banque’ın dünya çapındaki tecrübesini OYAK’ın Türkiye pazarındaki tecrübeleri ile birleştirerek, Renault Finans ve Dacia Finans markaları ile finansman hizmetleri sunmaktadır.

16 Eylül 2010 – OYAK ve RCI Banque, yeni bir finansman şirketinin kuruluşu için ortaklık sözleşmesi imzaladı.
7 Kasım 2010 – Yeni bir finansman şirketinin kuruluşu için Rekabet Kurumu görüşü alındı.
23 Kasım 2011 – Orfin Finansman A.Ş.’nin kuruluşu için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu onayı alındı.
13 Aralık 2011 – Şirket kuruluşu.
19 Haziran 2012 - Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 4781 no.lu Kurul Kararı ile faaliyet izni alındı.
20 Temmuz 2012 – Faaliyet Belgesi alındı.


 

Devamını Oku Gizle


ÇALIŞMA SAATLERİ

Hafta içi 09.00 - 18.00

KURULUŞ YILI

2010