Özler Plastik San. ve Tic. A.Ş.

Ambalaj, Otomotiv

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 07.30 - 17.30

Kuruluş Yılı

1951

Çalışan Sayısı

-

Web Site

http://www.ozlerplastik.com/

Adres

-

HakkımızdaÖzler Plastik San. ve Tic. A.Ş.
Ali Özadam’ın 1 Nisan 1951 yılında İstanbul Yeşildirek’de 4 el presi ile küçük bir atölyede başlattığı koşu, 1956 yılında Özler Plastik adını alarak, 1961 yılına kadar İstanbul-Tahtakale’de devam etmiştir. 1961-1968 yılları arasında Yenikapı’da büyümenin temelleri atılmış ve 1968 yılında da İstanbul-Beşyol’daki yerinde büyüme süreci hızlandırılmıştır. Bu süreç içinde, 1976 yılında Kollektif Şirket’ten Özler Plastik San.ve Tic.A.Ş.’ne dönüştürülmesine karar verilmiştir. Bugün ise Özler ailesi, ülkemizin konusunda en modern plastik fabrikası kimliği ile yatırım yapmaya ve gelişmeye devam etmektedir.

Özler Plastik bünyesinde, Avcılar’da 20.000 m2 arazi üzerinde 14.500 m2 kapalı alan ve Balıkesir’de 60.000 m2 arazi üzerinde şimdilik 5.500 m2 kapalı alanla birlikte Gölcük’te inhouse olarak, Derince’de 5.000 m2 arazi üzerinde, 2.000 m2 kapalı alanla birlikte toplam 4 tesiste üretim yapmaktadır ayrıca İstanbul-Avcılar'da kalıp fabrikamız mevcuttur.

Sürekli olarak yenilenen Özler Plastik tesislerinde; otomasyon başta olmak üzere ileri teknoloji ve bilgi çağının gerektirdiği her türlü yenilik uygulanmaktadır. Özler Plastik’in kullandığı ana teknoloji Blow-Molding (şişirme ile kalıplama) olup, ayrıca enjeksiyonla kalıplama yöntemi de uygulanmaktadır. Bu yöntemler başta olmak üzere, 60 yıllık tecrübesiyle, otomotiv ve dayanıklı tüketim malları üreten sektörlere üstün kaliteli ve İleri teknolojili plastik ürünleri ile hizmet vermektedir.

Bu sektörlerden en önemlileri şu şekilde sıralanabilir:

Tarım ilacı ambalajı
Gıda maddeleri ambalajı
Madeni yağ ambalajı
Deterjan ambalajı
Tıbbi ilaç ambalajı
Kimyevi madde ambalajı
Şampuan ambalajı
Muhtelif kapaklar
Otomotiv ve Teknik Plastik Parçalar
Beyaz Eşya

Özler Plastik, kullandığı teknolojiler sayesinde dünyada; ulusal ve uluslararası kabul gören kalite belgelerine de sahiptir.