Öztiryakiler

Üretim / Endüstriyel Ürünler, Maden ve Metal Sanayi

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yemekhane
  • Erzak Yardımı
  • Tam Gün Sağlık Hizmetleri

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00 - 18.00

Cumartesi: 08.00 - 16.00

Kuruluş Yılı

1953

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 350-449

Mavi Yaka : 550-749

Web Site

www.oztiryakiler.com.tr

Adres

Cumhuriyet Mah. Hadımköy Yolu Cad. No.8/ Büyükçekmece / İstanbul

Hakkımızda

Öztiryakiler   Öztiryakiler, mutfak ekipmanları sektöründe, Türkiye’nin ilk imalatçı firmalarından biri olarak 1958 yılında kurulmuştur. Kuruluşunun ilk dönemlerinde 50 m²’lik bir atölyede imalat yapan Öztiryakiler, bugün 5 ayrı üretim tesisinde, 130 bin m² kapalı üretim alanında, 10 grup şirketinde, 1200 çalışanı ile hizmet vermektedir.

Türkiye’de 4 Bölge Müdürlüğü, 50 bayii, 65 yetkili servisi ile yaygın bir pazarlama ve satış sonrası hizmet servis ağına sahip Öztiryakiler, endüstriyel mutfak sektöründe iç piyasada lider durumundadır. Yurt dışı pazarda ise, 5 kıtada 105 ülkede dağıtım kanalları ve yetkili servisleri ile hizmet vermekte olup sektöründe dünyada ilk 15 firma arasındadır. Almanya, Rusya, Romanya ve Kazakistan’da satış-pazarlama ve proje ekiplerinin bulunduğu showroom ve depoları ile Rusya’da 10000 m² kapalı alanda üretim yapan tesisi bulunmaktadır.

Öztiryakiler, üretim teknolojileri ve makine parkı ile sektörde dünyada bilinen en ileri uygulamalara ve üretim teknolojilerine sahiptir. Ar-Ge, Ür-Ge, mühendislik birimleri, güçlü laboratuvarı ile ürün-süreç geliştirme çalışmalarına ilişkin proje tasarımı ve uygulamaları, teknik üniversiteler ve Tübitak destekli yürütülmektedir.  Özgün tasarım, yenilik niteliği taşıyan ürün ile ürün özellikleri konusunda endüstriyel tasarım tescil, faydalı model ve patent çalışmalarında Türk Patent Enstitüsü’nden, sektörde en çok belgeli firmalardan biri olarak, ödülü bulunmaktadır.   

Öztiryakiler, hotel, restaurant,  cafe (HoReCa) başta olmak üzere, pastane grupları, askeri mutfaklar, mobil arazi mutfakları ve ekipmanları, hastane ekipmanları, okul ve fabrika mutfakları gibi endüstriyel mutfak sektörü alanında; saklama, hazırlık, pişirme, taşıma ve servis ekipmanları ürün gruplarında, 4500’ü aşkın ürün çeşidi ile mutfakların projelendirilmesi, kurulması, eğitimlerinin verilerek işletmeye açılmasına kadar tüm süreçlerin tasarımını, üretimini ve servis desteğini sağlar.

Öztiryakiler tarafından üretimi yapılan, başta cihazlar olmak üzere ürünler, firma bünyesinde ve dış kaynaklı laboratuvarlarda uluslararası sertifikasyon merkezleri tarafından testleri yapılarak belgelendirilmiştir.  Avrupa bölge pazarı için CE, Amerika için ETL ve NSF, Rusya için Gost başta olmak üzere, ürünlerin uluslararası pazara satışı konusunda diğer ulusal ve ihracat pazarında geçerli olacak 2000’i aşkın ürün ve ürün grubu için sertifika sahibidir.

1998’de ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi ile ürün ve yönetim sistemini belgelendiren Öztiryakiler; uluslararası pazara kendi özgün markası ile ürün satan firmalardan “10 yılda 10 dünya markası yaratma” projesi kapsamında;  kurumsal yönetim esasları dahilinde, marka performansı sağlayabilecek firmalara dış ticaret müsteşarlığı tarafından TURQUALTY sertifikası ve ikinci 5 yıllık dönem onayı verilen ilk 34 firmadan biridir.
 
VİZYONUMUZ
Sektörde dünyada ilk 10 da olmak.
MİSYONUMUZ
Tüm çalışanlarımızla, Müşteri beklentilerini maksimum seviyede karşılamak. Kalitede ve hizmette süreklilik temin etmek. Topluma ve çevreye sürekli bir katma değer sağlamak.