Penta Elektronik Telekomünikasyon San.ve Tic. A.Ş.

Elektrik & Elektronik

Genel Bilgiler

http://www.pentaelektronik.com

Penta Elektronik Telekomünikasyon Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

 

  
Penta Elektronik Telekomünikasyon Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak İstanbul Tuzla’da 5.000 m2 kapalı alanı olan tesislerimizde 300 personelimiz ile faaliyet gösteriyoruz. Kuruluş tarihimiz 1989 olup tamamı ödenmiş sermayemiz 8 milyon Türk Lirasıdır.


Modern üretim tesislerimiz ile otomotiv, beyaz eşya, telekomünikasyon ve endüstriyel elektronik sektörlerine elektronik üretim hizmeti veriyoruz. Arçelik, Toyota/Farba, Alcatel-Lucent müşterilerimiz arasında yer alıyor.
 
Penta olarak elektronik sektöründeki teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Yaptığımız işi düzgün yapmak, temel ilkemizdir. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda hizmetlerimizi titiz bir yaklaşımla; tasarım, tasarım-üretim veya üretim şeklinde sunabiliyoruz. Ayrıca, tasarım danışmanlığı, üretime uygunlaştırma gibi mühendislik hizmetleri de veriyoruz.
 
Elektronik devre/ürün tasarımı, prototip yapımı ile üretim aşamalarında kullanılan test sistemlerinin yazılım ve donanım olarak tasarımı, geliştirilmesi ve üretilmesi Ar-Ge bölümümüz tarafından elektronik laboratuarımızda gerçekleştiriliyor.
 
Sahip olduğumuz ileri teknoloji ürünü yüksek hızlı, tam otomatik SMT ve THT elektronik üretim hatlarımızda günde sekiz milyon elektronik komponent işliyoruz.
 
Üretim hatlarımızda;
 
SMD component placement,
THT component insertion,
Fine pitch placement,
Single / Double sided assembly,
Solder paste printing,
Glue dispensing,
Reflow / Double wave soldering,
Selective conformal coating-Curing,
AOI-Automatic optical inspection,
X-Ray inspection,
ICT/FCT
 
proseslerini kullanıyoruz.
 
ISO 9001-Kalite Yönetim Sistemimiz, ISO 14001-Çevre Yönetim Sistemimiz, ISO 18001/OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemimiz ve
ISO/TS 16949-Otomotiv Yönetim Sistemimiz "tasarım ve üretim" süreçleri için
“BVQI-Bureau Veritas Quality International” tarafından belgelendirilmiştir.
 
 

 

 
WEB: www.pentaelektronik.com

 

 

 

Devamını Oku Gizle


ÇALIŞMA SAATLERİ

Hafta içi 08.00 - 18.00

KURULUŞ YILI

1989