Polat Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

Elektrik Üretim ve Dağıtımı, Enerji, Enerji Üretim ve Dağıtım, Yenilenebilir Enerji

Sosyal ve Yan Haklar

  • Yiyecek Yardımı

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 17.30

Kuruluş Yılı

2000

Çalışan Sayısı

-

Web Site

www.polatenerji.com

Adres

-

HakkımızdaPolat Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş
 

Polat Enerji yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi alanında faaliyette bulunmak üzere 2000 yılında kurulmuştur. İlk olarak Türkiye’nin büyük potansiyeli olduğu rüzgar enerjisine yönelmiş o günden bu güne geçen zamanda sekiz adet Rüzgar Enerji Santrali hayata geçirilmiştir.

İlk rüzgar enerji santralimiz Burgaz RES 2007 yılında, Sayalar RES ise 2008 yılında ticari işletmeye alınmıştır. Bu santrallerimizi sırasıyla 2009’da Soma RES, 2011’de Seyitali RES, 2012’de Poyraz RES, Samurlu RES ve Kozbeyli RES takip etmiştir.

Haziran 2015 itibariyle 100 MW’lık kapasite artışı yatırımını da tamamlamış olan Soma RES, toplamda 240 MW’lık kurulu gücü ile Türkiye’nin işletmedeki en büyük rüzgar santralidir. 150 MW kurulu gücü ile onu takip eden Geycek RES ise şu an Türkiye’nin işletmedeki en büyük ikinci santralidir

İştiraklerimize ait lisanslı projelerimizin toplam kurulu gücü 644 MW olup bu yatırımlar içerisinde net kurulu güç payı 517 MW olan Polat Enerji Türkiye’nin en büyük rüzgar santrali yatırımcısı ünvanına sahiptir.

Böylelikle Polat Enerji, yılda yaklaşık 2 milyar kWh elektrik üreterek, her yıl 110 milyon adet ağaç dikimine eşdeğer yaklaşık 1 milyon 200 bin ton karbondioksit azaltımı sağlayacak ve 800.000 kişinin elektrik enerjisi tüketimini karşılayacaktır.

Ülkemizin kalkınmasına hem ekonomik hem de çevresel katkı sağlamak misyonu ile faaliyetlerini sürdüren Polat Enerji ülkemizde üretim yapan tedarikçi firmaları tercih etmekte ve santral çalışanlarını santrallerin bulunduğu bölgeden istihdam ederek bölgesel kalkınmaya da katkı sağlamaktadır.

Polat Enerji’nin gelecek kuşaklara sürdürülebilir bir yaşam ortamı bırakma felsefesinin sembolü olan yenilenebilir enerji yatırımları, sera gazı emisyonlarında sağladığı azaltımla yurtiçi ekonomimizin ve istihdamın gelişimine katkı sağlamakta ve çevreyi korumaktadır.

Lisanslı projelerin yanı sıra rüzgar enerjisi ve güneş enerjisi için proje geliştirme çalışmaları devam etmekte olan Polat Enerji, Türkiye’nin geleceğini temiz tutmak ve kendi yerli kaynaklarımız ile kalkınmak için var gücü ile çalışmaya devam edecektir.

************* **************
Polat Enerji was founded in 2000 in order to invest in electricity production from renewable energy resources. Initially, it geared towards wind energy, in which Turkey has a huge potential.

Since the issuance of Renewable Energy Law in 2005, our company completed eight Wind Power Plants with an  investment amount of  1 billion $., Currently, Polat Enerji is the biggest wind power plant investor in Turkey with an installed capacity of 660 MW in gross and 535 MW in net. Our mission is to protect the environment in order to leave the next generations a legacy of sustainable habitat. We carry on our activities with the mission of contributing to our country’s development both economically and environmentally.

Polat Enerji generates approximately 2 billion kWh of electricity annually, meeting the electricity demand of 800,000 people. Every year, our Wind Power Plants provide an approximate amount of 1.2 billion tons of carbon dioxide reduction which can be eliminated by planting 110 million trees.

We prefer suppliers which have production facilities in Turkey and contribute to the regional development by hiring our Wind Power Plant employees from the local communities.

Besides its licensed projects, Polat Enerji continues to develop projects in the field of wind energy and solar energy with the aim of keeping Turkey’s future clean and contributing to development using domestic energy resources.