Pressan Madeni Eşya San. Tic. A.Ş.

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

-

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

HakkımızdaPRESSAN

 

PRESSAN 1966 yılında Nüzhet BİLGİNCAN tarafından kurulmuştur.

Otomotiv Sanayine hizmet veren PRESSAN, 1994 yılında kapalı alanı 10.000 m2 olan yeni binasına taşınmıştır. Kapalı alanı Temmuz 2004'te 15.400 m 2' ye çıkartılmıştır.

Müşterileri arasında FORD OTOSAN, FIAT TOFAŞ, OYAK RENAULT, TOYOTA, BROSE, MERCEDES, ANADOLU ISUZU, OTOYOL, TEMSA gibi otomotiv sektörünün lider kuruluşları yer alır.

PRESSAN, araç gövde mekanizmaları tasarlamakta, geliştirmekte, üretmekte ve bu alanda global ölçekteki lider kuruluşlara alternatif olma yolunda ilerlemektedir.

370 kişinin çalıştığı PRESSAN' da üretilen ürünler; cam mekanizmaları, kapı, kaput, bagaj, koltuk kilitleri, kapı açma kolları, menteşeler, gergi yayları ve stepne vinçleridir.

Makine parkında kapasiteleri 500 tona kadar değişen presler, 450 tona kadar değişen enjeksiyon makinaları ve üretilen ürünlere özel otomatik montaj hatları bulunmaktadır. Montaj hatları ve tüm kalıplar PRESSAN bünyesinde tasarlanmakta ve üretilmektedir.

Ürün ve proses tasarımı konularında uzmanlaşmış olan PRESSAN, bu becerilerini desteklemek için gelişmiş ölçme, malzeme ve test laboratuvarlarına sahiptir.

PRESSAN, müşteri ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak için, kalite sistemini ISO/TS 16949:2002 şartlarına uygun olarak kurmuş, sürekli olarak gözden geçirmekte ve iyileştirmektedir.

PRESSAN, ürünlerini sunduğu müşterilerinin başarılarına, ülkemizin kalkınmasına, insanımızın refah seviyesinin yükselmesine katkıda bulunmayı şiar edinmiş bir anlayışa sahiptir.