RKSOFT

Bilişim, Yazılım, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Savunma Sanayi, Elektrik & Elektronik

Sosyal ve Yan Haklar

  • Yemek Kartı

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 09.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

2008

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 75-99

Mavi Yaka : 25-49

Web Site

www.mapcodex.com

Adres

Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Blv. ODTÜ Teknokent Bilişim İnovasyon Merkezi No:280/G D Blok 3. Kat No:16 Çankaya Ankara

Hakkımızda

RKSOFT, 2009 yılındaki kuruluşundan bu yana mekânsal karar destek, coğrafi altyapı ve CBS projeleri alanında çalışmaktadır. Ulusal ve yerel ölçeklerde birçok önemli CBS projesi geliştirilmiştir. RKSOFT, CBS alanına getirdiği yenilikçi, pratik ve güvenilir çözümlerle sektörde lider firmalardan biri haline gelmiştir. Genç, dinamik ve güçlü ekibiyle gerçekleştirilen büyük ölçekli projelerde marka değerini yükseltti. Ayrıca geniş ürün yelpazesi ve çözüm seçenekleriyle CBS pazarındaki payını genişletti.

Ana ürünümüz MapCodeX CBS, AR-GE imkânları ile geliştirilen bir CBS Yazılım kütüphanesidir. \\\"MapCodeX CBS\\\" masaüstü, sunucular, mobil cihazlar ve farklı platformlar da dâhil olmak üzere kapsamlı CBS çözümleri sunmaktadır. Bulut bilgi işlem altyapısının tüm teknolojik özelliklerini içeriyor.

MapCodeX kullanıcıların farklı platformlarda her türlü mekânsal ve mekânsal olmayan verileri toplamasını, depolamasını, işlemesini ve sunmasını sağlar.

MapCodeX,

- Aynı platformlarda Masaüstü, Sunucular ve Mobil cihazlar da dâhil olmak üzere her türlü bilgisayara CAD ve GIS özelliklerini sunar.

- Coğrafi verileri yüksek hız ve düşük bant genişliği ile yayınlar.

- Gelişmiş düzenleme, sorgu ve analiz araçlarıyla verilerin yönetilmesini ve görüntülenmesini sağlar.

- Farklı veritabanlarında birlikte çalışılmasına izin verir ve aynı anda birden çok kullanıcıya veri düzenlemeyi sağlar.

- Müşterilerin ihtiyaç ve taleplerine göre özelleştirilebilir.

MapCodeX GIS günümüzde geliştirilen tüm yetenekleri ile dünyadaki diğer ürünler arasında öne çıkmaktadır.

Savunma Sektörü özelinde son yıllarda yaptığı yatırımları ile CBS tabanlı Askeri Komuta Kontrol yazılımları, Elektronik Donanım, Gömülü Yazılım ve Elektronik Test Sistemleri tasarımları alanlarında çalışmaya başlamıştır. NATO tarafından gerçekleştirilen C4ISR/Ağ Destekli Yetenek projelerinde görev almış bir mühendislik ekibini bir araya getirerek bu alandaki faaliyetlerini hızlandırmıştır.