SAINT-GOBAIN İNOVATİF MALZEMELER SAN. TİC. A.Ş.

Üretim / Endüstriyel Ürünler

Sosyal ve Yan Haklar

  • -

Çalışma Saatleri

-

Kuruluş Yılı

1885

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 50-74

Mavi Yaka : 75-99

Web Site

www.saint-gobain-abrasives.com/tr-tr/

Adres

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi

Hakkımızda

Dünyanın önde gelen aşındırıcı üreticisi Saint-Gobain Aşındırıcılar, müşterilerine piyasadaki en karmaşık ve zor uygulamalar dahil, her türlü malzemenin şekil verme ve yüzey işlemesinde güçlü, hassas ve kullanıcı dostu çözümler sunar. Dünya üzerinde 27 ülkede 65 üretim tesisinde 10,600’ün üzerinde çalışanı bulunmaktadır.

 

Ar-Ge çalışmaları, güçlü kararlılık ile müşterilere yüksek ölçüde fayda sağlayan heyecan verici yeni ürünlerin sürekliliğini sağlar. Böylelikle üretimde verimliliği artırmaya yardımcı olacak aşındırıcı çözümleri ile lider konumunu korumaya devam eder.

 

Türkiye'de ise 80'li yıllarda temsilcilikleri üzerinden aşındırıcı ürünleri satış aksiyonlarını başlatan Saint-Gobain, faaliyetlerini öncelikle 90'lı yılların sonlarına doğru kurduğu bağlantı ofisi üzerinden koordine etmiş, sonrasında ise Türkiye'deki pazar payı, personel sayısı ve endüstriyel kabiliyetlerini yepyeni bir boyuta taşıyacak şekilde 2013 yılında şirketleşme yoluna gitmiştir. Saint-Gobain Abrasives bünyesinde yer alan 30 güçlü markadan Norton, Norton Clipper, Winter, Flexovit ve Atlas Zımpara markaları Türkiye’de ön plana çıkmaktadır.  

Saint-Gobain Aşındırıcılar bugün İstanbul Merkez Ofisi, Eskişehir Kesme ve Taşlama Taşları Fabrikası ve Gebze Zımpara Tesisleri üzerinden Türkiye'deki faaliyetlerini yürütüyor olmaktan gurur duymakta olup Saint-Gobain'in dünya çapına yayılmış kuvvetli satış ağı sayesinde Türkiye'deki her iki tesis de sadece yerel pazar için değil ihracat pazarları için de üretim merkezi haline gelmiştir.