Setur Servis Turistik A.Ş.

Turizm, Seyahat Acentaları, Mağazacılık (Ticaret), Havacılık

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Bayram Yardımı
  • Yemekhane
  • Özel Sağlık Sigortası
  • Yakacak
  • Kaza Sigortası
  • Bireysel Emeklilik

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 1000-1499

Web Site

www.setur.com.tr

Adres

-

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 09.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1964

Hakkımızda

Setur Servis Turistik A.Ş.
 
1964 yılı ortalarında, gümrükten muaf mağazaların ülkemizde faaliyet göstermesine olanak tanıyan kararın çıkarılması üzerine Koç Holding tarafından kurulmuştur. Duty free hizmetleri veren bir firma olarak faaliyetlerine başlayan Setur, günümüzde de bu alandaki çalışmalarını sürdürmektedir.
 
1960’lı yıllarda yalnızca gümrükten muaf mağazacılık hizmeti veren Setur Servis Turistik A.Ş., 1970’li yılların başında Diners Club’ın kurduğu Diners Fugazy Travel teşkilatının Türkiye Temsilciğini alarak turizm alanına adım atmış, bir yıl sonra “Setur World Travel” adını alarak çalışmalarına devam etmiştir. 1970’li yılların sonunda, ismi “Setur Seyahat Acentesi” olarak değiştirilerek turizm faaliyetlerine hız verilmiştir.

Turizm alanında her türlü faaliyeti bünyesinde bulunduran Setur, dünya çapında elde ettiği başarılarla, Türkiye’nin ilk ve öncü turizm şirketlerinden biri haline gelmiştir. Yurtiçi ve yurtdışına dönük tur operatörlüğü, uçak bileti satışı, kongre ve etkinlik organizasyonları ve sunulan yerel hizmetler, Setur’un turizm alanında verdiği hizmetlerin çatısını oluşturmaktadır. Ayrıca Abercrombie&Kent, Orient Express markalarının satış hakkına sahip olan Setur, Four Seasons Preferred Partner ve Starwood Luxury Privilege üyeliği ile misafirlerine özel avantajlar sunmaktadır.

Firma, 2001 yılında Türkiye’nin en büyük online turizm portalı bookinturkey.com’u da bünyesine alarak, e-ticaret faaliyetlerine başlamıştır.

Setur, Türkiye’nin çeşitli noktalarında farklı turizm hizmetleri sunan seyahat acenteleri, sayıları 200’e yaklaşan yetkili ve sanal satış acenteleri, duty free mağazaları, 1500’e yakın deneyimli çalışanı ile ülke turizmine ve ekonomisine sağladığı katkının gururunu taşımaktadır. Her geçen gün faaliyet gösterdiği sektörlerde hızla büyüyen Setur, 2002 yılında ISO 9000 – 2001 standartları ile hizmet kalitesini tescil ettirmiştir. Dünya kurumsal pazarında ilk üç firma içinde olan BCD TRAVEL'ın da Türkiye temsilcisi yine Setur'dur.

Sürekli ve değişmeyen hedefi, tıpkı ait olduğu Koç Holding gibi, tüm paydaşları için artan oranda katma değer yaratmak olan şirket, tüm aktivitelerini uluslararası standartlarda kurumsal yönetim, müşteri memnuniyeti, toplumsal sorumluluk anlayışı ve çevreyi koruma prensipleri ile yürütmektedir.
Kongre sektöründe 30 yılı aşkın deneyimi ile Setur, Uluslararası Kongre ve Toplantı derneğinin (International Congress and Convention Association – ICCA) üyesidir.

Misyonumuz

Gelişmekte olan dinamik turizm dünyasını yakından takip ederek, hızlı adaptasyonlarla müşterilerimize her zaman üstün hizmetleri, servis ve kaliteyi yüksek eğitimli profesyonel bir takım ruhu içinde sunmaktır.

Vizyonumuz
Müşterilerimiz için değer yaratmak, beklentilerine kalite ve istikrarla karşılık vermek ve çözüm ortakları olmak.

Temel İlkelerimiz

İhtiyaç duyduğunuz hizmetleri daima aynı çağdaş anlayış ve üstün hizmet kalitesi ile sunmak ve beklentilerinizi kurumsal yapınıza en uygun şekilde karşılamaktır. Bu amaçla Altunizade Merkez Binamız'da kurulmuş olan kurumsal hizmet birimimiz ve profesyonel kadrolarımızla taleplerinizi yerine getirmek için sürekli olarak yatırımlarımızı sürdürmekte, teknolojik gereksinimlerimizi geliştirmekteyiz. SETUR, "Seyahat danışmanınız" olarak, gerek Türkiye'de gerek dünya'da bir marka olmanın avantajlarını sizlerle paylaşıp, IATA, UFTAA, ASTA gibi kuruluşlara olan üyelikleri ile geniş bir hizmet yelpazesi ve ağına sahiptir
 
Markalarımız: Setur, SeturDuty Free, Seturmice, SeturSelect, Sedventure, SeturCruise, SeturVize, Bookinturkey.com, Setair

Duty Free Mağazalarımız: Sabiha Gökçen Havalimanı, Atatürk Havalimanı, Çarşamba Havalimanı, Gaziantep Havalimanı, Çeşme Liman, Kuşadası Liman, Marmaris Liman, Bodrum Liman, Alsancak Liman, Yalıkavak Liman, İpsala Sınır Kapısı, Kapıkule Sınır Kapısı, Habur Sınır Kapısı, Hamzabeyli Sınır Kapısı, Sarp Sınır Kapısı, Ayvalık Liman, Dilucu Sınır Kapısı, Aktaş Sınır Kapısı, Erbil - Divan Erbil Hotel