Softtech Yazılım Teknolojileri Araştırma Geliştirme

Yazılım

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis
  • Yiyecek Yardımı
  • Yemekhane
  • Özel Sağlık Sigortası

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 09.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

2006

Çalışan Sayısı

Beyaz Yaka : 1000-1499

Web Site

https://softtech.com.tr/

Adres

-

Hakkımızda

Softtech


2006 yılından bu yana İstanbul, Ankara, San Francisco, Shanghai’da bulunan ofislerimizde toplam 8 farklı lokasyonda, 1000’den fazla kişiden oluşan profesyonel kadromuzla Türkiye’nin yerli sermayeli en büyük yazılım şirketiyiz. Dünyadaki teknoloji merkezlerini de yakından takip ederek, bankacılık ve finans sektöründeki tecrübemizin gücü ve deneyimli insan kaynağımız ile farklı alanlarda faaliyet gösteren iş ortaklarımıza, müşteri odaklı çözümler geliştiriyoruz.

Yaratıcı ve inovatif çözümler sunduğumuz farklı alanlardaki ürünlerimizle uluslararası pazarda da güçlü ve global bir oyuncu olma yolunda hızlı bir şekilde ilerliyoruz. Bu hedef doğrultusunda birçok yenilikçi girişimi destekliyor ve dünyaya açılmalarına yardımcı oluyoruz. Softtech bünyesinde birer ürün olarak doğarak 2 ayrı şirket haline dönüşen Livewell ve Gullseye firmaları ile gurur duyuyoruz.
Türkiye’nin en büyük yazılım teknoloji şirketlerinden biri olma iddiamızı istatistiklere de yansıttık. Softtech olarak Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması” kapsamında gerçekleşen Bilişim500 Ödül Töreni’nde “Türkiye Ekonomisine Katkı Özel Ödülleri” kategorisi altında “Türkiye Merkezli Üretici Yazılım Birincisi” ödülünün sahibi olduk.
 


Softtech KültürüSofttech’e geldiğinde ilk hissedeceğin şeylerden birisi inovasyon kültürüdür. Her zaman daha yeniyi ve daha iyiyi arayanlarla birlikte olacaksın. İnovasyon merkezlerimiz olan Silikon Vadisi’ndeki iştirakımız Maxitech ve Shangai’daki iştirakımız Softtech Çin ile Dünya’nın teknoloji merkezlerini yakından takip edebilirken, kurumiçi girişimcilik fırsatları, start-up izinleri ve şirket içerisinde düzenlenen Hackhatonlar ile sen hep geliştiren taraftasın.
Dayanışma, paylaşım ve girişimciliği temel alan kültürü ile hayata geçirebileceğin bir fikir için haftanın bir günü çalışabilirsin. Herkes gibi sen de sürekli iletişimin adresi Workplace’de kendini ifade eder, bilgi ve birikimlerini paylaşabilirsin.
Softtech’te günümüz teknolojisini geleceğe göre düşünüyoruz ve geleceğe göre tasarlıyoruz. Bu amaçla oluşturulan gelecek.tech’te geleceğe öncülük eden yazılar yazabilir ve tüm Türkiye ile paylaşma imkanı bulabilirsin.Softtech’te HayatSofttech’te çalışma saatlerini esnek çalışma modelimize göre kendin belirleyebilir, yıllık izin takvimi sayesinde tatil programını istediğin gibi planlayabilir, çalışanların ihtiyaçlarına uygun olarak belirlenen izin seçenekleri ile iş-özel yaşam dengeni koruyabilirsin.
Yüksek Lisans ve Doktora programlarına devam etmek istersen Akademi Kurulu’na çalışmak istediğin alanlar ile ilgili sunumunu yapabilir ve maddi teşvik ya da haftalık 8 saat eğitim izni uygulamalarından faydalanabilirsin.Softtech’te KariyerTüm İnsan Kaynakları süreçlerimizde öğrenme çevikliğini odağımıza alarak gelişimin için en etkili süreçleri sunuyoruz.
Softtech ekibine katıldığın andan itibaren, İnsan Kaynakları süreçlerini takip eden İK İş Ortağı ile kariyerini istediğin gibi şekillendirebilir, geliştirmek istediğin teknik ve kişisel yetkinlik alanlarına odaklanabilir, farklı pozisyonlar ve bölümlerde, farklı teknolojiler ile çalışma imkanı elde edebilirsin.
Softtech’teki kariyer yolcuğunda, farklı roller ve sorumluluklar için etkin “Performans Değerlendirme Sistemi” sonucunda belirlenen teknik ve kişisel gelişim aksiyonları ile desteklenir ve terfi değerlendirme süreçlerine dahil olabilirsin.
Fırsat Dükkanı uygulaması ile şirket içinde yayınlanan kurum içi ilanlara başvurabilir ve yapılan değerlendirmeler sonrasında kariyerine farklı bölümde devam edebilirsin.Softtech AkademiSofttech’te öğrenmenin bitmeyen bir yolculuk olduğuna inanıyoruz. Teknoloji, Liderlik, Gelişim Akademisi ve Akademi Ekstra ile işe başladığın andan itibaren kariyer gelişimini desteklemek amacıyla teknik ve kişisel gelişim alanında yurt için/yurtdışı sınıf içi ve online eğitim planlamaları yapılır.
Ayrıca eğitim planları arasında, gelişimi desteklediğini düşündüğümüz ulusal ve uluslararası alanda bilinirliği ve etkisi yüksek yurt içi/yurtdışı kongre, konferans ve semirler de bulunmaktadır.
Kurumsal Öğrenme Platformu ve Mobil Uygulama ile gelişim kaynaklarına istediğin zaman, istediğin yerden ulaşabilir, 500’e yakın kitabın yer aldığı online kütüphanemizi istediğin zaman kullanabilirsin.
Teknik gelişimi hızlı ve etkili desteklemek amacıyla, Plural Sight, Coursera, Udemy, English Ninjas gibi kitlesel çevirimiçi kurs imkanlarından her zaman faydalanabilirsinSofttech’te İşe AlımYeni mezunlar için işe alım süreci, “Yetenek Kuşağı” programımız aracılığı ile yürütülür. Her sene başvuru tarihini kariyer portalları üzerinden takip edebileceğin bu programda aşağıdaki işe alım süreçleri takip edilir. Başvuru sürecinden sonra chatbot üzerinden “Softtech Challenge” testi seni karşılayacak. Bu süreçte başarılı olursan ikinci aşamada  online tamamlayabileceğin bir teknik test göndereceğiz. Bu süreçte de başarılı olursan son aşamada grup mülakatlarına katılarak genç bir coder olarak “Yetenek Kuşağı’na” adımını atacaksın.
Profeyoneller için işe alım sürecinin adımlarını şu şekilde özetleyebiliriz;
Çeşitli platformlardan açık pozisyonlarımıza yaptığın başvurular teknik işe alım konusunda tecrübeli İK İş Ortakları ve Teknik Ekip tarafından incelenir. Bu süreçte, ilanda bulunan gerekli nitelikler başlığı altındaki, toplam tecrübe süresi, teknik deneyim, ihtiyaç duyulan teknolojiler konusundaki bilgi birikim seviyesi ve gerekli durumlarda yabancı dil bilgisi incelenir.
Başvuru değerlendirme sürecinden sonra olumlu olan adaylarımıza online tamamlayabilecekleri bir teknik test ve kişilik envanter testi gönderilir. Bu süreçte olumlu olan adaylarımız ile zamanı etkin ve verimli kullanabilmek için, teknik ve insan kaynakları görüşmesi birlikte tamamlanır. Teknik görüşmede ihtiyaç duyulan deneyim ve teknik bilgi birikimi ölçümlenirken, insan kaynakları tarafında yetkinlik bazlı mülakat teknikleri kullanılarak pozisyon için gerekli yetkinlik ve Softtech kültürüne uyum değerlendirmesi yapılır.