Sunar Mısır Entegre Tesisleri San. Ve Tic A.Ş.

Üretim / Endüstriyel Ürünler

Sosyal ve Yan Haklar

  • Servis

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30 - 17.30

Cumartesi: 08.30 - 14.30

Kuruluş Yılı

1985

Çalışan Sayısı

-

Web Site

http://sunarmisir.com.tr/

Adres

-

Hakkımızda

 
Gıda, tekstil ve kağıt başta olmak üzere bir çok sektöre; glikoz ve izoglikoz, doğal nişasta, modifiye nişasta, dekstrin, poliol, mısır kepeği, mısır özü ve mısır gluteni gibi ürünleriyle hammadde sağlayan Sunar Mısır sektöründeki en uzun soluklu ve kıdemli üretim tesisidir.

1980’li yılların başında Türk sanayisinin ihtiyaç duyduğu yüksek kalitede mısır türevi ürünleri üretecek tesis eksikliğinden dolayı mısır nişastası, modifiye nişastalar ve türevleri yurt dışından ithal edilmekteydi. Sunar Mısır bu ihtiyacı karşılamak üzere 1985 yılında Yüksek Ziraat Mühendisi Nuri Çomu tarafından kurulmuştur.

Türkiye’nin gıda, tekstil ve kağıt alanında önde gelen ulusal ve uluslararası firmalarının güvenilir tedarikçisi olarak yerini sağlamlaştıran Sunar Mısır, 1990’lı yıllardan itibaren gıda sektöründe glikozun kullanılmaya başlanması ile birlikte bu ürün grubunda üretime başlamıştır. 1992 yılında kağıt ve tekstil sektörünün gelişmesine paralel olarak modifiye nişasta üretim tesisini, 2002 yılında izoglikoz tesisini,2013 yılında sorbitol tesisini ve son olarak 2015 yılında maltitol üretim tesisini tamamlayarak uluslararası standartlarda ve kapasitede üretim yapan entegre bir tesis haline gelmiştir. Sunar Mısır Türkiye’nin ilk ve tek Sorbitol ve Maltitol üreticisi olup bu ürünlerin üretimi ve ihracatı sadece Sunar Mısır tarafından gerçekleştirilmektedir.

Türkiye’de ilkleri başaran, büyük Ar-Ge yatırımları ve inovasyon çalışmaları sonucu sektöre getirdiği yeniliklerle ön plana çıkan ürettiği ürünlerle Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarındaki müşterilerine Ar-Ge desteğiyle özel çözümler de sunan Sunar Mısır, ihracattaki lider konumunu yenilikçi ürünlerle pekiştirmeyi hedeflemektedir.

Sunar Mısır “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi”, “ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi”, “FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi”, “IP NON-GMO”, “SEDEX Sosyal Denetim Standartı” “Helal Gıda” ve “KOSHER” belgelerine sahiptir. Ayrıca “OHSAS 18001 Iş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi”, “ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi” gerekliliklerini yerine getiren Sunar Mısır “Toplam Kalite Yönetim” anlayışı içinde çalışmalarını sürdürmektedir.