Topkapı Endüstri Malları Ticaret A.Ş.

Makine ve Ekipmanları, İş Makineleri, Enerji

Sosyal ve Yan Haklar

  • Yemekhane
  • Özel Sağlık Sigortası

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 09.00 - 18.00

Kuruluş Yılı

1985

Çalışan Sayısı

-

Web Site

-

Adres

-

HakkımızdaTopkapı Endüstri 
1985 yılında kurulan Topkapı Endüstri Malları Ticaret A.Ş. Enerji ve Basınçlı Hava sektörlerinde faaliyet göstermektedir.
 
 
Enerji Sistemleri :
Firmamız, enerji sektörünün lideri konumunda olan General Electric Jenbacher Gaz Motorlarının Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. Dünyanın lider gaz motor kojenerasyon üreticilerinden Jenbacher AG, 1957 yılında Avusturya’da kurulmuştur. 2003 yılında General Electric tarafından satın alınan şirket, GE Jenbacher adını almıştır. Topkapı Endüstri AŞ, 1995 yılından bu yana, GE Jenbacher gaz motor kojenerasyon sistemlerinin satış, anahtar teslimi taahhüt ve satış sonrası servis faaliyetlerini yürütmektedir. Motor gücü olarak 0.3 ile 9.5 MW arasında değişen bir ürün yelpazesi sunan Ge-Jenbacher gaz motorlarında yakıt olarak doğalgaz, biyogaz, çöp gazı, kömür gazı, sentez gazı ve atık su arıtma gazları kullanılabilmektedir. Topkapı Endüstri Enerji Sistemleri Departmanı, 20 mühendis ve 20 servis teknisyeni ile toplamda 40 kişilik teknik ekibi ile müşterilerine hizmet vermektedir. Ayrıca, Cezayir, Bulgaristan, Azerbaycan, Ermenistan’da çalışmakta olan GE Jenbacher gaz motorlarına Topkapı Endüstri servis sağlamakta ve bölgesindeki gücünü her geçen gün arttırmaktadır. Ge-Jenbacher – Topkapı Endüstri iş ortaklığı, başladığından bu yana 300 ü aşkın gaz motorundan oluşan, yaklaşık olarak 100 adet enerji santralı kurmuştur. 
 
 
Basınçlı Hava Sistemleri :
Basınçlı hava üretiminde dünyanın önde gelen kompresör üreticilerinden olan Alman KAESER KOMPRESSOREN firmasının Türkiye distribütörüdür. 1919 yılında kurulmuş olan KAESER kompresör firması köklü bir geleneğe ve yaratıcı teknolojiye sahip, dünya çapında faaliyet gösteren, dünyanın en büyük ve en başarılı kompresör üreticilerinden biridir. Üretimini tamamını Almanya’nın Coburg şehrinde bulunan merkez üretim tesisinde ve yakınlarındaki Gera fabrikasında gerçekleştirmektedir. Dünyanın çeşitli ülkelerinde 5.500 çalışanı ve 6100 ülkede kardeş kuruluşlar veya satış ortaklıkları aracılığıyla temsil edilmektedir. 

Dayanıklı, güvenilir ve enerji verimliliğini ön planda tutan Ürün ve hizmet gamı; vidalı – pistonlu - dizel kompresörler, yağsız vidalı kompresörler, Dental (diş hekimi) kompresörler, blower‘ler, vakum tesisleri ve hava şartlandırma sistemlerinden, komple basınçlı hava istasyonlarının planlanması ve kurulmasına kadar geniş bir alanı kapsar.